Dopravné riešenie

Jazda na elektrických nákladných vozidlách

#JoinTheGoodMove

Electromobilita

3min
Renault Trucks E-Tech driver

Klimatická kríza a rozsiahle zavádzanie nízkoemisných zón (LEZ) predstavujú nové výzvy a vyžadujú si významné zmeny v sektore cestnej nákladnej dopravy. Z alternatívnych druhov energie, ktoré sú dnes k dispozícii, elektrina je najúčinnejším prostriedkom na dekarbonizáciu vašej prevádzky v mestských aplikáciách a zároveň zachovať konkurencieschopnosť.

Aký je dojazd elektrického nákladného vozidla?

Dojazd elektrického nákladného vozidla závisí od viacerých faktorov. Medzi ne patrí použitie nákladného vozidla, prepravovaný náklad, štýl jazdy a dokonca aj vonkajšie podmienky môžu mať vplyv na dojazd elektrického nákladného vozidla. V prípade radu vozidiel Renault Trucks E-Tech môže dojazd dosiahnuť až 560 km* v závislosti od typu používaného elektrického ťažkého úžitkového vozidla a podmienok používania.

*na základe 6 balíkov batérií s kapacitou 94 kWh

Pozrite si náš simulátor dojazdu, aby ste sa dozvedeli viac o dojazde našich elektrických nákladných vozidiel

 

Renault Trucks D Wide E-Tech

Rýchlosť a elektrické nákladné vozidlo

Rýchlosť jazdy má významný vplyv na dojazd. Čím rýchlejšie jazdíte, tým viac energie spotrebujete.

Renault Trucks D Wide E-Tech

Na dojazd elektrického nákladného vozidla má vplyv aj topografia.

V závislosti od jazdných podmienok, či už ide o jazdu do kopca, po rovine alebo z kopca, bude vaše nákladné vozidlo buď spotrebovávať, alebo rekuperovať elektrickú energiu.

Renault Trucks E-Tech Master driving wheel

Elektromobilita a používanie palubných zariadení

Používanie vykurovacích a klimatizačných systémov počas jazdy má vplyv na spotrebu energie nákladného vozidla. V chladnom počasí sa musí na prevádzkovú teplotu uviesť aj trakčný akumulátor. Používanie všetkých týchto zariadení má vplyv na spotrebu energie, a teda aj na dojazd.

DA

Prepravovaný náklad má vplyv na dojazd

Vaša prevádzka a prepravovaný náklad ovplyvňujú dojazd vozidla. Čím väčší je prepravovaný náklad, tým viac energie je potrebnej.

Renault Trucks D E-Tech parked

Štýl jazdy: aký vplyv má na dojazd elektrického nákladného vozidla?

Váš štýl jazdy má významný vplyv na spotrebu energie nákladného vozidla. Jazdite plynule, používajte rekuperačné brzdenie a dodržiavajte pravidlá ekologickej jazdy.

Stiahnite si našu bezplatnú bielu knihu a získajte sprievodcu krok za krokom, ako hladko dekarbonizovať svoj vozový park

Ako funguje elektrické nákladné vozidlo?

Elektrické nákladné vozidlo využíva elektromotor, ktorý spotrebúva elektrickú energiu. Batérie uchovávajú elektrickú energiu potrebnú na prevádzku nákladného vozidla, čo určuje jeho dojazd.

Batéria sa skladá zo súboru článkov spojených do modulov, ktoré sú zabalené v batériách. Ich činnosť monitoruje systém riadenia batérie (BMS). Ide o elektronický komponent, ktorý chráni elektrické nákladné vozidlo a batériu pred predčasným starnutím a požiarom v prípade nevhodného používania. Hustota energie sa zvyšuje vďaka použitiu lítium-iónových článkov NMC (nikel-mangán-kobalt), ktoré majú vynikajúci pomer výkonu a hmotnosti, a tak ponúkajú najlepší kompromis medzi prevádzkovým dojazdom a užitočným zaťažením.

Záväzky spoločnosti Renault Trucks

Spoliehame sa na udržateľný dodávateľský reťazec a u našich dodávateľov, vrátane samotných kobaltových baní, vykonávame audity dodávateľského reťazca. Batérie sa montujú v Európe. Vozidlá sa montujú vo Francúzsku.

Za recykláciu po vrátení batérií predajcovizodpovedá spoločnosť Renault Trucks. Druhý život batérií otvára viaceré možnosti, ako napríklad zariadenia na skladovanie elektrickej energie v domoch a budovách mimo elektrickej siete alebo dokonca solárne elektrárne. Recyklácia je tiež nevyhnutná na zaručenie udržateľného riešenia elektromobility. Spoločnosti Renault Trucks a Volvo Group sa plne angažujú v tejto oblasti, ktorá sa postupne rozvíja spolu s rastúcim trhom.

Pochopenie dekarbonizácie dopravy

Predplaťte si bezplatné predplatné a získajte prístup k e-learningovej platforme s odborným obsahom!

renault trucks decarbonisation academy

Ako sa nabíja elektrické nákladné vozidlo?

