Aktuality


 

20.04.2018

Všetky tri vozidlá Renault Trucks v prvej štvorke

Excelentný výsledok

Piatu etapu Maroko Desert Challenge zvládli všetky 3 vozidlá Renault Trucks priam excelentne. Ako prvý sa umiestnil van Kasteren, druhý bol Huzink a štvrtý van den Brink.Tím MKR Technology doposiaľ vyhral tri etapy a ani jedenkrát nechýbal na pódiu. Pritom nad piatou previerkou z Fezou do Merzougy dlhou 275 kilometrov visel veľký otáznik, mechanici do poslednej chvíle dokončovali výmenu tesnení po problémoch
s poškodeným chladičom.
„Prvých dvadsať kilometrov sme neustále sledovali teplotu a keď sa ukázalo, že všetko je naozaj v poriadku, šliapli sme na to. Z jedenástej pozície sme celý deň udržiavali vysokú rýchlosť a stale niekoho predchádzali. Vozidlo šlo bezchybne, toto víťazstvo patrí mechanikom, bez nich by sme ani nevyštartovali,“ chváli židovický tím mladý holandský pilot Janus van Kasteren.
V nasledujúcej etape z Merzougy do Boudnibu musí posádka prekonať niečo cez 300 kilometrov. Bude to posledný deň v dunách. Začne sa severozápadným prechodom najvyšších dún v Maroku, Erg Chebbi a nasledovať budú duny v Erg Znaigui, po ktorých príde rýchla a technická trasa smerujúca na sever.

Výsledky – 5. etapa (Fezou – Merzouga , 275 km):

1. van Kasteren (Renault Trucks) 4:22:26
2. Huzink (Renault Trucks) +16:56
3. Loprais (Tatra) +17:57
4. van den Brink (Renault Trucks) +20:37
5. Vrátný (Tatra) +35:31

Celkové priebežné hodnotenie:

1. Loprais (Tatra)
2. van den Brink (Renault Trucks) +
3. Verheyden (Daf) +
4. Smink (Daf Ginaaf) +
5. Schoones (Daf) +
12. van Kasteren (Renault Trucks) +
18. Huzink (Renault Trucks) +