Aktuality


 

27.04.2017

RTEC 2017 - poznáme finalistov

24 medzinárodných tímov vo finále

Prvá etapa RTEC 2017, súťaže popredajných tímov Renault Trucks, sa práve končí. Celkom 5 285 kandidátov zo 49 krajín znova proti sebe súťažilo v teoretických testoch a 24 tímov bolo vybratých na účasť v medzinárodnom veľkom finále, ktoré sa uskutoční v Lyone, v rodisku Renault Trucks, 17. mája.

Predbežný výber na  RTEC 2017 (Road To Excellence Championship) skončil len nedávno, 24 tímov z 20 krajín sa kvalifikovalo do medzinárodného finále, ktoré sa bude konať v Lyone dňa 17.mája 2017, s cieľom vyhlásiť ten najlepší tím v oblasti popredajných služieb  “The Best Renault Trucks after-sales team”. Súťažiace tímy prídu z Francúzska, Alžírska, Turecka, Ghany, Dánska, Švajčiarska, Ománu, Španielska, Belgicka, Ruska, Nemecka, Poľska, Ukrajiny, Talianska, Portugalska, Izraela, Rakúska, Bulharska, Slovinska a Spojeného kráľovstva.

Vedomosti účastníkov kvalifikovaných tímov, každý má 4 súťažiacich, budú preverené v 6 praktických testoch a to v skutočných podmienkach servisných dielní výrobcu. Situácie, v ktorých sa 24 tímov ocitne, sa podobajú tým, ktorým čelia technici v ich každodennej práci. Technicky veľmi rozmanité testy pokrývajú všetky stanovištia popredajných služieb. Jednotlivé tímy čeliace výzve by mali byť schopné rozdeliť si pracovné úlohy čo najefektívnejšie a to v rámci svojich schopností.

V tomto roku, odzrkadlujúc hlavnú súťaž, Renault Trucks organizuje špeciálne vydanie pre študentov, nazývané RTEC Junior. Výrobca pozýva 21 študentov  posledného ročníka z Les Catalins Technical High School v Montélimar (Drôme) zúčastniť sa teoretických testov  založených na znalostiach o nákladných vozidlách  a náhradných dieloch. Najlepší tím získa vstupenku na medzinárodné finále v Lyone. Organizovaním RTEC Junior, spoločnosť Renault Trucks sa snaží podporiť rozvoj v automobilovom priemysle a odhaliť talenty budúcnosti.