Dopravné riešenie

Efektívna správa vozidiel pre zvoz odpadu

Distribúcia

5min
Renault Trucks D

Ak chcete efektívne riadiť svoje aktivity pri zvoze odpadu, Renault Trucks vám ponúka široký rad vozidiel a služieb, ktoré sú prispôsobené vašej každodennej činnosti.

Vozidlá na zvoz odpadu: ideálne vozidlá pre túto činnosť

Zvoz odpadov ovplyvňujú rôzne faktory v závislosti na jeho umiestnení, či už ide o centrá miest alebo o prímestské a priemyselné oblasti, kedy potrebujete vozidlá špeciálne navrhnuté pre túto činnosť.

Renault Trucks ponúka vozidlá Renault Trucks Master a Renault Trucks Master Z.E. v prevedení podvozok s kabínou, Renault Trucks D a D-WIDE s dieselovým alebo elektrickým pohonom.

Ponuka zahŕňa niekoľko desiatok konfigurácií a rázvorov, ktoré sú dostupné v rozmedzí celkovej hmotnosti vozidla od 3,3 do 32 ton.

V prípade vozidiel pre zvoz odpadu v rámci mestských a prímestských oblastí, spája modely Renault Trucks D a D WIDE vysoké užitočné zaťaženie, vynikajúca ovládateľnosť, optimálny výhľad z kabíny a možnosť montáže nadstavieb pre veľké objemy. Široká ponuka konfigurácií zodpovedá potrebám pri zvoze odpadov - konkrétne u konfigurácie 6x2 * 4 modelu D WIDE s druhou riaditeľnou nápravou uľahčuje manévrovanie v mestskom prostredí.

Renault Trucks D

Ak je vaša činnosť zameraná na manipuláciu s priemyselným odpadom vyžadujúca vyššie užitočné zaťaženie a výkon, je náš model Renault Trucks C ideálny pre montáž rôznych typu nadstavieb ako nosiče kontajnerov, hydraulickej ruky alebo prepravníka. Rad Renault Trucks C ponúka užitočné zaťaženie až 22,8 ton a motory s výkonom až 520 k pre náročné aktivity.

Renault Trucks D

Rýchla montáž nadstavby podľa vášho výberu

Zvoz rôznych typov odpadov vyžaduje špecifické nadstavby. Renault Trucks úzko spolupracuje s výrobcami nadstavieb, aby vám pomohol s výberom tej najvhodnejšej vzhľadom na prevádzkové požiadavky. Naše vozidlá sú pripravené pre montáž rôznych typov nadstavieb, a to vďaka veľkému množstvu mechanických a elektrických predpríprava, predvŕtaným pozdĺžnikom a špecifickému vybaveniu pre upevnenie podľa typu nadstavby. Veľké množstvo predpríprav a špeciálne webové stránky pre nadstavbárov s podrobnými špecifickými technickými listami pre každé vozidlo, pomáhajú skrátiť lehotu dodania vášho vozidla. 

 

 

Ekologické vozidlá pre zvoz komunálneho odpadu

Renault Trucks ponúka vozidlá s CNG alebo 100% elektrickým pohonom. Mnoho miestnych samospráv už zvolilo pre zvoz komunálneho odpadu CNG vozidlá. Renault Trucks D WIDE CNG s motorom 239 kW (320 k) a dojazdom až 180 km možno použiť v mestských i prímestských oblastiach a je navrhnutý pre montáž rovnakých typov nadstavieb ako ostatné vozidlá radu D.

Renault Trucks sa zaviazal k mobilite bez emisií vďaka svojim modelom Renault Trucks D a D-WIDE Z.E., ktorésú 100% elektrické.

Renault Trucks D

Od roku 2019 sa vo francúzskom Lyone a jeho okolí používa model D 26 t pre zvoz komunálneho odpadu s nadstavbou Faun Environnement.

Zvoz odpadu je činnosť, pre ktorú sú obzvlášť vhodné elektrické vozidlá. Vozidlá na zvoz odpadu vykazujú vysokú spotrebu a produkciu prachových častíc - zatiaľ čo elektrické vozidlá nie.

100% elektrické vozidlá majú tiež prístup do nízkoemisných zón.

 

až 800 za smenu priemerný počet zastavení a rozjazdov vozidla za jednu smenu pri zvoze odpadu.

