Aktuality


 

05.02.2020

20 plne elektrických vozidiel pre spoločnosť Carlsberg Group

Renault Trucks dodáva 20 plne elektrických vozidiel pre spoločnosť Carlsberg Group.

Značka Renault Trucks urobila zásadný krok v transformácii dopravy v mestách tým, že oznámila podpísanie zmluvy so spoločnosťou Carlsberg Group o dodaní 20 kusov vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E. Tieto plne elektrické nákladné vozidlá s celkovou hmotnosťou 26 ton, ktoré budú  doručené v priebehu roka 2020, budú v prevádzke dcérskej spoločnosti švajčiarskeho pivovaru Feldschlösschen.

Renault Trucks verí, že transformácia dopravy v mestách smerom k elektromobilite pomôže zlepšiť kvalitu života v centrách miest a znížit úroveň produkovaných emisií CO2.

Jedným z potvrdzujúcich krokov v tomto smere je podpis zmluvy o dodaní 20 kusov plne elektrických vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E. do pivovaru Feldschlösschen vo Švajčiarsku.

Bruno Blin, prezident Renault Trucks hovori: „ Je to úplne prvá zmluva o dodaní elektrických vozidiel v Európe v takomto objeme, čo dokazuje, že sektor dopravy prechádza významnou transformáciou a reaguje na zvyšujúci sa dopyt po vozidlách s týmto alternatívnym pohonom. Výrobné linky Renault Trucks pracujú naplno a za pár týždňov môžete vidieť tieto vozidla v plnej prevádzke. “

Úlohou týchto 20 plne elektrických vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E. bude denná rozvážka piva pre zákazníkov pivovaru vo vzdialenosti v okruhu 100 a 200 km od 15-tich logistických skladov vo Švajčiarsku.

Spoločnosť Feldschlösschen sa zaviazala k logistike nulových emisií, čo čiastočne plní prostredníctvom svojich pivovarov a skladov prepojených železnicou.

S kompexnou ponukou plne elektrických vozidiel od 3,1 do 26 ton spĺňa Renault Trucks súčasné aj budúce požiadavky obchodných partnerov zastrešujúcich dopravu a distribúciu v centrách miest. Vozidlá sú ideálne aj pre použitie v komunálnych službách, pretože ich prevádzka je tichá a umožňuje využitie vozidiel aj počas nočného kľudu a neznižuje kvalitu života miestnych obyvateľov týchlo oblastí.

Vozidlá Renault Trucks D a D Wide Z.E. sa vyrábajú vo výrobnom závode v Blainville vo Francúzsku.

Technická špecifikácia vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E.:
- maximálne zaťaženie: 26 t, hmotnosť: 27 t
- rázvor: 3 900 mm
- 2 elektromotory s výkonom 370 kW ( nepretržitý výkon 260 kW )
- maximálny krútiaci moment motorov: 850 Nm
- dvojstupňová prevodovka
-  pohon na lítiové batérie, 200 kWh
-  dojazd: do 200 km