Dopravné riešenie

Robustnosť elektrických nákladných vozidiel: jednoduchý prechod na elektromobilitu

Electromobilita

6min
Man charging a Renault Trucks E-Tech D

Elektrické vozidlá: Preverená technológia Renault Trucks

Renault Trucks bol prvým výrobcom nákladných vozidiel, ktorý uviedol na trh rad hybridných vozidiel s elektrickým pohonom: v roku 2009 model Hybrys Tech Premium Distribution ao rok neskôr potom ľahké úžitkové vozidlo Maxity Electric. V spolupráci s partnerskými zákazníkmi pokračoval vývoj elektrických nákladných vozidiel na prevádzku v reálnych podmienkach a v roku 2018 bol na trh uvedený model Master Z.E. Počas tejto doby sme získali tisíce dát o elektrických vozidlách pre zlepšenie ich výkonu: údaje o akumulátoroch, infraštruktúre, nabíjaní ale aj spätnú väzbu od vodičov.

Vďaka týmto skúsenostiam dnes ponúkame rad 100% elektrických vozidiel druhej generácie na prevádzku v jednoduchom pokoji a bez negatívneho dopadu na profitabilitu podnikania našich zákazníkov. Naši odborníci prešli školením a priebežne sa vzdelávajú v oblasti elektrických vozidiel či už ide o inžinierov, ktorí navrhujú a konfigurujú vozidlá, mechaniky alebo obchodných zástupcov.

Renault-Trucks-E-Tech-range

V súčasnej dobe spolupracujeme s radom rôzne veľkých dopravných spoločností, ktoré sa zaviazali k energetickej transformácii. Od uvedenia na trh v roku 2018 sme našim zákazníkom dodali viac ako 400 vozidiel Master Electric. Niekoľko referencií: v roku 2020 sme švajčiarskej spoločnosti Migros Aare odovzdali 20 vozidiel Renault Trucks Master E-Tech. O rok neskôr sa táto spoločnosť rozhodla pre obstaranie ďalších 20 vozidiel. 20 vozidiel Renault Trucks D E-Tech prevádzkuje od začiatku roka 2021 švajčiarska spoločnosť Feldschlösschen, dcérska spoločnosť skupiny Carlsberg, na každodenný rozvoz piva v horských oblastiach. V septembri roku 2021 si spoločnosť Urby (Groupe La Poste), francúzsky špecialista na logistiku objednala 20 vozidiel Renault Trucks D E-Tech.

Technológia elektrických vozidiel je najvyspelejšou a najúčinnejšou možnosťou, ako znížiť emisie uhlíka

Elektrická technológia je najlepšou voľbou pre dekarbonizáciu vašej činnosti, pretože je už vyvinutá a jej výkon sa neustále zlepšuje. Prevádzkový dosah akumulátorov sa neustále zvyšuje, čo znamená, že do konca desaťročia budú pokryté všetky spôsoby využitia. Táto technológia produkuje nulové emisie NOx a je pri prevádzke tichá

Okrem toho je dôležité zohľadniť celkový vplyv elektrickej technológie na znižovanie emisií CO2. V Európe sa totiž sektor elektrickej energie čoraz viac dekarbonizuje. Vyrába sa totiž najmä z obnoviteľných zdrojov energie alebo z jadrovej energie. V súčasnosti elektrické vozidlá predstavujú 55 % zníženie emisií CO2 v porovnaní s fosílnou naftou.

Z hľadiska energetickej účinnosti, dostupnosti, investičných nákladov a nákladov na používanie je elektrická energia najvyspelejšou alternatívnou energiou.

Referencie

Skupina Delanchy Group využíva elektrické nákladné vozidlá Renault Trucks

Každú noc dostáva 15 prémiových parížskych obchodov dodávky elektrickým kamiónom

Feldschlösschen : Od roku 2013 nám naše elektrické nákladné vozidlá poskytujú konkurenčnú výhodu

"V kopcovitých oblastiach a pri nízkych teplotách nám monitorovanie výkonu vozidla umožnilo dosiahnuť priemerný dojazd 220 kilometrov v zimnom období."

The German company DB Schenker
Renault Trucks E-Tech D on the road

Najdôležitejšia je ponuka dojazdu, ktorý zodpovedá vašim reálnym požiadavkám, či už sa jedná o akúkoľvek činnosť: mestskú alebo regionálnu distribúciu, rozvoz po stavbách alebo zvoz odpadu. Naši odborníci vám navrhnú model(y) elektrických nákladných vozidiel, ktorý(é) najlepšie vyhovuje(jú) vašej činnosti. K dispozícii máme aj simulátor dojazdu elektrických vozidiel. Potreby zákazníkov pokrýva náš rad 16, 19 a 26 tonových vozidiel. 

Stále sa zvyšujúci výkon

Elektrická technológia sa neustále vyvíja a výkonnosť elektrických nákladných vozidiel je dnes porovnateľná s výkonnosťou dieselových vozidiel pri doručovaní a distribúcii.. Vďaka podnetom z investícií výrobcov automobilov a ťažkých úžitkových vozidiel účinnosť batérií stále napreduje: nielen z hľadiska prevádzkového dojazdu, ale aj schopnosti rýchleho nabíjania, najmä pri čiastočnom nabíjaní. Z dlhodobého hľadiska ide o základný trend, ktorý je podporovaný vytváraním špecializovaných infraštruktúr.

Infraštruktúra prispôsobená pre elektrické vozidlá

Paralelne s technologickým pokrokom sa rozvíja a zavádza aj ekosystém elektromobility. Na jar 2021 ACEA (Európske združenie výrobcov automobilov), ktorého členom je aj Renault Trucks, zverejnilo bielu knihu s cieľom identifikovať požiadavky výrobcov z hľadiska nabíjacích staníc v celej Európe. Cieľ je kvantifikovaný: do roku 2025 zabezpečiť 10 000 až 15 000 verejných nabíjacích miest a tento počet zvýšiť na 50 000 do roku 2030.

Môžete využiť všetky naše odborné znalosti v oblasti elektrických vozidiel a naše know-how v oblasti údržby a servisu, aby bol váš prechod na elektrické vozidlá čo najjednoduchší. Neváhajte nás kontaktovať a dozviete sa viac.

Kontaktujte nás

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off