Aktuality


 

29.06.2018

Kompletný rad Renault Trucks Z.E.

od 3,5t do 26t

Po desiatich rokoch testovania vozidiel v reálnych prevádzkových podmienkach u  svojich zákazníkov Renault Trucks odhalí druhú generáciu elektrických vozidiel: Renault Master Z.E., Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E. - kompletný rad vozidiel od 3,5 do 26 ton ideálny pre použitie v meste. Modely Renault Trucks D a Renault Trucks D Wide Z.E. budú vyrábané v továrni Renault Trucks
v Blainville-sur-Orne a budú uvedené na trh v roku 2019. Renault Master Z.E. už tento rok.

Značka Renault Trucks je priekopníkom v oblasti elektromobility medzi výrobcami nákladných vozidiel a aby udržala krok so stále meniacou sa tvárou mestskej dopravy, rozšírila ponuku elektrických vozidiel o druhú generáciu Renault Trucks Z.E. line-up, ktorý pozostáva z modelov Renault Master Z.E., Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E. V rozmedzí od 3,5 do 26 ton, pokrýva celé spektrum mestského využitia od distribúcie a dodávok tovaru až po zber odpadu.

Spoločnosť Renault Trucks sa posledných desať rokov venuje problematike elektrických vozidiel

V prípade vozidiel Renault Trucks je elektromobilita odpoveďou na otázky kvality ovzdušia a hluku v mestách od samého začiatku, ako aj odpoveďou na požiadavku zníženia celkových emisií CO2. Spoločnosť už viac ako desať rokov testuje elektrické vozidlá v spolupráci so  zákazníkmi, aby získala dôležité informácie o používaní, správaní sa batérií, zariadeniach na nabíjanie a špecifických požiadavkách na údržbu.

Pred desiatimi rokmi sme boli priekopníkmi, podporujúcimi elektrické vozidlá, aby sme zlepšili kvalitu ovzdušia v meste", vysvetľuje prezident spoločnosti Renault Trucks, Bruno Blin. „Dnes vieme ponúknuť celý rad elektrických vozidiel s osvedčeným výkonom a odborníci v našej sieti sú pripravení pomôcť zákazníkom s prechodom na elektromobilitu. Pred desiatimi rokmi sme boli priekopníkmi, dnes sme odborníkmi. "

Nulové emisie v prevádzke a neobmedzený prístup

Najnovší technologický pokrok spôsobil, že elektrické vozidlá sú ekonomicky životaschopnou alternatívou pre dopravcov a práve to priviedlo spoločnosť Renault Trucks K rozšíreniu radu Z.E. Akokoľvek prísne sú predpisy v jednotlivých mestských zónach, vozidlá Renault Trucks Z.E. sú perfektným riešením na ochranu kvality ovzdušia a zníženie preťaženia dopravnej infraštruktúry. Umožňujú dodávku bez hluku mimo bežnej dennej prevádzky a neprodukujú znečisťujúce látky, či CO2.Viacero významných zákazníkov podnikajúcich v doprave sa už rozhodlo pre  elektromobilitu. Jednou z takýchto spoločností je aj spoločnosť XPO Logistics „V spoločnosti XPO sa snažíme byť príkladom pre ostatné spoločnosti podnikajúce v dopravnom priemysle pri využívaní alternatívnych pohonov." povedal Luis Gomez, výkonný riaditeľ pre dopravu XPO Logistics Europe.

Oceňujeme, že Renault Trucks investuje do vývoja elektrických vozidiel, ktoré ponúkajú praktický spôsob, ako dosiahnuť nulové emisie. Renault Trucks formuje budúcnosť komerčnej dopravy v rozvíjajúcom sa regulačnom prostredí."

Suez tiež víta uvedenie radu Renault Trucks Z.E. „Teší nás, že Renault Trucks uvádza na trh  konkurenčné nové priemyselné riešenia," vysvetľuje Edouard Hénaut, výkonný riaditeľ miestnych orgánov v Suez. „Táto nová ponuka elektrických vozidiel umožní spoločnosti Suez pomôcť jej zákazníkom znížiť svoju uhlíkovú stopu vďaka nenáročnému ekologickému a tichému riešeniu zberu odpadu."

