ODHAĽTE V SEBE INŠTINKT EKOVODIČA

Už od roku 2012 sa súťaž Optifuel Challenge zameriava na hospodárnu jazdu a hľadá ekovodičov po celom svete. Do posledného ročníka sa zapojilo 3000 vodičov reprezentujúcich 2300 dopravných spoločností z 29 krajín sveta.

 

AKO SA MÔŽETE ZÚČASTNIŤ SÚŤAŽE?

 

Ak jazdíte na vozidlách Renault Trucks T a T High s aktivovanou službou Optifleet, zaregistrujte sa v termíne 1.3. - 31.3.2019 pomocou formulára na stránke www.renault-trucks.sk.

Počas vami zvoleného týždňa v termíne od 1.4. - 31.5.2019 bude prostredníctvom systému Optifleet sledovaný váš spôsob jazdy a vyhodnotená hospodárnosť jazdy s prihliadnutím na kritériá:

  • počet stlačení brzdového pedála, zastavení
  • neúsporná jazda v percentách litrov
  • prekročenie rýchlosti - priemerná spotreba paliva v l/100 km
  • voľnobeh v percentách

Absolútny víťaz si zo súťaže odnesie nové vozidlo Renault Trucks T High 2019!

Víťaz spomedzi vodičov bude mať šancu reprezentovať krajinu a svoju dopravnú spoločnosť na medzinárodnom finále, ktoré sa uskutoční v októbri 2019. Najhospodárnejší vodič zo všetkých finalistov získa pre svoju spoločnosť úplne nové vozidlo Renault Trucks T High 2019.

Pravidlá súťaže v PDF.


Renault Trucks T High 2019 má nižšiu spotrebu paliva až o 3% v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

 

 

RIEŠENIA OPTIFUEL

 

Optifleet: Úspora až do 5000€ na jednom vozidle

Rôzne moduly umožňujú flotilovým manažérom koordinovať činnosť vozidiel v reálnom čase a udržiavať si tak kontrolu nad ich aktuálnymi nákladmi. Vedia monitorovať spotrebu paliva vozidiel (Check), geolokalizovať ich flotilu v reálnom čase (Map), sledovať počet najazdených hodín v reálnom čase a sťahovať na diaľku dáta z tachografu a karty vodiča (Drive). Modul Optifleet Check and Map jemožné aktivovať na všetkých novo objednaných vozidlách po dobu 4 rokov - so súhlasom zákazníka.

Optifuel Program: Úspora paliva až do 15%

Program Optifuel je komplexné riešenie na zníženie nákladov na palivo. Je vyvinutý pre školiteľov a flotilových manažérov, ktorí vďaka školeniu a využitiu služby Optifuel Infomax, vedia naučiť vodičov hospodárne jazdiť.

 

Optifuel Handover: Optimálne využívanie vozidla už od prvého kilometra

Profesionálne odovzdanie vozidla s oboznámením zákazníka o funkciách vozidla.

 

Optifuel Training: Školenie hospodárnej jazdy

Optifuel Training je školiaci modul zameraný na vodičov, cieľom je získať zručnosti v ekonomickej jazde s využitím celého potenciálu vozidla.

 

Optifuel Infomax: sledovanie spotreby paliva a analýza štýlu jazdy

Optifuel Infomax je softvérový balík obsahujúci kompletnú analýzu štýlu jazdy a monitorovanie spotreby paliva vozidla.

 


Ďalšie informácie získate na stránke Riešenia Optifuel.