Aktuality


 

13.07.2020

Renault Trucks a Delanchy Group

Delanchy Group a Renault Trucks pokračujú v spolupráci pri podpore ekologickejšej nákladnej dopravy. Prepravca, ktorý už od roku 2017 používa 100% elektrický prototyp Renault Trucks D, získal úplne prvý sériový model D Z.E.. 

Renault Trucks a Delanchy Group spolupracujú už viac ako päťdesiat rokov na podpore nákladnej dopravy, ktorá bude viac rešpektovať kvalitu vzduchu.


Od roku 2017, Delanchy Group využíva 100% elektrický, 13-tonový prototyp Renault Trucks D na svoje denné dodávky do Les Halles de Lyon – Paul Bocuse. Dodávky sú plánované v časových odstupoch, aby nerušili pokojné bývanie miestnych obyvateľov.

Spoločnosť  Delanchy Group, rovnako ako aj Renault Trucks, si plne uvedomujú, že mestská doprava sa musí rýchlo posunúť smerom k elektrickej mobilite, aby sa zlepšila kvalita života v centrách miest a aby sa prijali opatrenia proti produkovaniu emisií CO2. Preto sa špecialista na prepravu s regulovanou teplotou rozhodol objednať úplne prvé 
16–tonové vozidlo Renault Trucks D Z.E. , ktoré opustí výrobnú linku vo výrobnom závode Blainville-sur-Orne (Calvados):

„So zainteresovaným dodávateľom nákladných vozidiel z hľadiska elektrickej mobility sme sa chceli posunúť ešte ďalej v riešení dodávok tovarov s regulovanou teplotou s nulovými emisiami v mestských centrách,“ vysvetľuje Yannig Renault, technický riaditeľ spločnosti Delanchy Group. „Túto technológiu sme mali možnosť si vyskúšať a overiť pomocou 100% elektrického prototypu Renault Trucks D, s ktorým sme boli spokojní, pokiaľ ide o jeho používanie aj údržbu.

Naši vodiči aj zákazníci sú s vozidlom veľmi spokojní, preto sme sa rozhodli objednať úplne prvé vozidlo zo sériovej výroby Renault Trucks D Z.E. Toto druhé elektrické vozidlo, ktoré pribudne do našej flotily nám pomôže poskytnúť v oblasti dodávok skutočný „energetický mix“.“

Delanchy Group stále rozhoduje o najlepšom využití pre toto nové, 100% elektrické vozidlo. V hre je zásobovanie v centre Paríža alebo Lyonu a trasa okolo 110 kilometrov.

Spoločnosť disponuje flotilou 1 000 vozidiel a toto prvé sériovo vyrábané vozidlo Renault Trucks D Z.E. sa pripojí k flotile 340 vozidiel určených výlučne na distribúciu.