Renault Trucks Master Z.E. v ponuke už od septembra

Renault Trucks Master Z.E., ktorý bude uvedený na trh v septembri 2018, je ideálnym vozidlom pre dodávky na krátke vzdialenosti, dovoľuje prístup do tých častí miest, ktoré majú prísne dopravné obmedzenia. Batéria tohto elektrického úžitkového vozidla potrebuje na nabitie šesť hodín. Objem motora je rovnaký ako pri bežnom naftovom vozidle Renault Master, pretože batérie sú namontované pod prednými sedadlami. Master Z.E. bude v ponuke v šiestich variantoch (štyri dodávky a dva podvozky), ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali všetky požiadavky zákazníkov pracujúcich v mestskom prostredí. Pre čo najväčšiu ochranu vodiča a obyvateľov miest v bezpečí je vozidlo v štandarde vybavené cúvacou kamerou, cúvacími senzormi a širokouhlým zrkadlom.

Renault Trucks D a Renault Trucks D Wide Z.E. pre distribúciu v meste a zber odpadu

Špeciálne navrhnutá verzia 16 t Renault Trucks D Z.E. je ideálnou pre mestskú distribúciu a dodávky tovarov s regulovanou teplotou. Renault Trucks D Wide
Z.E. ponúka verziu 26 t pre efektívny zber odpadu. Oba modely budú vyrábané v závodoch Renault Trucks v meste Blainville-sur-Orne, v Normandii vo Francúzsku v druhej polovici roku 2019. Vozidlá Renault Trucks Z.E. zo strednej kategórie  majú prevádzkový dosah až 300 km v závislosti od využitia a konfigurácie batérie. Batéria je najdrahšia položka pri kúpe elektrického vozidla. V prípade vozidiel Renault Trucks to nie je otázka kompromisu v záťaži vozidla alebo v nákladoch na prevádzku, preto budú vozidlá dostupné pre rôzne pracovné nasadenie, ktoré budú prispôsobené presným potrebám zákazníkov.

Vďaka rýchlemu DC nabíjaniu lítium-iónové batérie vozidiel Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E. môžu byť plne nabité už za 1 až 2 hodiny pri použití konektora Combo CCS s výkonom 150 kW. Pri nabíjaní cez noc je čas úplného nabitia batérie s výkonom 300 kWh 12 hodín. V tomto prípade postačuje na nabitie aj  trojfázová priemyselná zásuvka s napájaním 380 V 32A.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

RENAULT MASTER Z.E.

 celková hmotnosť 3.1t
 elektrický motor s výkonom 57 kW
 maximálny krútiaci moment: 225 Nm
 maximálna rýchlosť: 100 km / h
 batérie: lítium-iónové, kapacita 33 kWh
 dojazd na jedno nabitie do 120 km

Renault Trucks D Z.E.

 celková hmotnosť: 16t
 dostupné rázvory 4 400 mm a 5 300 mm
 elektrický motor s výkonom 185 kW (kontinuálny výkon 130 kW)
 maximálny krútiaci moment elektrického motora: 425 Nm.
 maximálna krútiaci moment zadnej nápravy: 16 kNm
 dvojstupňová prevodovka
 batérie: lítium-iónové, kapacita 200 až 300 kWh
 dojazd na jedno nabitie do 300 km

Renault Trucks D WIDE Z.E.

 celková hmotnosť: 26 ton
 rázvor: 3900 mm
 dva elektromotory s celkovým výkonom 370 kW (kontinuálny výkon 260 kW)
 maximálny krútiaci moment elektrických motorov: 850 Nm
 maximálna krútiaca sila zadnej nápravy: 28 kNm
 dvojstupňová prevodovka
 batérie: lítium-iónové batérie, 200 kWh
 dojazd na jedno nabitie do 200 km