Aktuality


 

18.06.2019

LIMITOVANÁ EDÍCIA RENAULT TRUCKS T HIGH 1894

Renault Trucks oslavuje svoje 125. výročie novou limitovanou edíciou, pod názvom Edícia T High 1894. Ide o výnimočnú kombináciu moderných prvkov výbavy s odkazom na históriu značky. Na európsky trh bude uvedených len 125 kusov.

Renault Trucks pri príležitosti 125. výročia svojho know-how a inovácií predstavuje limitovanú edíciu T High 1894 Edition. Francúzsky výrobca vzdáva týmto modelom, ktorý nesie farby a logo značky Berliet, hold svojim koreňom.

Edícia T High 1894 sa pýši exkluzívnou farbou v odtieni polnočnej modrej, zatiaľ čo  niektoré prvky ako mriežka chladiča sú zlato žlté a ďalšie komponenty ako ráfiky kolies zase v typickom červenom prevedení.  Vozidlá sú ďalej vybavené strešnou rampou s klaksónmi v zlato žltej farbe.

Rad grafických prvkov, ako napríklad logo “Edition 1894” na oboch stranách a zadnej strane kabíny, podtrhuje línie a dynamiku modelu. Na medzi nápravových spojleroch je umiestnené logo špeciálne vytvorené pre túto edíciu: siluety ikonických nákladných vozidiel značky tvoriace tvar diamantu, ktorý predstavuje logo Renault Trucks a v jeho stredu je umiestnený motív lokomotívy, logo značky Berliet.

Interiér vozidla sa nesie v podobných farebných líniách: prístrojový panel a kožený volant zdobia prvky vo farebnej kombinácii s polnočnou modrou, vnútorná strana dverí má červené a modré lemovanie. Červené orámovanie ventilátorov podtrhuje finálnu úpravu a harmóniu interiéru vozidla. Čierne kožené sedadlá Recaro® sú doplnené červeným prešitím, na hlavovej opierke je zlatou niťou vyšité logo “Edition 1894”. T High 1894 má vo výbave koberčeky s červeným prešívaním a zlato žltými závesmi okolo kabíny.

Táto limitovaná edícia ponúka špičkové vybavenie pre maximálny komfort vodiča: panoramatický prístrojový panel s LCD displejom “Edition 1894” a sekundárnym displejom ROADPAD+ s prepojením na zadnú kameru. Vozidlo Renault Trucks T High 1894 je vybavené motorom s objemom 13 l s výkonom 520 k.