Aktuality


 

27.09.2018

RENAULT TRUCKS MASTER Z.E. V PREDAJI

100% ELEKTRICKÉ ÚŽITKOVÉ VOZIDLO

Renault Master Z.E. bol oficiálne uvedený do predaja v obchodnej sieti Renault Trucks.  Vďaka svojmu elektrickému pohonu sa toto vozidlo dostane
do akejkoľvek mestskej časti, vrátane tých s prísnymi dopravnými obmedzeniami a je tak ideálnym pomocníkom pre profesionálov pracujících v mestských zónach.

Elektromobilita je pre značku Renault Trucks jedným z pilierov stratégie udržateľnosti mestskej dopravy a preto francúzsky výrobca uvádza do predaja 100% elektrický modelu Renault Master Z. E.

Renault Master Z.E. je ideálnym nástrojom pre koncové dodávky. K dispozícii je v šiestich verziách (štyri varianty furgonu a dva varianty podvozku s kabínou určených na dostavbu), ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali všetky požiadavky zákazníkov pracujúcich v mestskom prostredí. Umožňuje prístup do všetkých mestských oblastí, dokonca i k tým s veľmi prísnymi dopravnými obmedzeniami.

Renault Master Z.E. ponúka dojazd 120 km a nabitie jeho batérií trvá 6 hodín. Vďaka ich umiestneniu pod prednými sedadlami je vnútorný objem tohto elektrického modelu rovnaký ako pri bežnom modeli Renault Master s dieselovým pohonom.

Pre bezpečnosť vodičov, prepravovaného nákladu a ostatných účastníkov cestnej premávky je Master Z.E. štandardne vybavený cúvacou kamerou, zvukovou signalizáciou spätného chodu a zrkadlom mŕtveho uhlu. Vozidlo je ďalej vybavené hlasovým výstražným systémom, určeným pre varovanie chodcov vo chvíli, keď sa k nim približuje vozidlo idúce rýchlosťou v rozmedzí 1 až 30 km/ h.

Renault Master Z.E. patrí do nového modelového radu elektrických vozidiel Renault Trucks, ktorú tvoria vozidlá Renault Trucks D Wide Z.E. a Renault Trucks D Z. E.
Tento nový modelový rad od 3.1 do 26 t je ideálny pre prevádzku v mestskom prostredí.

Renault Master Z. E. Technická špecifikácia

-  Celková hmotnosť vozidla: 3.1t
-  Elektrický motor s výkonom 57 kW
-  Maximálny krútiaci moment: 225 Nm
-  Maximálna rýchlosť: 100 km/h
-  Úložisko energie: líthiové akumulátory s výkonom 33 kWh
-  Dojazd v rámci cyklu NEDC: 200 km
-  Dojazd: do 120 km