Aktuality


 

23.10.2019

Víťazstvo v súťaži Optifuel Challenge putuje na Slovensko

VíŤAZOM CELOSVETOVÉHO FINáLE SÚŤAžE RENAULT TRUCKS OPTIFUEL CHALLENGE 2019 JE SLOVÁK

16. októbra 2019 sa v Lyone stretlo 25 vodičov z 25 zemí na  celosvetovom finále súťaže v hospodárnej jazde Optifuel Challenge, ktoré značka Renault Trucks v tomto roku usporiadala už po piatykrát. Súťaž vyhral finalista zo Slovenska, František Oravec pred druhým Piotrom Krahelom z Poľska zo spoločnosti Concept Cargo Logistics a tretím Pascalom Bosserom z Francúzska zo spoločnosti Transports Rollin.

Finále bolo rozdelené na dve časti: v prvej museli všetci finalisti absolvovať teoretický test, ktorý preveril ich znalosti z hospodárnej jazdy a tvoril 10% finálneho skóre. V druhej časti finalisti sadli za volanty vozidiel Renault Trucks T 480 MY2019, aby si zmerali svoje sily počas jazdy po vytýčenej trase v reálnej premávke, ktorá trvala približne 40 minút.

František Oravec, vodič a zároveň majiteľ rovnomennej firmy sa stal najhospodárnejším vodičom pre rok 2019 a získal hlavnú cenu v podobe ťahača Renault Trucks T 480 MY2019. Poľský vodič Piotr Krahel zo spoločnosti Concept Cargo Logisitcs sa umiestnil na druhom mieste a z finale si odniesol voucher v hodnote 3 000 € na nákup tovaru podľa vlastného výneru. Na treťom mieste sa umiestnil francúzsky vodič Pascal Bosser, zo spoločnosti Transports Rollin, ktorý získal voucher v hodnote 1 500 € na nákup tovaru podľa vlastného výberu.

Počas finále sa udelila aj cena "Fun” Challenge za plnenie úloh v backstage súťaže a jej výhercom bolvíťaz ostatného ročníka súťaže Plamen Ivanov zo spoločnosti Sunny Co Ltd.

Špeciálnu cenu “Fair Play” získal Nabil Bedreddine z Alžírska, reprezentujúci spoločnosť Terreno Trans za nadšenie a šírenie dobrej nálady počas celej súťaže.