Dopravné riešenie

5 kľúčových bodov na zníženie spotreby paliva vašich nákladných vozidiel a emisií CO2

5min
p041396

Monitorujte výkon svojich nákladných vozidiel pomocou Optifleet

Zavedenie nástrojov na riadenie vozového parku umožní vodičom lepšie pochopiť metódy ekologickej jazdy, zapojí ich do dosahovania cieľov vašej spoločnosti z dlhodobého hľadiska a umožní vám vyhodnotiť prínosy vynaloženého úsilia. Aby bolo toto zníženie efektívne, odporúčame vám používať nástroj na správu vozového parku, ako je napríklad Optifleet. Bol navrhnutý a vyvinutý s profesionálmi v oblasti nákladnej dopravy a umožňuje vám monitorovať skutočnú spotrebu paliva vášho vozového parku podľa jednotlivých nákladných vozidiel a podľa jednotlivých jázd. Zo všetkých dostupných údajových položiek si môžete vybrať, aby ste nahlásili tie, ktoré sú pre vašu aktivitu najrelevantnejšie. Tieto údaje môžete použiť na identifikáciu najlepších postupov a vylepšení, ktoré je potrebné vykonať na podporu vašich vodičov v ich ekologickej jazde.

Spotrebu paliva možno vždy zlepšiť, a ak sa budete riadiť týmito radami, rýchlo uvidíte, že sa vaše náklady a emisie CO2 výrazne znížia. Naši odborníci a špecialisti v týchto oblastiach vás vedia podporiť a usmerniť pri prispôsobovaní riešenia Optifleet vašej činnosti.

Využite výhody našej softvérovej technológie na úsporu paliva

V priebehu rokov sme sa zaviazali vyvíjať a poskytovať veľké množstvo technologických riešení s cieľom znížiť spotrebu paliva našich vozidiel. Náš balík Fuel Eco obsahuje rôzne inovácie na zníženie spotreby paliva vašich vozidiel, ako sú konfigurovateľné funkcie zastavenia/štartovania motora, blokovanie režimu "power" a čerpadlá s premenlivým prietokom. Tempomat tiež integruje režim "Eco Cruise Control", ktorý optimalizuje radenie prevodových stupňov s cieľom uprednostniť úsporu paliva.

Okrem toho sú naše modelové rady T, T High, C a K vybavené novými motormi DE11 a DE13, ktoré v spojení s pokročilými technológiami, ako je "Turbo Compound" a špecializované služby, prinášajú výrazné zníženie spotreby paliva a emisií CO2 dosahujúce až -10 % (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou motorov DTI 11 a DTI 13). "Turbo Compound" umožňuje vyvinúť vyššiu úroveň krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach motora. Podobne riešenie "Inteligentné riadenie krútiaceho momentu" maximalizuje čas strávený v zóne ponúkajúcej najlepší výkon motora bez vplyvu na manévrovateľnosť. 

Okrem toho nový motor DE11 s výkonom 460 k, ktorý bude k dispozícii pre vozidlá D Wide a C 2.3, umožní zníženie spotreby paliva až o 10 %.

Renault Trucks tiež odporúča maximálnu rýchlosť vozidla 88 km/h. Tá je predvolene nastavená v palubnom softvéri nákladných vozidiel, ktoré opúšťajú náš výrobný závod. Takéto obmedzenie rýchlosti ovplyvní čas jazdy len o niekoľko minút, ale predstavuje zníženie spotreby paliva o 1 % (pri rovnakej jazde rýchlosťou 90 km/h)!

Vyberte si najefektívnejšie riešenie na údržbu a servis nákladných vozidiel

Je nevyhnutné dodržiavať pravidelné servisné intervaly pre vaše vozidlá. Vynechaná výmena oleja, nízky tlak v pneumatikách alebo nedostatočné nastavenie geometrie kolies zvyšujú spotrebu paliva. To je dôvod, prečo ponúkame plánovanú údržbu pre váš vozový park s použitím ORIGINÁLNYCH náhradných dielov, na ktoré sa vzťahuje originálna záruka výrobcu, ktorá udrží servisované vozidlá na cestách dlhšie.

Renault Trucks T High being repaired

Používanie špecifickej konfigurácie, mazív a možností

Okrem zodpovednej jazdy a plánovanej údržby sme vyvinuli technické nástroje na optimalizáciu spotreby paliva vášho komerčného vozového parku. To zahŕňa používanie motorových mazív prispôsobených potrebám vášho nákladného vozidla. Môžete si vybrať zo širokej škály vysokovýkonných mazív, ktoré znižujú trenie hnacej sústavy a chránia motor vášho vozidla.

Pri konfigurácii svojich vozidiel by ste mali zohľadniť dve hlavné kritériá:

  • priemerný náklad, ktorý vaše nákladné vozidlá prepravujú
  • topografiu terénu, ktorý budú prekonávať.

V závislosti od vašich požiadaviek vás nasmerujeme na motor vhodný pre vaše použitie so správnym výkonom.

Podobne, s cieľom zlepšiť spotrebu paliva vašich nákladných vozidiel, je dôležité vybrať správny hnací hriadeľ a prevodový pomer. Vyvinuli sme výkonný nástroj, pomocou ktorého môžete zistiť najvhodnejší hnací hriadeľ v závislosti od uvedených dvoch hlavných kritérií a vášho použitia: maximálna požadovaná priemerná rýchlosť, montáž pneumatík atď.

Rozhodovanie o najlepšej konfigurácii pre vaše vozidlo zahŕňa aj zohľadnenie aerodynamiky, ktorá je síce často prehliadaná, ale je mimoriadne dôležitá. Renault Trucks T bol už od fázy konceptu navrhnutý tak, aby mal znížený koeficient odporu vzduchu. Z tohto dôvodu má kabína lichobežníkový tvar; vzadu je širšia ako vpredu a čelné sklo je o 12 % sklonené dozadu. Vozidlo je tiež štandardne vybavené integrovaným deflektorom, ktorý sa dá nastaviť do 5 rôznych polôh. Ak je vašou hlavnou prioritou zníženie spotreby paliva, môžete sa rozhodnúť pre silné aerodynamické komponenty. Môžete si vybrať zosilnené bočné deflektory, nadstavce kapotáže nad podvozkom alebo nadstavce dverí. V kombinácii by tieto komponenty mohli znížiť spotrebu paliva o viac ako 1 %. Po započítaní počtu najazdených kilometrov by to mohlo znamenať značnú úsporu.

Nech už sú vaše ciele v oblasti zníženia spotreby paliva akékoľvek, neváhajte nás kontaktovať.

AERODYNAMICKÝ DIZAJN

Renault Trucks Aerodynamic Design

1- Rôzne typy strešných deflektorov

Pevné (88 mm), manuálne nastaviteľné od 285 do 496 mm (rýchle nastavenie voliteľné) - sklopné bočné deflektory.

2 – 12° sklon čelného skla

3 - Nárazník s integrovaným spojlerom

4 - Trapézová kabína

2,3 m vpredu a 2,5 m vzadu.

5 - Prístupné rozšírenia

Na nadstavcoch rámu a dverí.

6 - Deflektor začlenený do optický blok

7 - Podbehy kolies

Zlepšite prúdenie vzduchu a znížte množstvo vody postriekaniu.

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off