Aktuality


 

25.07.2018

4.etapa Silk Way 2018

Van den Brink pridáva na Silk Way ďalšie striebro

Astrakhan - päťdesiatdeväť sekúnd delilo severočeský kamión od víťazstva na Silk Way Rally. Renault Trucks od MKR Technology s pilotom Martinom Van den Brink prišiel vo 4. etape opäť strieborný. Holandský pilot dokazuje, že nebyť technického problému v úvodnej etape na rally Hodvábna cesta, mohol by opäť bojovať o prvé priečky. To je teraz vďaka vysokej penalizáciu už prakticky nemožné, ale Harskamper, ako ho vďaka jeho domovine prezývajú, svoj boj o čiastkové úspechy nevzdáva a ukazuje, aký sa v ňom ukrýva potenciál.

"Chlapci sa dnes snažili a chceli zobrať zlato, ktoré by si zaslúžili, ale len tesne to nevyšlo. Keď vás od víťazstva po štyroch a pol hodinách nedelí ani jedna minúta, je to trochu na zlosť, ale takto to tu nikto neberie. Máme radosť. Auto ide perfektne a chlapci sú na piesku veľa dobrí," pochválil posádku mechanik Daniel Kozlovský.

4. etapu okolo Astrakhan dlhú 366 kilometrov vyhral ruský pilot Andrey Karginov na vozidle Kamaz. Na poslednom úseku ale Martin Van den Brink ešte viedol s 2 minútovým náskokom. Nakoniec sa ale musel, hoci len tesne, uspokojiť so striebrom. Tretí Shibalov už stratil vyše desať minút.

Na čele pretekov je stále ruský jazdec Sotnikov a za ním ďalšie kvarteto jazdcov na Kamaz. Ruské stroje na domácej pôde silne dominujú. "Je samozrejme ťažké bojovať s takou presilou, ale je vidieť, že sa to dá. Je k tomu potrebná poriadna porcia šťastie, ktorému sa musí ísť naproti. V noci sme preto menili prevodovku. Skončili sme ráno o pol ôsmej a o ôsmej kamión už vyrážal. Silk Way je jednoducho tvrdá," podotkol Kozlovský. Tento ročník má väčšiu polovicu za sebou a záverečné tri etapy pred sebou. Piata previerka posádky zavedie do Volgogradu. So svojimi 440 km ide o najdlhšiu meranú etapu. Trať bude po technickej stránke veľmi tvrdá.

 

Výsledky 4. etapy: Astrakhan - Astrakhan (420/366 km):
1. Karginov (Rus) Kamaz 4:28:16
2. Van den Brink (Ned) Renault +0:59
3. Shibalov (Rus) Kamaz +10:04
4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +13:13
5. Mardeev (Rus) Kamaz +18:17

Celkové poradie:
1. Sotnikov (Rus) Kamaz 15:48:31
2. Karginov (Rus) Kamaz +14:03
3. Mardeev (Rus) Kamaz +23:49
4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +41:36
5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:13:16
11. Van den Brink (Ned) Renault + 215:11:28