Aktuality


23.01.2017

RENAULT TRUCKS T "REAL STEEL"

PRE SPOLOČNOSŤ BG TRANSPORT

Francúzsky dopravca BG Transport si prevzal na stánku Renault Trucks v rámci výstavy IAA Hannover 2016 model T High 520 "Real Steel". Airbrush, demontáž a montáž dielov alebo obloženia interiéru kabíny: Sven Punke, Marcel Barth a ich tím z Truck Tuning Centra na vozidle pracovali po celú dobu konania výstavy.

T High 520 "Real Steel" si prevzala francúzska dopravná spoločnosť BG Transport. Philippe Gorjux, obchodný riaditeľ Renault Trucks Francúzsko, odovzdal kľúče od tohto jedinečného modelu Gérardu Barretovi, riaditeľovi rodinnej spoločnosti BG Transport, ktorá zamestnáva 15 osôb, prevádzkuje flotilu 12 vozidiel a sídli v Changy (Loire).

Dizajn tohto Renault Trucks T High 520 s 13. litrovým motorom bol navrhnutý pre výstavu IAA 2016 Hannover Svenem Punkem, Marcelem Barthem a ich tímom Truck Tuning Centra. Víťazi tuningovej súťaže počas poslednej Veľkej ceny ťahačov v Nürburgringu s vozidlom realizovaným na téma "Avatar", pracovali behom osemdenného veľtrhu s rozlohou 300m2 na stánku Renault Trucks. Návštevníci tak mali jedinečnú príležitosť vidieť postup prác na vozidle, ktoré bolo pomenované "Real Steel". Interiér kabíny bol vybavený kožou a LED diódami, exteriér ďalej zdobí airbrush s doplnkami a diely, ktoré vyzdvihujú robustnosť modelu.

Vzhľad modelu T zaujal Gérarda Barreta, riaditeľa BG Transport natoľko, že sa rozhodol pre jeho kúpu: „Kladieme veľký dôraz na dizajn exteriéru a vnútorného vybavenia vozidiel v našom vozovom parku, pretože chceme, aby v nich naši vodiči mali maximálne pohodlie a súčasne naň boli hrdí.", vysvetlil. „T High Real Steel je určený pre vodičov, ktorí majú radi svoju prácu: je to skutočný pôžitok riadiť takéto vozidlo." T High 520 bude prepravovať tovar vo Francúzsku a Belgicku.

Spoločnosť BG Transport sa rozhodla umiestniť na vozidlo označenie "Team BG" symbolizujúci tímového ducha, ktorý v spoločnosti vládne. „Využijeme príchod tohto krásneho Renault Trucks T do našej flotily a všetky ostatné vozidlá označíme rovnako.“, povedal Gérard Barret. A dodal: „V  BG Transport obmieňame vozový park raz za päť rokov, ale tento model u nás určite zostane oveľa dlhšiu dobu, tým si môžete byť istí!"