Aktuality


 

07.01.2020

RENAULT TRUCKS D A D WIDE 2020

VYNOVENÉ PRACOVNÉ PROSTREDIE PRE EŠTE VÄČŠIU EFEKTIVITU

Renault Trucks uvádza na trh modely pre rok 2020 v segmente distribučných vozidiel. Modely D a D Wide sú vybavené novými ergonomickými a pohodlnými prvkami v interiéri, systémami pre vyššiu bezpečnosť a aerodynamickými doplnkami. Nové modely distribučných vozidiel Renault Trucks sú 100% online.

Nový vzhľad interiéru kabíny pre ešte väčšie pohodlie

Renault Trucks prepracoval vzhľad interiéru v modeloch D a D Wide. Vozidlá zo série pre rok 2020 majú vynovený prístrojový panel vrátane volantu s čiernobielym lemovaním.

Vodič má po pravej ruke k dispozícii aj držiak na tablet, ktorý je súčasťou prístrojového panelu, voliteľnou výbavou je držiak pre mobilný telefón a dva porty USB-C. Vozidlá majú tiež novšie rádio, ktoré môže prijímať DAB+ digitálne terestriálne vysielanie.

Pre najvyšší stupeň komfortu, Renault Trucks ponúka voliteľný balík Comfort, ktorý v sebe zahŕňa kožený volant, sedadlo vodiča s pod rúčkou, dodatočné úložné priestory, držiak na ďalšie smart zariadenie a strešné okno (len pri modeli D Wide).

Nové príslušenstvo na zvýšenie bezpečnosti

Renault Trucks vo vozidlách D a D Wide 2020 ponúka adaptívny tempomat (ACC) už v štandardnej výbave. ACC zabezpečí udržanie bezpečnej vzdialenosti od vozidla vpredu automatickým zrýchlením alebo pribrzdením pre vyššiu bezpečnosť, plynulejšiu jazdu v hustej premávke a zníženie únavy vodiča.

Lepšiu viditeľnosť vozidiel Renault Trucks D a D Wide zabezpečujú zadné LED svetlá.

Pre ešte vyššiu bezpečnosť ponúka Renault Trucks voliteľný balík Protect, ktorý obsahuje zadné LED svetlá, asistenta rozjazdu do kopca, presklenú spodnú časť dverí na strane spolujazdca a zvukovú signalizáciu spiatočky pre zvýšenie ochrany účastníkov cestnej premávky.

Online sledovanie vozidiel pre väčšiu produktivitu

Modely Renault Trucks sú vybavené dieselovými motormi Euro 6 Step D, ktoré majú nižšiu spotrebu paliva a sú šetrné k životnému prostrediu.

Vozidlá modelového radu D sú pre ďalšie zvýšenie efektivity a produktivity štandardne vybavené telematickou jednotkou TGW 4G a sú kompatibilné so systémom na správu vozového parku Optifleet. S Optifleetom je prevádzka vozidla sledovaná v reálnom čase, čo znamená, že náklady na prevádzku sú úplne pod kontrolou. Správci vozových parkov môžu pomocou modulu Optifleet Check sledovať spotrebu svojich vozidiel a s modulom Optifleet Map lokalizovať ich polohu.

Pre maximálnu produktivitu ponúka Renault Trucks vo voliteľnej výbave inteligentné technológie Fuel Eco ako napríklad nastaviteľný strešný spojler, automatické zastavenie motora po troch minútach, blokovaný režim power, funkciu Optiroll (pre modely D Wide), optimalizovaný softvér prevodovky Fuel Eco (pre modely D Wide) a vypínateľný kompresor vzduchu (len pre motory DTI 11)

Motory modelov Renault Trucks D a D Wide sú kompatibilné so syntetickým palivom XTL a s bionaftou. Distribučné vozidlá modelového radu 2020 sú k dispozícii tiež s pohonom na stlačený zemný plyn (D Wide CNG) a v 100% elektrickej verzii (D a D Wide Z.E. – zatiaľ v ponuke len na vybraných európskych trhoch)