Aktuality


 

17.04.2018

Rally Marocco Desert Challenge

Víťazná etapa Rally Marocco

Vozidlá Renault Trucks zo stajne MKR Technology odštartovali marockú rally víťazne!

Tím MKR Technology odštartoval rally Maroko Desert Challenge na jednotku. Úvodnú etapu odjazdil najrýchlejšie holandský pilot Janus van Kasteren z tímu Mammoet Rallysport. Jeho tímový parťák Martin van den Brink prešiel cieľom ako bronzový.

„Lepší úvod sme si ani nemohli priať. Faktom ale je, že Janus prekvapil a etapu prešiel parádne bez jediného zaváhania. Je fajn mať na pódiu hneď dvoch pilotov a verím, že táto bilancia bude pokračovať,“ hovorí spokojný Mario Kress, hlavný konštruktér víťazných ťahačov.

Do jubilejného 10. ročníka marockej rally postavill severočeský tím MKR Technology trojicu pretekárskych ťahačov s holandskými pilotmi Martinom van den Brinkom, Janusom van Kasterenom a Gertom Huzinkom.

Druhá etapa bude najdlhšia z celého tohtoročného ročníka. Na posádky čaká 470 kilometrov z Plage Blanche do Touzouninu. Po štarte na pláži posádky etapa privedie na východ cez rieku Dray. Striedať sa bude piesčitý povrch s kamenitým. Na trase sú skalnaté výjazdy, suché soľné jazerá, rýchle a technické prejazdy a prázdna púšť s dych berúcími krajinami.

Výsledky – 1. etapa (77 km):

1. van Kasteren (Renault Trucks) 47:25
2. Loprais (Tatra) +0:58
3. van den Brink (Renault Trucks) +1:19
4. Teun Van Dal (Scania) +2:22
5. Vrátný (Tatra) +2:42
7. Huzink (Renault Trucks) +3:25