Tlačová správa

1 000 ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL VYROBENÝCH V ZÁVODE RENAULT TRUCKS V BLAINVILLE-SUR-ORNE

Electromobilita

1min
1 000 ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL
1 000 ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL

Výrobný závod Renault Trucks v Blainville  významne prispieva k transformácii mestskej a prímestskej dopravy a od roku 2020 sériovo vyrába 100% elektrické vozidlá stredne ťažkého radu. Z výrobnej linky zišlo už 1 000 elektrických vozidiel s hmotnosťou 16, 19 a 26 ton, ktoré sa používajú v celej Európe.

Závod Renault Trucks v Blainville-sur-Orne (Calvados) je v prevádzke od roku 1956 a vyrába vozidlá stredne ťažkého radu a kabíny nákladných vozidiel. Na výrobu elektrických nákladných vozidiel od 16 do 26 ton sa špecializuje od marca 2020. Na zabezpečenie plynulej výroby elektrických vozidiel bola vrámci priemyselného areálu v Normandii vyčlenená výrobná hala s rozlohou 1 800 m² určená na konečnú montáž.

Už od marca 2020, dátumu spustenia sériovej výroby plne elektrických modelov Renault Trucks, dopyt po týchto vozidlách neustále rastie. Vďaka flexibilite a neustálemu prispôsobovaniu priemyselných nástrojov sa výrobná kapacita elektrických vozidiel postupne zvyšuje, aby pokryla rastúci dopyt, pretože sa stále viac zákazníkov prikláňa k dekarbonizácii dopravy.

V súčasnosti sa polovica elektrických nákladných vozidiel predávaných v Európe vyrába v závode Renault Trucks v Blainville-sur-Orne.

Set canonical URL
Off