Optimalizujte správu svojho vozového parku

Voľba trasy pri likvidácii odpadu je obzvlášť dôležitá z hľadiska efektivity a je možné ju pravidelne upravovať. Naše inteligentné riešenie pre správu vozového parku - Optifleet - vám pomôže naplánovať vaše trasy najefektívnejším spôsobom a zobraziť polohu vašich nákladných vozidiel v reálnom čase. Ak sú vaše služby poskytované subdodávateľsky, Optifleet umožní vášmu partnerovi integrovať dáta do vlastného systému správy.

Systém ďalej umožňuje zasielanie presných údajov o spotrebe a používaní vozidla: posúvanie, pomalá jazda, počet zošliapnutí brzdového pedálu atď. Máte možnosť nastaviť rôzne úrovne upozornenia v prípade nadmernej spotreby vozidla a hodnotiť jazdný štýl vašich vodičov na základe reálnych dát. Môžete následne využiť ponuku školenia hospodárnej jazdy Renault Trucks, ktoré sa zameriava na správne používanie vozidiel z hľadiska ekonomiky prevádzky.

Renault Trucks D

 

Zvoz odpadu: uľahčite prácu svojim vodičom

Vaši vodiči počas zvozu odpadu často nastupujú a vystupujú z vozidla. Preto ponúkame vozidlá s menšou výškou schodov a dverami s otváraním v uhle 90 °. Koncepcia našich vozidiel poskytuje vynikajúci výhľad z kabíny a menší polomer zatáčania. U konfigurácie 6x2 * 4 možno napríklad namontovať ďalšiu zadnú nápravu, ktorá uľahčuje zatáčanie, čo je užitočné pre vozidlá pri likvidácii odpadu v rámci miest.

Na palube vozidla bolo všetko navrhnuté tak, aby mali vodiči k dispozícii všetko čo potrebujú a mohli pracovať v tých najlepších podmienkach. Priestranné kabíny s radom úložných priestorov sú vybavené pohodlnými sedadlami a možňujú prepravu až 7 osôb. Na podvozok možno tiež inštalovať boxy pre uloženie pracovných nástrojov.

Renault Trucks D

Pre pohodlnejšiu jazdu ponúka Renault Trucks u všetkých svojich modelov robotizovanú prevodovku a palubnú dosku so všetkými potrebnými ovládačmi na dosah ruky. Pre optimálnu bezpečnosť sú vozidlá Renault Trucks D vybavené:

  • Dverami typu Vision
  • Automatickým núdzovým brzdením
  • Asistentom pomoci pri rozjazde vo svahu (Hill start aid)

Znížte svoje náklady na údržbu

Vozidlá určené ku zvozu odpadu vyžadujú značné investície. Preto je dôležité zabezpečiť dlhodobo ich vysoký výkon. Renault Trucks ponúka prispôsobené plány údržby, ktoré zohľadňujú konkrétne použitie vozidla. Napríklad v prípade komunálnych vozidiel bude frekvencia výmeny oleja závisieť skôr na dĺžke prevádzky ako na počte najazdených kilometrov.

Renault Trucks ponúka službu prediktívnej údržby, ktorá predchádza odstávkam vozidiel, skôr ako k nim dôjde. Digitálna platforma monitoruje vozidlá a ich používanie. V prípade nutnosti servisného zásahu, je informácia odoslaná technikovi Renault Trucks, ktorý s vami následne dohodne návštevu servisu, skôr ako dôjde k poruche vozidla. Vďaka tomu máte lepšiu kontrolu nad dostupnosťou vozidla a môžete zabrániť nepredvídaným opravám.

Ak je nutná výmena dielu, môžete zvoliť ponuku eXchange značky Renault Trucks, ktorá využíva renovované diely z našej špecializovanej továrne za výhodné ceny. Všetky diely sú testované a schválené, aby sa zabezpečilo, že spĺňajú rovnaké technické nároky ako diely nové. Na tieto renovované diely je poskytnutá dvojročná záruka.

Financovanie a poistenie vozidiel pre zvoz odpadu

Poznáme vašu činnosť a všetky nariadenia spojená so zvozom odpadov. Renault Trucks preto poskytuje efektívne finančné služby. Naši finanční zástupcovia vám ponúknu to najlepšie riešenie pre financovanie a poistenie vašej flotily.

Pre viac informácií nás kontaktujte.

Set canonical URL
Off