Aktuality


06.02.2017

BEZPEČNÁ JAZDA V ZIME S RADOM D

Vozidlá modelového radu Renault Trucks D disponujú špeciálnym vybavením, ktoré je prispôsobené pre ich prevádzku v najnáročnejších klimatických podmienkach. Automatické reťaze alebo vyhrievané čelné sklo pomáhajú vodičom bezpečne zdolávať podmienky zimnej prevádzky.

Panoramatické predné sklo, dvojblokové spätné zrkadlá, svetlá pre denné svietenie s LED žiarovkami alebo presklená spodná časť dverí: vozidlá radu D zaisťujú optimálnu viditeľnosť za akýchkoľvek podmienok. Bezpečnosť vodičov a prepravovaného tovaru, spoľahlivosť a mobilita vozidla musia byť zaručené za akéhokoľvek počasia. Preto Renault Trucks ponúka vybavenie, ako príplatkovú výbavu, ktoré umožní ľahko zvládať jazdu v zimnom období.

Renault Trucks D môže byť vybavené už z výroby systémom automatických reťazí Onspot. Vodič uvoľní spínačom na prístrojovom panely systém, ktorý je pripevnený k podvozku: vďaka odstredivej sile rotujú reťaze medzi povrchom vozovky a pneumatikou a zaručujú priľnavosť vozidla na snehu alebo ľade. Tento plne automatický systém vodičovi zaručuje pohodlie a bezpečnosť, pretože nie je nutné, aby vystupoval zo svojho vozidla.

Pre dokonalú viditeľnosť v prípade mrazu alebo sneženia môžu byť vozidlá modelového radu D vybavené vyhrievaným predným sklom. Vďaka elektrickému odporu, ktorý je medzi sklenenými tabuľami, dochádza k rýchlemu odmrazeniu skla. Systém zabraňuje tiež hromadeniu snehu po stranách predného skla počas jazdy, čo ocení predovšetkým vodič vozidiel pre odhŕňanie snehu.

Vozidlá prevádzkované v chladných oblastiach môžu byť vybavené aj ohrievačom nafty, ktorý uľahčuje štartovanie vozidla bez ohľadu na vonkajšiu teplotu alebo elektrickými vyhrievacími telesami, ktoré neustále udržujú vyššiu teplotu motora. Vozidlo tak môže byť naštartované ihneď, aj keď je vonkajšia teplota pod bodom mrazu. Toto vybavenie je prispôsobené hlavne pre zásahové a záchranárske vozidlá, ktoré musia zostať vždy mobilné bez ohľadu na klimatické podmienky.