Aktuality


 

06.03.2020

renault trucks T 01 racing

Pri príležitosti uvedenia 480k 13-litrového motora v segmente jazdených vozidiel, Renault Trucks predstavuje edíciu T 01 Racing. Dizajn navrhnutý Halle du Design je inšpirovaný svetom automobilových pretekov. Vozidlo Renault Trucks T 01 kompletne prerobené v závode pre jazdené vozidla prichádza na trh aj so zárukou od výrobcu

Renault Trucks prichádza na trh s novou edíciou v športovom vzhľade pri príležitosti uvedenia 13- litrového motora v segmente jazdených vozidiel. Edícia dostala pomenovanie Renault Trucks T 01 Racing.

Línie tohto Euro 6 vozidla poslednej generácie boli navrhnuté dizajnérmi zo štúdia Halle du Design (HDD), vlastnou dizajnérskou spoločnosťou francúzskeho výrobcu. Inšpirácia zo sveta automobilových pretekov sa pretavila do moderného dizajnu, ktorý trefne podčiarkuje technický výkon vozidla.

Exteriér vozidla je neprehliadnuteľný vďaka kombinácii troch farebných odtieňov na bielom pozadí EKLA, a to trblietavej čiernej, ohnivej červenej a ostrej žltej farbe. Vnútorné časti svetiel vozidla sú tiež ohnivej červenej farby. Výnimočné reflexné polepy zdôrazňujú inšpiráciu zo sveta automobilových pretekov. Pripomínajú ho aj farebné prvky na slnečnej clone, kolesách, mriežke chladiča a spätných zrkadlách.

V momente vstupu do kabíny sa pocit automobilových pretekov ešte znásobí. Po otvorení dverí zaujmú prahy vo farbách ohnivej červenej a ostrej žltej. Vodiča potom osloví antracitový interiér v kombinácii s karbónom. Odkladacia priehradka pred spolujazdcom má tiež červenú rukoväť.

Premena na vozidla Renault Trucks T 01 Racing sa odohráva v špecializovanom závode Used Trucks, určenom na pretváranie a úpravy jazdených vozidiel francúzskeho výrobcu, ktorý sa nachádza v priemyselnom areáli Bourg-en-Bresse a garantuje rovnaké štandardy ako výrobný proces nového vozidla.

Renault Trucks T 01 Racing je jazdené vozidlo, ktoré vybrali, pripravili a pretvorili odborníci v sieti Renault Trucks v súlade s normami výrobcu a s použitím certifikovaných originálnych dielov. Má nízky počet najazdených kilometrov a je dodávaný so zárukou 12 mesiacov alebo 120 000 km.