Aktuality


20.05.2014

Súťaž Optifuel Challenge 2014 začína!

Staňte sa šampiónom v hospodárnej jazde!

Ste majiteľom dopravnej spoločnosti a ešte stále nemáte skúsenosti s novým modelovým radom Renault Trucks? Máte vo firme vodičov, ktorí dokážu jazdiť skutočne úsporne? Aj pre vás je určená súťaž značky Renault Trucks, Optifuel Challenge 2014.

Náš nový ťahač Renault T460 je vybavený najnovšou a najpokročilejšou technológiou, ktorá umožňuje čo najnižšiu spotrebu paliva, no stále je to vodič, ktorý je najdôležitejším faktorom, aby ju využil.

Preto je tu súťaž Optifuel Challenge 2014, kde vodiči súťažia proti sebe, aby dosiahli čo najnižšiu spotrebu paliva. Výsledok je meraný pomocou Optifleet. Vodič, ktorý dosiahne najnižšiu spotrebu paliva a najvyššiu priemernú rýchlosť vyhráva. Cieľom je priblížiť sa, alebo prekonať výsledok, ktorý zajazdí inštruktor Optifuel.
Optifuel Challenge je výbornou príležitosťou pre šoférov, aby sa naučili viac o efektívnom vedení vozidla a dokázali svoje schopnosti.

Súťažíme v štyroch Truck centrách spoločnosti Volvo Group Slovakia, kde môžete prihlásiť svojich vodičov a nechať ich zmerať si sily s ostatnými. Súťaž štartuje na konci júna, harmonogram je nasledovný:

  • 28.6. Truck Center Prešov
  • 5.7. Truck Center Senec
  • 12.7. Truck Center Nové Zámky
  • 19.7. Truck Center Zvolen
  • FINÁLE – 19.7. Truck Center Zvolen
  • Regionálny tréning strednej a východnej  Európy (Central East Europe training) Optifuel Challenge 2014 – Mlochow (Poľsko) 11.-13.09. 2014
  • Európske finále Optifuel Challenge 2014 – Lyon (Francúzsko) 29.-31.10. 2014mapaSúťaž bude prebiehať na vytýčenej trase na bežnej ceste, pre každého účastníka kvalifikačných kôl bude zabezpečená rovnaká trasa, aby bolo možné získať porovnateľné výsledky. Výsledky budú merané na základe priemernej spotreby paliva a priemernej rýchlosti na skúšobnej trase . Víťazom je jazdec , ktorý dosiahne najmenšiu spotrebu paliva spolu s najvyššou priemernou rýchlosťou . Ak dosiahnu dvaja účastníci rovnakú spotrebu, počet zošliapnutí brzdového pedála bude rozhodujúci. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.

Do finále postupujú dvaja najlepší jazdci z každého kvalifikačného kola, čiže sa v ňom stretne 8 najlepších vodičov z celého Slovenska.

REGISTRÁCIA DO SÚŤAŽE

Registračný formulár do súťaže Vám dá Váš predajca Renault Trucks, takisto sú k dispozícii vo všetkých truck centrách spoločnosti Volvo Group Slovakia. Vyplnenú prihlášku treba odovzdať v najbližšom truck centre, predajcovi, poslať poštou na adresu Volvo Group Slovakia, s.r.o., Diaľničná cesta 9, 903 01 Senec, prípadne oskenovanú emailom na adresu info.sk@renault-trucks.com.

Víťaz sa stane nielen Slovenským šampiónom v hospodárnej jazde, bude súťažiť s tými najlepšími z regiónu strednej a východnej európy na finále v Lyone, na konci októbra. Tréning robí majstra, preto ho pred tým čaká sústredenie v poľskom Mlochove, pod dohľadom skúsených inštruktorov. Priebežné výsledky budú zverejnené aj na našej facebook fan page.

FINÁLE OPTIFUEL CHALLENGE NA SLOVENSKU

Dopravná spoločnosť:

1. 1 000 € v servisných službách vo Volvo Group Truck Centers na Slovensku, Darčekový balíček Michelin v hodnote 300€
2. 500 € v servisných službách vo Volvo Group Truck Centers na Slovensku
3. 200€ v servisných službách vo Volvo Group Truck Centers na Slovensku

Šofér:

1. 300 € poukaz na nákup kolekcie Renault Trucks, Apple iPad mini, účasť na regionálnom tréningu Optifuel Challenge v poľskom Mlochowe v termíne 11.-13.9.2014, účasť na Európskom finále Optifuel Challenge vo francúzskom meste Lyon, termín 29.-31.10.2014, Darčekový balíček Michelin v hodnote 300€
2. 200 € poukaz na nákup kolekcie Renault Trucks, Apple iPod nano, Darčekový balíček Michelin v hodnote 200€
3. 100€ poukaz na nákup kolekcie Renault Trucks, Apple iPod shuffle, Darčekový balíček Michelin v hodnote 100€

MCEE REGIONÁLNY TRÉNING OPTIFUEL CHALLENGE 2014, MLOCHOW, POLSKO
Jeden zo šiestich účastníkov regionálneho tréningu v Mlochowe, ktorý sa najlepšie umiestni na európskom finále v Lyone získa:

Dopravná spoločnosť:

1. miesto – prenájom ťahača Renault Trucks T na šesť mesiacov.

Vodič:

1. miesto – voucher v hodnote 4 000 € na nákup tovaru u vybraných partnerov

Európske finále Optifuel Challenge 2014 Lyon, Francúzsko:

Dopravná spoločnosť:

1. Prenájom ťahača Renault Trucks T na jeden rok.

Šofér:

1. Poukaz v hodnote 8 000 € na nákup tovaru u vybraných partnerov.

PRAVIDLÁ NA STIAHNUTIE TU

Partneri súťaže