Novinky a zaujímavosti

Dizajn

renault trucks style

DIZAJN ZAMERANÝ NA ÚSPORU POHONNÝCH HMÔT

Renault Trucks sa snaží predvídať budúcnosť zdieľaním vízie avantgardného dizajnu a prínosom najlepších inovácií svojim klientom.

2012 - Pri príležitosti konania Hanoverského veľtrhu IAA Renault Trucks predstavila priemyselnú dizajnovú štúdiu vozidla na diaľkovú prepravu, ktorá sa naplno orientuje na úsporu pohonných hmôt. V tomto vozidle, ktoré má v dlhodobom horizonte vytýčiť automobilke kurz pri jej výskume v oblasti úspory paliva, sa miešajú ušľachtilé materiály, starostlivo vypracovaná aerodynamika a technologické novinky.

Práca na CX/03 je priemyselnou dizajnovou štúdiou a nie štúdiou štýlu,“ varuje Hervé Bertrand, riaditeľ pre dizajn v spoločnosti Renault Trucks. Vozidlo nadväzuje na predchádzajúci výskum automobilky v tejto oblasti, ako napr. Optifuel Lab. „Jeho cieľom je predstaviť to najlepšie od spoločnosť Renault Trucks v oblasti úspory pohonných hmôt,“ pokračuje Hervé Bertrand, „a vytýčiť spoločnosti dlhodobý kurz pre budúci výskum.“ Preto má každý prvok vo vozidle presne vymedzenú funkciu podriadenú najmä aerodynamike a účinnosti.

Štýl Renault Trucks, to je začlenenie prvkov od koncepcie vozidiel s požiadavkami ich budúcich užívateľov

Le design Renault TrucksSila a čistota línií, dynamika foriem, osobitosť prednej masky, oduševnenosť: dizajn rady Renault Trucks presne ilustruje povahu každého modelu. Výraz, ktorý mu ostatní závidia a ktorý je dôvodom úspechu Renault Trucks na všetkých piatich kontinentoch.

 

Predstaviť dizajn, to je plánovanie budúcnosti a nálady našich zákazníkov.

Le design Renault TrucksVytvárať kamióny budúcnosti, to je stávka v lotérii, vyžadujúca úzku spoluprácu dizajnéra s inžiniermi a výrobou. Od nákresov po prvé projekty, stovky výkresov našich dizajnérov sú predmetom detailného skúmania a výberu, ktorého výsledkom je voľba možných ciesť k novému konceptu.

Nejedná sa len o kresbu futuristických línií, ale hlavne o presnú definíciu interiéru, exteriéru, atmosféry, detailov základných častíc (dvier, okien, striech…) a všetkých ostatných detailov. Spojiť technologické riešenie a inováciu, ktoré budú tvoriť pridanú hodnotu budúceho modelu.

 

Genialita diamantu

Le design Renault TrucksDizajn je neoddeliteľnou súčasťou každého vozidla Renault Trucks. Jeho štýl sa podieľa na imidži sily a spoľahlivosti dopravcu, ktorý naše vozidlo používa.


Jeho symbolom je kosoštvorec, synonymum francúzskej kvality a tvorivosti všade na svete, ktorý je spojený s hodnotami spoločnosti Renault Trucks. Inovatívny, príjemný a účinný dizajn.