Článok

Prenájom elektrických nákladných vozidiel je pohodlný, ekologický a nákladovo efektívny

Zelené energie

3min
Renault Trucks E-Tech range

Jean Francesco Hächler je Country Managerom Renault Trucks Financial Services, ktorý ponúka zákazníkom Renault Trucks široký rad leasingových riešení, ktoré prinášajú výhody z hľadiska rozpočtu a prevádzky.

Žijem a pracujem v Zurichu, jednom zo svetových bankových a finančných centier. Rovnako ako v ostatných častiach Švajčiarska, sa mestská doprava aj v mojom meste posúva smerom k elektrickej mobilite. Cieľom je zlepšenie kvality života v centrách miest a zníženie celkových emisií CO2. Osobne vítam tento trend smerom k čistejším, energeticky efektívnejším a tichším dopravným riešeniam, ktoré sú kompatibilné s energiou z obnoviteľných zdrojov.

electric truck leasing Renault Trucks Financial services
 
Prostredníctvom elektrických vozidiel financujeme ekologickú mobilitu

Moja práca v Renault Trucks Financial Services spočíva v príprave ponúk financovania pre spoločnosti, ktoré chcú do svojho vozového parku začleniť jedno alebo viac elektrických nákladných vozidiel. Takmer vždy odporúčam leasing, skôr než priamy nákup. Vzhľadom k celkovým nákladom na prevádzku elektrických nákladných vozidiel, má leasing oveľa väčší finančný zmysel. Aké sú teda výhody pre zákazníkov Renault Trucks Financial Services*? Jediné, čo musia urobiť, je jazdiť s vozidlom, my sa postaráme o všetko ostatné! Stručne povedané, Renault Trucks sa stará o údržbu. Pokiaľ dôjde k nejakému problému s vozidlom, postará sa o neho a uvedie ho čo najrýchlejšie späť do prevádzky: to je skutočné pohodlie.

 

Elektromobilita sa stáva kľúčom pre získanie nových zákaziek

Dopravcovia, ktorí používajú elektrické nákladné vozidlá, môžu ťažiť z finančných výhod. Zvyšujú svoju image, pretože elektromobilita je považovaná za čoraz dôležitejšiu vo všetkých priemyselných odvetviach a stáva sa kľúčom k získaniu nových zákaziek. Neplatí sa žiadna cestná daň. Napríklad vo Švajčiarsku sú elektrické nákladné vozidlá úplne oslobodené od cestnej dane, čo znamená úsporu 20 000 CHF (18 980 EUR) za nákladné vozidlo, ktoré najazdí 35 000 km ročne. To bol určite jeden z rozhodujúcich faktorov spoločnosti Carlsberg, ktorá vo februári podpísala zmluvu s Renault Trucks o nákupe 20 vozidiel D Wide Z.E. 26 t. Tieto 100% elektrické vozidlá budú prevádzkovať so švajčiarskou dcérskou spoločnosťou Carlsberg, pivovarom Feldschlösschen Brewery. Tieto vozidlá denne najazdia 100 až 200 kilometrov, aby zásobili zákazníkov pivovaru prostredníctvom svojich 15 logistických centier. Osobne som veľmi hrdý na to, že som sa mohol podieľať na zabezpečení financovania tejto historickej objednávky.

* Renault Trucks Financial Services ponúka finančné a poisťovacie služby a je dcérskou spoločnosťou Volvo Group.

Profil

Jean Francesco Hächler, country manager a špecialista na lízingové transakcie, je držiteľom titulu Master of Corporate Finance z Univerzity aplikovaných vied a umenia v Luzerne. Svoju kariéru zahájil v spoločnosti Credit Suisse v roku 2001. Potom, čo strávil šesť rokov v spoločnosti Xerox Leasing, nastúpil v roku 2017 do Renault Trucks Finance. Medzi svoje úspechy radí zabezpečenie ponuky financovania, ktorá prispela k nákupu 20 vozidiel Renault Trucks D Wide Z.E. 26 t spoločnosťou Carlsberg Group. 

Jean Francesco Hachler
Set canonical URL
Off