Aktuality


 

06.12.2019

Renault Trucks T & T High 2020

zníženie spotreby

Renault Trucks uvádza na trh modely roku 2020
v segmente diaľkovej prepravy. Modely T a T High sú úsporné v spotrebe paliva, pričom stále zachovávajú vysoký komfort  pre vodiča.

Špičkové povrchové úpravy v kabíne zvyšujú pohodlie vodiča.

Interiér kabíny Renault Trucks radu T prináša nové prvky výbavy a špičkové povrchové úpravy: textilné sedadlá, dve lakťové opierky a kožený volant. Pre dokonalé pohodlie je volant nastaviteľný v troch smeroch teraz v základnej výbave vozidla. Vozidlá radu T sú vybavené prístrojovým panelom v karbónovom vzhľade, hliníkovými kľučkami a kovovými prahmi. Do verzie vozidiel Renault Trucks T a T High 2020 pribudli aj veľkokapacitné úložné priestory s objemom 221 l.

Podľa priania zákazníka je stále možné upraviť exteriér vozidiel Renault Trucks T a T High 2020 a vybrať si farbu masky chladiča alebo spätných zrkadiel (žiarivo čierna alebo oranžová).

Modely T a T High je možné za príplatok dovybaviť systémom Roadpad+. Multimediálny systém umožňuje vodičovi počúvať hudbu, prechádzať si svoj telefón a pritom mať obe ruky voľné alebo bezpečne manévrovať s vozidlom vďaka zobrazeniu z bočných a zadnej kamery. So systémom Roadpad+ sa vodič môže spoľahnúť pri plánovaní svojich ciest na špeciálnu navigáciu pre nákladné vozidla.

Nižšia spotreba paliva a produkcia CO2

Vozidlá pre diaľkovú dopravu  Renault Trucks sú dostupné s motormi DTI 11 a DTI 13 Euro 6.  Sú úsporné v prevádzke a šetrnejšie k životnému prostrediu, majú o 3% nižšiu spotrebu paliva a produkciu CO2 v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. V modelovom rade pre rok 2020 ponúka Renault Trucks T a T High novú hnaciu nápravu a ľahšie kotúčové brzdy, čo prispieva ešte k vyšším úsporám paliva.

Na prianie zákazníka je možné aktivovať nové nastavenia rôznych parametrov vozidla a ušetriť ďalšie 3% paliva.

Motory Renault Trucks T a T High sú kompatibilné so syntetickým palivom XTL aj s bionaftou.