Aktuality


23.01.2017

2017 DAKAR RALLY: Sľubný začiatok pre Renault Trucks s tímom MKR

Po tretí krát, tím MKR Adventure  pod vedením Maria Kress, zdoláva extrémne cesty Rally Dakar za volantom vozidla Renault.  V prvej etape Renault Trucks K 520, riadený Pascalom de Baar, obsadil piate miesto v celkovom hodnotení.

Po obhájení šiesteho miesta v roku 2016, tím MKR Adventure opäť pokoril  výzvu zúčastniť sa na Rally Dakar, súťaže, v ktorej sú vozidlá skúšané v extrémnych podmienkach. V pretekoch sa zúčastnili 3 vozidlá Renault Trucks: Renault Trucks Sherpa CBH 385 riadený Martinom Van Den Brink (s číslom 506, Mammoet Rallysport team), Renault K 520 riadený Gertom Huzik (s číslom 524, Riwald team) a Renault K 520 s vodičom Pascalom de Baar (s číslom 510, Mammoet Rallysport team).  Po prvej etape obsadil Renault Trucks K 520 piate miesto v celkovom hodnotení.

Ako partner MKR od roku 2010, Renault Trucks poskytuje podporu pri off-road a rally aktivitách, MKR Adventure sú odborníci na extrémne náročný terén. Počas Rally Dakar, vozidlá prechádzajú ťažkou skúškou, na niektorých úsekoch až vo výške 4700 metrov nad morom. "Vo veľkej nadmorskej výške má náš motor menší ktútiaci moment, čím sa znižuje aj výkon. V riedkom vzduchu je oveľa náročnejšie naštartovať motor," vysvetľuje Mario Kress, popisujúc 336 km dlhú „RZ-tu“ na hranici medzi Bolíviou a Argentínou. Vďaka tomuto partnerstvu si tímy  Renault Trucks a MKR zdokonalili technické aj technologické „know-how“, najmä v oblasti motorov a prevodového systému vozidla.