Aktuality


30.06.2015

SEDEM VOZIDIEL RENAULT TRUCKS T PRE STAJŇU RED BULL RACING

Sedem vozidiel Renault Trucks bolo odovzdaných pretekárskej stajni Red Bull Racing, účastníkovi šampionátu Formuly 1.

Sedem vozidiel Renault Trucks T 520 High bolo odovzdaných pretekárskej stajni Red Bull Racing, účastníkovi šampionátu Formuly 1. Ich úlohou je prepravovať zázemie a vybavenie stajne Red Bull medzi jednotlivými Veľkými cenami Formuly 1.

Keď sedem návesov prepravuje sedem kontajnerov naprieč Európou, nie je na tom nič mimoriadne. Až do chvíle, kedy týchto sedem kontajnerov obsahuje rozšírené zázemie pretekárskej stajne Red Bull Racing nazývané Tree House, ktoré sa prepravuje naprieč Európou medzi jednotlivými Veľkými cenami Formuly 1. Zázemie Tree House tvorené mobilnou dielňou a kanceláriou sprevádza tím Red Bull každý pretekársky víkend v Európe. Štyri kontajnery mobilnej dielne nie sú vybavené iba klasickým náradím, ale tiež 3D tlačiarňou, ktorá dokáže vytlačiť požadované súčiastky. V pretekárskom svete je dôležité reagovať veľmi rýchlo. Tree House je tak logickým rozšírením zázemia boxu Red Bull. Ďalšie tri kontajnery sa využívajú ako mobilné kancelárie s kapacitou 35 osôb.

Vozový park tvorený výlučne vozidlami Renault Trucks

Red Bull prevzatím siedmich nových vozidiel Renault Trucks T 520 High pokračuje v dlhodobej spolupráci s Renault Trucks. Pokiaľ ide o vybavenie, sedem vozidiel Renault Trucks T 520 High je na tom mimoriadne dobre, počínajúc od aktuálne najvyššieho radu motorov Euro 6 s objemom 13 litrov a výkonom 520 konských síl, až po kabínu High Sleeper Cab s vnútornou výškou 2,05 m. Automatizovaná prevodovka Optidriver zaručuje vodičom stajne Red Bull jednoduchšie radenie a motorová brzda Optibrake+ spolu s retardérom Voith následne uľahčujú brzdenie.