Aktuality


 

03.06.2019

POZNÁME NÁRODNEHO VÍŤAZA SÚŤAŽE RENAULT TRUCKS OPTIFUEL CHALLENGE 2019

Od roku 2012 sa súťaž Optifuel Challenge zameriava na hospodárnu jazdu a hľadá eko vodičov po celom svete. Do posledného ročníka sa zapojilo 3000 vodičov reprezentujúcich 2300 dopravných spoločností
z 29 krajín sveta.

Tento ročník súťaže sa zameral na vodičov jazdiacich na vozidlách Renault Trucks T a T High s  aktivovanou službou Optifleet. Národné kolo prebiehalo v termíne
od 1.4.-2.6.2019, kedy si každý z úspešne registrovaných vodičov mohol vybrať týždeň, kedy bude jeho jazda monitorovaná.

Vyhodnocovali sa viaceré kritériá: počet stlačení brzdového pedála, počet zastavení, neúsporná jazda v percentách litrov, prekročenie rýchlosti, voľnobeh v percentách a priemerná spotreba paliva v litroch na 100 km.

Národným víťazom sa stal p. František Oravec, ktorý za svoju jazdu nazbieral najviac bodov a bude reprezentovať našu krajinu a svoju dopravnú spoločnosť
na medzinárodnom finále, ktoré sa uskutoční v Lyone v októbri 2019.

Najhospodárnejší vodič zo všetkých finalistov medzinárodného finále získa
pre svoju spoločnosť úplne nové vozidlo Renault Trucks T High 2019.

Výsledky :
1. miesto: František Oravec, spoločnosť František Oravec: 481,7 bodov
2. miesto: Serhii Zahorodnii, spoločnosť Dimako Slovakia, s.r.o.: 426,6 bodov
3. miesto: Sergiy Tretyak, spoločnosť Dimako Slovakia, s.r.o.: 411,2 bodov

 

RIEŠENIA OPTIFUEL

Optifleet: Úspora až do 5000€ na jednom vozidle

Rôzne moduly umožňujú flotilovým manažérom koordinovať činnosť vozidiel v reálnom čase a udržiavať si tak kontrolu nad ich aktuálnymi nákladmi. Vedia monitorovať spotrebu paliva vozidiel (Check), geolokalizovať ich flotilu v reálnom čase (Map), sledovať počet najazdených hodín v reálnom čase a sťahovať na diaľku dáta z tachografu a karty vodiča (Drive). Modul Optifleet Check and Map jemožné aktivovať na všetkých novo objednaných vozidlách po dobu 4 rokov - so súhlasom zákazníka.

Optifuel Program: Úspora paliva až do 15%
Program Optifuel je komplexné riešenie na zníženie nákladov na palivo. Je vyvinutý pre školiteľov a flotilových manažérov, ktorí vďaka školeniu a využitiu služby Optifuel Infomax, vedia naučiť vodičov hospodárne jazdiť.

Optifuel Handover: Optimálne využívanie vozidla už od prvého kilometra
Profesionálne odovzdanie vozidla s oboznámením zákazníka o funkciách vozidla.

Optifuel Training: Školenie hospodárnej jazdy
Optifuel Training je školiaci modul zameraný na vodičov, cieľom je získať zručnosti v ekonomickej jazde s využitím celého potenciálu vozidla.

Optifuel Infomax: sledovanie spotreby paliva a analýza štýlu jazdy
Optifuel Infomax je softvérový balík obsahujúci kompletnú analýzu štýlu jazdy a monitorovanie spotreby paliva vozidla.