Renault Trucks E-tech range

 

Elektrické nákladné vozidlo sa nabíja pomocou prispôsobenej zásuvky na striedavý prúd(AC) na pomalé nabíjanie alebo pomocou nabíjačky na jednosmerný prúd (DC) na rýchle nabíjanie. Vďaka našim inováciám môže Renault Trucks ponúknuť širokú škálu udržateľných riešení nabíjania, ktoré sú prispôsobené vašej prevádzke a vašim požiadavkám. Riešenia nabíjania Renault Trucks je možné prispôsobiť tak, aby poskytovali väčšiu flexibilitu. Môžeme vám tiež poskytnúť podporu pri rozhodovaní o režime nabíjania, ktorý je najvhodnejší na udržanie vašej ziskovosti, a poradiť vám, ako dobíjať vaše elektrické nákladné vozidlá.

Zistite, ako inštalovať a udržiavať nabíjacie infraštruktúry: Prečítajte si viac!

 

Domáca zásuvka Wallbox a verejná nabíjačka Rýchlonabíjačka Priemyselná zásuvka

2,3 kW / 10 A 3,2 kW / 14 A

Riešenie pre príležitostné použitie 25 h/20 h

 

3,7 kW / 16 A (1-fázový) 11 kW / 16 A (3-fázový) Odporúčané riešenie 16 h

 

22 kW AC / 32 A

(3-fázový) Režim 3

Odporúčané riešenie

8 h 30 pre 265 kWh

(4 x 66 kWh) 12 h pre 375 kWh

(4 x 94 kWh)

40 kW DC / 63 A (3-fázový) Režim 4

 

4 h 15 pre 265 kWh

(4 x 66 kWh) 6 h 10 pre 375 kWh

(4 x 94 kWh)

AC: 7,4 kW AC / 32 A (1-fázový) 8 h: 100%

6h30: 80%

DC: 22 kW DC /

32 A 3 h: 100%

2 h: 80%

 

 

150 kW DC / 225 A Režim 4

1 h 20 pre 265 kWh

(4 x 66 kWh)

1 h 50 pre 375 kWh

(4 x 94 kWh)

Viac ako 22 kW

22 kW AC / 32 A

(3-fázový)

Režim 2

 

Príležitostné riešenie 8 h 30 pre 265 kWh

(4 x 66 kWh)

12 h pre 375 kWh

(4 x 94 kWh)

 

 

Koľko stojí elektrické nákladné vozidlo?

V súčasnosti sú investičné náklady na nákup elektrického nákladného vozidla vyššie ako náklady na ekvivalentné vozidlo s pohonom ICE. Je však dôležité myslieť na celkové náklady na vlastníctvo (TCO ) elektrického nákladného vozidla, pretože pri používaní sa náklady na elektrické nákladné vozidlo rýchlo približujú nákladom na jeho dieselový náprotivok, a dokonca majú tendenciu byť naďalej nákladovo efektívnejšie. Náklady na údržbu sú totiž nižšie a náklady na energiu sú nižšie ako náklady na fosílne palivo.

Viac informácií o nákladoch na elektrické nákladné vozidlá: Prečítajte si viac!

Aká je budúcnosť nákladných vozidiel?

E-Tech range

 

Odvetvie cestnej nákladnej dopravy musí prijať výzvu na zníženie emisií CO2 a splniť ciele stanovené v klimatických dohodách. V spoločnosti Renault Trucks sme sa zaviazali k energetickej transformácii a budeme vám stáť po boku pri dekarbonizácii vášho podniku. Sme presvedčení, že elektrická energia je najvyspelejším riešením na zníženie emisií. Práve z tohto dôvodu v roku 2023 rozšírime náš sortiment 100 % elektrických ťažkých úžitkových vozidiel o Renault Trucks E-Tech C a Renault Trucks E-Tech T.

Predobjednajte si Renault Trucks E-Tech T alebo C

 

Objavte náš sortiment 100 % elektrických nákladných vozidiel

 

Nákladné vozidlá Renault

E-Tech Master

Renault Trucks

E-Tech D & D Wide

Pripravované

Renault Trucks

E-Tech C*

Pripravované

Renault Trucks

E-Tech T*

Použite Mestská a mestská výstavba Mestské a prímestské Mestská výstavba Regionálna distribúcia
Prevádzkový rozsah 200 km 560 km**

300 km (na jedno nabitie)

500 km (prechodné rýchle nabíjanie po dobu 1 h (250 kW))

300 km (jednorazové nabitie)

500 km (prechodné rýchle nabíjanie po dobu 1 h (250 kW))

*na trh sa dostane v roku 2023

**na základe 6 balíkov batérií s kapacitou 94 kWh

Objavte náš sortiment E-tech

Renault Trucks E-Tech Master Electric

Neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov, aby vám poradili v oblasti elektromobility

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Súhlasím so zasielaním noviniek a informácií o produktoch a podujatiach spoločnosti Renault Trucks. Tieto oznámenia budem môcť zastaviť v každom e-maile, ktorý dostanem.

Zistite viac o elektrických nákladných vozidlách a objavte naše špecializované služby

Set canonical URL
Off