Aktuality


23.01.2017

D WIDE CNG S HORIZONTÁLNYM VÝFUKOM

PRE SPOLOČNOSŤ STAF

Renault Trucks dodal v predpremiére spoločnosti STAF, zaoberajúcou sa prepravou potravín a chladeného tovaru, model D WIDE CNG Euro 6 s horizontálnym výfukom. Toto vozidlo určené pre distribučné odvetvia, využíva k pohonu zemný plyn alebo bioplyn a bude uvedený do predaja začiatkom roka 2017.

Spoločnosť STAF, ktorej predmetom podnikania je preprava potravín a chladeného tovaru si prevzala prvé vozidlo Renault Trucks D WIDE CNG Euro 6 19T s horizontálnym výfukom. Tento model bude uvedený do predaja začiatkom roka 2017.

Renault Trucks D WIDE CNG Euro 6 umožňuje rovnako ako jeho dieselový predchodca ľahšiu montáž nadstavieb a zariadenia, vďaka absencií vertikálneho výfuku medzi kabínou a nadstavbou. Jeho motor Euro 6 NGT9 s 6 valcami a zdvihovým objemom 8,9 l vyvinie výkon 320 k a ku svojmu pohonu môže využívať ako zemný plyn tak aj bioplyn (biometán).
Takto pripravený D WIDE CNG bude dokonale spĺňať požiadavky distribučných odvetví spojených s prepravou tovaru s riadenou teplotou v mestskom prostredí. Časté nastupovanie a vystupovanie z kabíny je uľahčené vďaka jednoduchému prístupu do kabíny pomocou dvoch schodíkov; menší polomer zatáčania zvyšuje ovládateľnosť vozidla. Automatická prevodovka Allison poskytuje vodičovi viac pohodlia, ktorý sa tak môže plne sústrediť na dianie na ceste. D WIDE CNG je vybavený hydraulickým retardérom, ktorý spoločne s automatickou prevodovkou prispieva k dlhšej životnosti celého brzdového systému a najmä brzdových platničiek.

Spoločnosť STAF si prevzala podvozok 4x2 19T, ktorý je vybavený chladiacou nadstavbou o objeme 51 m3 so 100 % elektrickým systémom Frigoblock, ktorý znižuje hluk a škodlivé emisie chladiaceho agregátu.

Renault Trucks D WIDE CNG s horizontálnym výfukom bude uvedený do predaja v roku 2017 spoločne s ďalším vybavením ako je tempomat, predné pneumatické pruženie a ďalšie rôzne doplnky kabín radu D WIDE.

Renault Trucks D WIDE CNG s horizontálnym výfukom bol predstavený aj na stánku Renault Trucks v rámci výstavy zariadení, technológií a služieb pre životné prostredie Pollutec v Lyone od 29. novembra do 2. decembra 2016.