Dopravné riešenie

Vyššia profitabilita a bezpečnosť cisternovej prepravy

Distribúcia

Diaľková preprava

5min
Tanker Transport Truck

Vaša prepravná činnosť vyžaduje cisternové vozidlá s optimalizovaným užitočným zaťažením vzhľadom k hmotnosti nadstavby a vybavenia. Cisternové vozidlá môžu byť použité na prepravu sypkých materiálov, potravinových výrobkov alebo nebezpečných materiálov, a preto je potrebné zabezpečiť vysokú úroveň bezpečnosti vodičov a prepravovaného materiálu. Renault Trucks vám pomôže pri výbere vozidiel a služieb.

Cisternové vozidlá: optimalizujte počty prepravných cyklov vďaka vyššiemu užitočnému zaťaženiu

Či už prepravujete pohonné hmoty, tekuté, sypké alebo práškové materiály, mali by ste použiť vozidlá s nižšou hmotnosťou pre zaistenie profitability a optimálneho užitočného zaťaženia. Renault Trucks D WIDE (4x2 alebo 6x2) alebo D 4x2 disponujú ľahkým podvozkom a spĺňajú väčšinu prepravných nariadení pri preprave cisternovými vozidlami bez ohľadu na prostredie.

metru polomer zatáčania radu D, ktorý je menší pre lepšiu ovládateľnosť.
Tanker transporting oil Renault Trucks in Algeria

 

Ak potrebujete väčšiu úložnú kapacitu, zaujme vás cisternové vozidlo Renault Trucks T Tanker. Vozidlo je vybavené radom hliníkových komponentov, ktoré prispievajú k jeho optimalizovanej hmotnosti: 

  • Ráfiky
  • Palivová nádrž
  • Kryty kolesa

Renault Trucks T Tanker je navyše k dispozícii aj vo verzii s nízkou kabínou, čo znižuje jeho hmotnosť a zachováva pohodlie vodiča.

Variant Tanker je k dispozícii aj pre modely Renault Trucks D a Renault Trucks D Wide. Je vybavený hliníkovými ráfikmi, upravenými palivovými nádržami a odstrojenou pravou stranou podvozkového rámu pre jednoduchú montáž ďalšieho špecifického vybavenia, potrebného pre tento typ prepravy.

Skrátka, modely Renault Trucks Tanker boli konfigurované s vyšším užitočným zaťažením, ktoré znamená viac prepraveného tovaru počas každého cyklu, a teda lepšiu profitabilitu vašej činnosti.

Bezpečnosť vodiča a prepravovaného nákladu

Ak vaše cisternové vozidlá prepravujú nebezpečný materiál, je bezpečnosť najdôležitejšia. Renault Trucks T Tanker je vybavený mnohými bezpečnostnými prvkami pre zníženie prípadných rizík:

  • Vypínačom batérií ľahko dostupným z boku a zadnej časti kabíny
  • Ochranným krytom na výfukovom potrubí
  • Predprípravou pre montáž ADR štítku, ktorý podrobne opisuje typ a úroveň nebezpečenstva prepravovaného tovaru
  • Systémom kontroly tlaku v pneumatikách
  • Sedadlom s predĺžením pre zamedzenie hojdania

Renault Trucks navyše ponúka školenie hospodárnej jazdy pre vodičov, vedené profesionálmi Renault Trucks v rámci programu Optifuel. Prispieva k znižovaniu nákladov o 15% a zvyšovaniu bezpečnosti. Vodiči by sa potom v praxi mali snažiť uplatňovať princípy hospodárnej jazdy a znižovať riziká nehôd.

Tanker transport driver driving wearing a yellow jacket for safety
Driver checking a tanker attached to a Renault Trucks tractor

Správa vašej flotily cisternových vozidiel a optimalizácia dodávok

S ohľadom na požiadavky zákazníkov a nariadenia pri preprave cisternovými vozidlami nie je vždy jednoduché optimalizovať využitie vozového parku. Vďaka inteligentnému systému Optifleet vám Renault Trucks pomôže plánovať trasy, sledovať vozidlá a informovať vás o pohybe v ADR zóne, a ak to bude potrebné, prideľovať a meniť itinerár. Optifleet vám poskytuje dáta o vozidle (spotreba, využitie) a tiež o dobe jazdy. Všetky tieto informácie prispievajú k správe vášho vozového parku a profitabilite vašej činnosti. Zoznámte sa s našim systémom Optifleet.

Zvýšte prevádzkyschopnosť svojich vozidiel

Pri preprave cisternovými vozidlami nie je priestor pre nečakané udalosti, najmä pokiaľ ide o prepravu nebezpečných materiálov. Preto vám Renault Trucks ponúka službu Predict zahŕňajúcu inovatívne služby prevencie nečakaných odstávok vašich vozidiel. Ako služba funguje? Digitálna platforma monitoruje vozidlá a ich používanie. V prípade nutnosti servisného zásahu alebo výmeny opotrebovaného komponentu je informácia odoslaná technikovi Renault Trucks, ktorý s vami následne dohodne návštevu servisu v čase, ktorý vám vyhovuje skôr, ako dôjde k poruche vozidla. Vďaka tomu máte lepšiu kontrolu nad dostupnosťou vozidla, ktoré zostáva v prevádzke na cestách.

Financovanie vozidiel pre cisternovú prepravu

Pri financovaní vozidiel, ktoré ponúka Renault Trucks, komunikujete s profesionálmi, ktorí poznajú vaše činnosti a s ňou spojená nariadenia. Naše zmluvy sú flexibilné, prispôsobené vašim potrebám a pomáhajú zachovať peňažný tok, či už zvolíte finančný lízing alebo splátkový predaj.

Kontaktujte nás s dopytom a zoznámte sa podrobnejšie s našou ponukou.

Set canonical URL
Off