Aktuality


 

05.02.2018

Elektrické vozidlá Renault Trucks

Kompletný rad elektrických vozidiel Renault Trucks sa začne predávať v roku 2019

Značka Renault Trucks oznámila, že v roku 2019 začne predávať kompletný rad elektrických vozidiel. Takéto vozidlá už viac ako desať rokov testujú vybraní zákazníci  v reálnych dopravných podmienkach. Budú určené na distribúciu a rozvoz vrámci miest a prímestských oblastí a budú vyrábané v závode Renault Trucks v meste Blainville-sur-Orne vo Francúzsku na samostatnej montážnej linke.

Elektromobilita je podľa  Renault Trucks jednou z kľúčových stratégií pre trvaloudržateľný rozvoj v mestskej doprave. Vozidlá s nulovými emisiami pomôžu zlepšiť kvalitu ovzdušia  a znížiť dopravné zápchy vďaka možnosti  využiť distribúciu napríklad v noci. V budúcnosti budú elektrické vozidlá nepostrádateľné pre zásobovanie miest.

Renault Trucks sa v spolupráci so zákazníkmi intenzívne zaoberá výskumom a vývojom elektrických nákladných vozidiel už od roku 2009. Plne elektrické 12 až 16-tonové  vozidlá  v prevádzke firiem Speed Distribution pre Guerlain, Stef pre Carrefour, Nestlé a Delanchy Group v reálnych pracovných podmienkach a zaťaženiach preverili podmienky použitia elektrických vozidiel pre distribúciu, životnosť batérií, dobíjacie zariadenia a všetky špecifické požiadavky na údržbu týchto vozidiel.

Okrem týchto vozidiel je v predaji  4,5-tonové vozidlo Renault Trucks Electric Maxity už od roku 2010.
„ Skúsenosť z predaja  tohto  vozidla nám umožnila preveriť nielen záujem zákazníkov  a využiteľnosť  plne elektrických vozidiel pre ich podnikanie, ale aj reálnu údržbu a opravu elektrických nákladných vozidiel,” hovorí  François Savoye, ktorý je zodpovedný za stratégiu elektrickej efektívnosti v spoločnosti Renault Trucks. „ Súčasné elektrické nákladné vozidlá sú plne konkurencieschopné, situácia je iná ako v roku 2010.”

Okrem veľkého posunu v pochopení potrieb zákazníkov a požiadaviek trhu Renault Trucks využíva aj synergiu skúseností  vrámci skupiny Volvo Group. Opiera sa aj o skúsenosti z overených technológií používaných v elektrických autobusoch.
Vďaka tomu je značka Renault Trucks od roku 2019 pripravená priniesť zákazníkom nákladovo efektívny rad elektrických vozidiel.