Článok

Dizajn

A designer working on a concept truck design

DIZAJNOVÉ PRVKY PRE ÚSPORU PALIVA

Renault Trucks anticipuje budúci vývoj, zdieľa svoju víziu avantgardného dizajnu a poskytuje to najlepšie z najnovších inovácií všetkým svojim zákazníkom.

Na veľtrhu IAA 2012 v Hannoveri predstavil Renault Trucks štúdiu priemyselného dizajnu diaľkového vozidla, ktoré sa úplne zameriava na úsporu paliva. V tomto vozidle sa snúbia ušľachtilé materiály, špičková aerodynamika a technologické inovácie, ktorými výrobca udáva dlhodobý smer jeho výskumu v oblasti úspory paliva.

"Práca na CX / 03 je štúdiou priemyselného dizajnu, nie štúdiou štýlu," upozorňuje Hervé Bertrand, dizajnér Renault Trucks. Toto vozidlo je úplne v súlade s predchádzajúcimi výskumami, ktoré výrobca na tomto poli vykonal, ako je napríklad Optifuel Lab. "Cieľom je podčiarknuť úsilie Renault Trucks v oblasti úspory paliva," pokračuje Hervé Bertrand, "a poskytnúť spoločnosti dlhodobú orientáciu pre budúci výskum." Preto má každý prvok vozidla veľmi presnú funkciu, ktorá sa riadi predovšetkým aerodynamikou a efektivitou.

ŠTÝL RENAULT TRUCKS 

Štýl Renault Trucks spočíva v integrácii požiadaviek budúcich užívateľov od samého začiatku procesu navrhovania.

Sila a čistota línií, dynamické tvary, sila a osobitosť predných častí vozidla: dizajn rady Renault Trucks prepožičiava každému z jej modelov individuálny vzhľad. Veľmi žiadaný vzhľad, ktorý vysvetľuje úspech Renault Trucks na 5 kontinentoch.

 

ÚLOHA DIZAJNÉRA VOZIDIEL RENAULT TRUCKS JE HĽADIEŤ DO BUDÚCNOSTI A ODHADOVAŤ VKUS ZÁKAZNÍKOV

Vytváranie vozidiel budúcnosti je zložitá operácia, ktorá vyžaduje úzku spoluprácu medzi konštruktérmi a výrobou. Stovky návrhov a skíc dizajnérov Renault Trucks prechádzajú výberovým konaním, ktoré otvára možnosti nových konceptov.

Nejde len o návrh futuristických línií, ale aj o presnej definovanie vnútorného i vonkajšieho prostredia, detailov (dvere, okná, strechy ...) a všetkých ďalších prvkov začlenením technickej architektúry a inovácií, ktoré prinesú budúcemu modelu pridanú hodnotu.

Renault Trucks Design

 

 

 

GENIALITA ZNAČKY RENAULT TRUCKS

Renault Trucks Logo on a concept truck

Dizajn ako výrazný aspekt image je kľúčovým prvkom identity každého vozidla Renault Trucks. Vedľa explicitného odkazu na profesiu, pre ktorú je vozidlo určené, musí styling tiež podporovať imidž našich zákazníkov.

Vozidlo je označené logom Renault Trucks v tvare diamantu, symbolom kvality, ktorý je synonymom francúzske kreativity po celom svete. Logo Renault Trucks je úzko späté s hodnotami spoločnosti: dizajn, ktorý podčiarkuje inováciu, starostlivosť a efektivitu.

 

Renault Trucks Radiance concept truck

RADIANCE

Nákladné vozidlo snov Renault Trucks.

Marketingové a produktové tímy Renault Trucks využili kultúrneho dedičstva značky a jej troch základných hodnôt, ktorými sú inovácie, efektivita a starostlivosť, a navrhli ideálny ťahač.

Renault Trucks Hybris concept truck

HYBRYS

Renault Trucks predstavuje Hybrys: inovatívne mestské vozidlo s hybridnou technológiou

Hybrys svojim futuristickým dizajnom vyjadruje víziu značky Renault Trucks o budúcej mestskej doprave. Je tiež progresívnym krokom smerom k začleneniu hybridných technológií do ich produktov, ktoré sú už na trhu a ponúkajú alternatívne riešenie k dieselovému motoru.

Vo svojom produktovom rade vozidiel, zameranom na miestne samosprávy a údržbu komunikácií, ponúka Renault Trucks jedinečnú škálu motorov a alternatívnych energetických riešení: bionafta, zemný plyn, motor / elektrický bi-modal a 100% elektrický pohon.

Set canonical URL
Off