Aktuality


 

30.07.2018

6.etapa Silk Way 2018

Kamión MKR v predposlednej etape tesne pod pódiom

Lipetsk - Tesne pod stupňami víťazov prišiel do cieľa severočeský kamión z dielne MKR Technology v predposlednej etape Silk Way Rally v Rusku. Pilot Martin Van den Brink mal v cieli 6. etapy štvrtý najrýchlejší čas. Pritom v noci pred etapou nebolo isté, či do nej vôbec nastúpi.

Mechanici ale zvládli neľahkú úlohu na výbornú. "Opäť sme bojovali s časom. Martinovi včera praskol piest motora. Etapa to bola veľmi ťažká, kamióny zapadali v blate a motor bol dlho v plnom zaťažení v extrémnych situáciách. V ideálnych podmienkach v dielni trvá výmena piestu motora v zrýchlenom čase približne tridsať hodín. My sme to nakoniec zvládli za dvanásť. Mám dojem, že sme trhli rekord, ale Martin svoj štart stihol a to pre nás bolo zásadné, "popísal náročné chvíle tímu MKR Technology severočeský mechanik Daniel Kozlovský.

Na posádky v tento deň čakal najdlhšia prejazd z Volgogradu do Lipetsk dlhý 766 kilometrov. Meraná trasa mala 317 kilometrov. Renault Trucks zvaný Sherpa pilota Van den Brink sa po celú dobu pohyboval na šiestej pozícii, ale v závere sa mu podarilo poskočiť na konečnú štvrtú priečku. Etapu opäť vyhral Andrey Karginov s vozidlom Kamaz, ktorý sa súčasne dostal do čela celkovej klasifikácie. Smolu v etape mal doterajší líder priebežného poradia krajan Sotnikov, ktorý sa zastavil po štvrtom prejazdovom bode a definitívne prišiel o šancu na celkové prvenstvo. Van den Brink je po úvodnej penalizáciu na jedenástej pozícii, ale rád by v samotnom závere ešte svoj dakarský špeciál trochu predviedol.

Na programe je už len záverečná 7. etapa s cieľom v Moskve. Na moskovské Červené námestie je to už veľmi blízko. Posádky musia zvládnuť päťstokilometrovú trasu a meranú dvestokilometrovú. Kamaz môže oslavovať. Prvých päť pozícií patrí ruským strojom, ale udrží vedúci Karginov štvrťhodinový náskok pred krajanom Mardeevom?

"Kamaz tu v presile ide úplne inú ligu. My si dojazd chceme užiť. Tohtoročná Silk Way Rally síce bola výrazne kratšia, ale pre nás poriadne tvrdá. Verím, že posledná etapa by mohla byť za odmenu a Martin ukáže, aká je v našom tíme sila, "teší sa na záver Daniel.


Výsledky 6. etapy: Volgograd - Lipetsk (766/317km):
1. Karginov (Rus) Kamaz 3:46:26
2. Nikolaev (Rus) Kamaz +6:18
3. Mardeev (Rus) Kamaz +6:39
4. Van den Brink (Ned) Renault +8:42
5. Shibalov (Rus) Kamaz +8:56

Celkové poradie:
1. Karginov (Rus) Kamaz 24:22:48
2. Mardeev (Rus) Kamaz +17:39
3. Shibalov (Rus) Kamaz +1:04:52
4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +1:50:25
5. Nikolaev (Rus) Kamaz +2:23:13
11. Van den Brink (Ned) Renault + 216:33:36