Aktuality


 

15.01.2019

Druhá polovica preteku Dakar

Zradné duny v 7. etape uväznili veľa posádok

Posádky na 41. dakarskej rally prekonali najťažšiu fázu. Najlepšie si s dunami poradil holanďan de Rooy, ale ani jeho krajan Janus van Kasteren s vozidlom Renault Trucks nezaháľal. Dostal sa tesne za prvú desiatku.

"Táto etapa bola najťažšia v tohtoročnom preteku, dostali sme dokonca odporúčania, aby sme si so sebou vzali spacie vaky a teplé oblečenie v prípade, že by bol niekto nútený spať v dunách. Som rád, že sa nám podarilo vyhnúť sa tejto skúsenosti. Nebolo to úplne bez problémov, ale našťastie sme sa dostali do cieľa úspešne bez väčších jaziev, "uviedol Mario Kress, hlavný konštruktér dakarských špeciálov Renault Trucks..

“Oba naše špeciály zapadli v dunách, tak ako väčšina posádok sme aj my bojovali s pieskom Janus zapadol raz a musel vymeniť pneumatiky. Gert zapadol v dunách aj napriek tomu, že, pneumatiky dvakrát vymenil, " hovorí Mario Kress.

Posádky čakajú ešte tri posledné ťažké etapy. Najbližšia prechádza zo San Juan de Marcona do Pisco a má viac ako päťstosedemdesiat kilometrov. Meraných je z toho tristodvadsať kilometrov.

Priebežné výsledky etapy: San Juan de Marcona - San Juan de Marcona (387/323 km)

1. de Rooy (Ned) Iveco 4:47:27

2. Viazovich (Blr) Maz +30:55

3. Nikolaev (Rus) Kamaz +34:35

4. Villagra (Arg) Iveco +43:02

5. van den Heuvel (Ned) Iveco +51:11

11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +3:49:29