Referencie

Renault Trucks D - Taliansko - Fratelli Iapichino SRL

Distribúcia

5min
RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL

Spoločnosť Fratelli Iapichino využíva služby prepravcu s vozidlami Renault Trucks D na prepravu nových a jazdených vozidiel do všetkých častí Talianska. Vozidlá si chvália nielen manažéri, ale aj vodiči kvôli nízkej spotrebe, robustnosti a komfortu.

FRATELLI IAPICHINO SRL

 

2008: rok založenia.

SÍDLO: Colorno, Parma.

AKTIVITA: zasielateľstvo a distribúcia tovaru.

MIESTO DOPRAVY: všetky regióny Talianska.

POČET ZAMESTNANCOV: 14, vrátane 10 vodičov.

POČET NAJAZDENÝCH KM: 120 až 130 000 km ročne na jedno vozidlo.

RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL
V akom odvetví podniká vaša firma?

Enzo Iapichino — Fratelli Iapichino SRL je rodinná firma, ktorá sa dedí z otca na syna. Venujeme sa takmer výlučne preprave vozidiel a pracujeme so všetkými značkami. Finančná kríza spôsobila určitý nárast objemu predaja jazdených vozidiel, pričom tie nové sa mierne dostali do úzadia. Za posledné dva alebo tri roky však vzrástol predaj nových vozidiel a počet ich registrácií, vďaka čomu rástlo aj naše podnikanie. V roku 2012 sme začali rozširovať vozový park akvizíciou prvého vozidla Renault Trucks Premium 460. Odvtedy ubehlo 500 000 km, vykonalo sa na ňom 5 pravidelných servisných kontrol, na vozidle sa nevykonali žiadne opravy, no na každých 100 000 km sa doňho doplnilo niekoľko litrov oleja... Inými slovami, údržba vozidla Renault Premium nás nestojí takmer nič!

 

Aké obmedzenia súvisia s vašimi činnosťami?

E. I. — Obsluhujeme všetky regióny Talianska. Naše vozidlá sa preto pohybujú po diaľniciach, cestách prvej triedy, úzkych a kľukatých horských cestách – ktorých je v Taliansku požehnane – a nielen vo veľkých mestách, ale aj v dedinách. Vozidlá sa preto musia dostať všade, musia byť ovládateľné a spoľahlivé. Po prvej pozitívnej skúsenosti s Renault Premium sme sa tento rok rozhodli zakúpiť nové Renault Trucks D. Rovnako ako u ostatných dopravcov, aj u nás predstavuje palivo najväčšiu položku v rámci výdavkov. Spolu s bratom kontrolujeme spotrebu pohonných hmôt na každom vozidle. Zistili sme, že Renault Trucks D má vynikajúcu priemernú spotrebu.

NÁZOR VODIČA
FRATELLI IAPICHINO SRL - Renault trucks D

Santo Zambaldo, vodič Renault Trucks D.

„Svoju pracovnú smenu začínam zvyčajne o 6:00 – 7:00 ráno v závislosti od dodávok, vykládky a miesta dodania. Navštívim predajcu, vyložím vozidlá a vraciam sa späť na novú nakládku. Je zrejmé, že Renault Trucks D patrí medzi vozidlá novej generácie. Všetko mám po ruke a nemusím opúšťať volant, keď chcem dosiahnuť na ovládacie prvky. Kabína je priestranná a lôžko je pohodlné. Vo vozidle sa ľahko pohybuje, viditeľnosť a poloha volantu sú vynikajúce. Pokiaľ ide o bezpečnosť, kamera je skutočné plus, pretože ma upozorňuje na nebezpečenstvo na ceste. Je ideálna pre prácu, ktorú vykonávam!“

Aký máte názor na Renault Trucks D po prvých mesiacoch prevádzky?

E. I. — Počas prvých mesiacov sme si len potvrdili, čo sme si mysleli o vozidlách Renault Trucks a zákazníckom servise. Vozidlo Renault Trucks D je naozaj spoľahlivé. Radenie prevodových stupňov je veľmi tiché a príjemné. Vodiči mi dokonca hovoria: „Enzo, ako keby sme riadili autobus!“ Vďaka odolnosti a ovládateľnosti je ideálne na stredné a dlhé vzdialenosti a navyše je vhodné aj na užšie a kľukaté cesty. Nakládka a vykládka je jednoduchá a vozidlo je možné prispôsobiť všetkým situáciám, s ktorými sa pravdepodobne stretneme na našich cestách. Okrem vlastného názoru nám o kvalitách Renault Trucks D hovoria aj naši vodiči. S vodičmi udržiavame vzťah na báze vzájomnej dôvery. Chceme, aby boli spokojní so svojimi vozidlami, pretože práve oni ich používajú. V kabíne sa cítia naozaj pohodlne a lôžko je im pohodlné. Miesto vodiča je dokonale prispôsobené na výkon ich práce. Renault Trucks D sa správa ako osobné vozidlo. Je veľmi stabilné v zákrutách a nemá tendenciu nakláňať sa do strán.

 

 

Ako by ste charakterizovali vzťah s predajcom Renault Trucks?

E. I. — Som veľmi spokojný so vzťahom, ktorý sme v posledných mesiacoch nadviazali so spoločnosťou Renault Trucks: Zástupcovia Renault Trucks ma navštevujú, správajú sa slušne a priateľsky a sú stále dostupní. Je to predajca, ktorý poskytuje svojim zákazníkom reálne popredajné služby. Napríklad, po obdržaní vozidiel nás okamžite kontaktoval, vysvetlil nám ich vlastnosti a nové funkcie a pomohol nám nastaviť optimálne podmienky na ich prevádzku. Na záver chcem dodať, že úspech vozidiel Renault Trucks závisí najmä od ich spoľahlivosti a nízkych nákladov na údržbu: v posledných rokoch nebolo na vozidlách nutné vykonávať žiadne opravy. Extra kilometre, ktoré môžeme najazdiť s Renault Trucks D, nás vždy milo prekvapia!

 

Set canonical URL
Off