Aktuality


 

25.11.2020

RENAULT TRUCKS A CARLSBERG GROUP SPOLOčNE ZA DISTRIBÚCIU S NULOVÝMI EMISIAMI

Renault Trucks D Wide Z.E.

V utorok 24. novembra 2020 vo švajčiarskom Rheinfeldene odovzdal Bruno Blin, prezident Renault Trucks, Thomasovi Amstutzovi, generálnemu riaditeľovi spoločnosti Feldschlösschen, dcérskej spoločnosti Carlsberg Group, kľúče od vozidla Renault Trucks D Wide Z.E. Toto vozidlo je prvé
z historickej objednávky dvadsiatich 26-tonových vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E. Spoločnosti Carlsberg Group a Feldschlösschen ukazujú, že pomocou elektrických nákladných vozidiel je možné rozvážať tovar s nulovými emisiami.

Vo februári podnikla spoločnosť Renault Trucks kľúčový krok k transformácii mestskej dopravy oznámením podpisu historickej zmluvy s Carlsberg Group na dodávku 20 kusov  26-tonových nákladných vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E.. Bruno Blin, prezident Renault Trucks, dnes odovzdal Thomasovi Amstutzovi, generálnemu riaditeľovi spoločnosti Feldschlösschen, kľúče od vozidla D Wide Z.E., prvého vozidla z objednaných dvadsiatich plne elektrických nákladných vozidiel pre švajčiarsky pivovar.

„Som presvedčený, že elektromobilita významne prispieva k zlepšeniu kvality životného prostredia pre nás i pre budúce generácie,“ vyhlásil Bruno Blin, prezident Renault Trucks. "Som rád, že práve Renault Trucks podporuje spoločnosti Feldschlösschen a Carlsberg Group, priekopnícku skupinu v oblasti investícií do elektrických technológií v ich ceste vpred. Odvetvie dopravy momentálne prechádza významnou trasnformáciou. V priebehu najbližších desiatich rokov nás čakajú oveľa väčšia zmeny, ako sa udiali za celé posledné storočie.”

Thomas Amstutz, generálny riaditeľ spoločnosti Feldschlösschen, pokračuje: „Sme hrdí na to, že naša priekopnícka práca s elektrickými nákladnými vozidlami, ktorá sa začala pred niekoľkými rokmi, ukazuje pozitívne výsledky. Sme prvou spoločnosťou vo Švajčiarsku a dokonca aj v Európe, ktorá používa ekologické nákladné vozidlá na prepravu tovaru. Našou ambíciou je prevziať vedúcu úlohu nielen pri vývoji pív a nápojov, ale aj v oblasti ich logistiky a ochrany podnebia. “

Spoločnosť Feldschlösschen a Carlsberg Group sa zaviazali k ochrane životného prostredia a znižovaniu dôsledkov globálneho otepľovania. Systematicky sledujú ciele svojej stratégie „Spoločne smerom k nule“ a usilujú sa o dosiahnutie distribúcie s nulovými emisiami. Elektrické nákladné vozidlá nabíjané pomocou obnoviteľnej elektriny napomôžu spoločnosti Feldschlösschen dosiahnuť tieto ciele v distribúcii na kratšie vzdialenosti a železničná doprava pri rozvoze na veľké vzdialenosti.

Plne elektrické vozidlá Renault Trucks – komplexná ponuka vozidiel s nulovými emisiami

Renault Trucks ponúka komplexný rad plne elektrických vozidiel od 3,1 do 26 ton v sériovej výrobe pre vybrané trhy v Európe.

Elektrické vozidlá nezaťažujú kvalitu ovzdušia, pretože pri prevádzke nevypúšťajú ani CO2, ani NOx (oxid dusíka). Ich prevádzka nepodlieha žiadnym obmedzeniam pre dopravu a distribúciu v centrách miest ani pri vysokom nebezpečenstve znečistenia. Pretože sú tiché, môžu sa využívať bez obmedzenia v centrách miest aj v noci, kde nijako nerušia nočný kľud a nepreťažujú tak dopravu počas dňa.

Spoločnosť Renault Trucks je v súčasnosti jedným z prvých výrobcov nákladných vozidiel, ktorý vo svojom normandskom závode v Blainville-sur-Orne elektrické nákladné vozidlá vyrába sériovo.

Technická špecifikácia vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E.:

-  maximálne zaťaženie: 26 t, hmotnosť: 27 t
-  rázvor: 3 900 mm
-  2 elektromotory s výkonom 370 kW ( nepretržitý výkon 260 kW )
-  maximálny krútiaci moment motorov: 850 Nm
-  dvojstupňová prevodovka
-  pohon na lítiové batérie, 200-265 kWh
-  dojazd do 180 km