Aktuality


 

22.06.2017

POZNÁME SLOVENSKÚ FINÁLOVÚ DESIATKU

Výsledky kvalifikácie súťaže Optifuel Challenge 2017

V sootu dňa 24.6.2017 sa v Truck Center Zvolen uskutoční slovenské finále súťaže Optifuel Challenge 2017. O titul najúspornejší vodič zabojuje 10 finalistov, ktorí zajazdili najúspornejšie jazdy počas kvalifikačných jázd.

Profesionálni vodiči sa mohli registrovať prostredníctvom on-line formulára na stránke www.renault-trucks.sk od začiatku apríla. Kvalifikačné jazdy začali od 13.júna a poslední vodiči odjazdili svoje jazdy 21.júna 2017. Súťažné trasy boli určené tak, aby kopírovali bežnú prevádzku vozidiel a preverili zručnosti vodičov. Najdôležitejším hodnotiacim kritériom bola samozrejme spotreba paliva, no bral sa do úvahy aj celkový čas jazdy.

Kvalifikačné jazdy vodiči absolvovali na dvoch demo súpravách s ťahačom Renault Trucks T Optifuel s motorom DTI 13 o výkone 480 k (360 kW). Vozidlá sú vybavené robotizovanou prevodovkou Optidriver AT 2612 F a retardérom Optibrake. Súčaťou výbavy sú prvky prispievajúce k maximálne hospodárnej prevádzke. Z hľadiska aerodynamiky sú to nastaviteľný strešný spojler, bočné deflektory a medzinápravové spojlery. Nechýbajú ani bezpečnostné  prvky  zahrnuté v  Balíku Protect a  parkovacia brzda. Ekonomiku jazdy podporuje  Balík  Fuel Eco:  odpájateľný  vzduchový  kompresor,  čerpadlo riadenia s premenlivým prietokom, Blokovaný režim Power, automatické vypnutie motora na voľnobehu po 5. min., Eco cruise control  (Soft cruise + Optiroll). V štandardnej konfigurácii má vozidlo obmedzovač rýchlosti nastavený maximálne na 85 km/hod. Nástrojom na vyhodnocovanie čo najhospodárnejšej jazdy sú inteligentné technológie spojené do Balíka Telematika: Optifleet Check, Map & Drive.

Vozidlá jazdili na vytýčenej trase o dĺžke približne 25 km na bežných cestných komunikáciách: jazda v obci, diaľnica, cesty II. triedy, kruhový objazd, výjazdy do kopca na hlavnú cestu, dve „stopky“, dlhé rovinky, klesania, stúpania i prudké zákruty.

Ako vždy aj teraz rozhodov al ľudský faktor. Vst upenkou do slovenského finále bolo dosiahnutie najnižšej spotreby paliva v čo najkratšom čase. Práve tu sa ukázala profesionalita, zručnosť a nadobudnuté skúsenosti súťažiacich. Kvalifikačnú jazdu odjazdilo 33 vodičov, z ktorých 10 najúspešnejších postupuje do slovenského finále.

Všetkým vodičom blahoželáme k vynikajúcim výkonom a želáme im veľa šťastných kilometrov!

FINÁLOVÁ TABUĽKA PO KVALIFIKÁCII SÚŤAŽE OPTIFUEL CHALLENGE 2017

1.miesto: firma LPP Group, vodič Peter Veselovský
2.miesto: firma František Oravec, vodič František Oravec
3.miesto: firma Siltrans s.r.o., vodič Stanislav Silvester
4.miesto: firma STD Donivo, vodič Slavko Dargaj
5.miesto: firma STD Donivo, vodič Peter Herman
6.miesto: firma STD Donivo, vodič Peter Laslop
7.miesto: firma Peter Transporte, vodič Peter Biroščák
8.miesto: firma Calibra, vodič Stanislav Sabol
9.miesto: firma Vartes, vodič Michal Tóth
10.miesto: firma LPP Group, vodič Andrej Bank

Dokumenty na stiahnutie - FINÁLOVÁ TABUĽKA