Dopravné riešenie

5 kľúčových bodov na zníženie spotreby paliva vašich nákladných vozidiel a emisií CO2

5min
T High crossing a bridge

Ak riadite dopravný podnik, pohonné hmoty predstavujú pre váš podnik významné náklady. Napriek prudko rastúcim cenám na palivových čerpadlách nemusí byť spotreba paliva HCV problémom. Spotreba paliva vašich vozidiel vstupuje do hry ešte pred prvým kilometrom. V popredí záujmu je aj znižovanie emisií CO2, pretože sa snažíme dodržiavať prísnejšie emisné predpisy. Naši odborníci sú tu, aby vám pomohli vybrať správne vozidlo a nájsť konfiguráciu, ktorá spĺňa vaše požiadavky a ponúka čo najlepšiu spotrebu paliva, čím je šetrnejšia k životnému prostrediu. Aby sme vám pomohli, uvádzame 5 kľúčových bodov, ktoré by ste mali mať na pamäti.

Zameranie na ľudský aspekt: školenie vodičov

Úloha vodiča má zásadný význam pri znižovaní spotreby paliva a následne pri podpore úspechu vášho podniku. Investície do školení znamenajú hľadanie výsledkov v dlhodobom horizonte. Ponúkame školenia v oblasti úspornej jazdy, ktoré môžu prebiehať buď v našom školiacom stredisku, alebo vo vašich vlastných priestoroch s použitím vašich vlastných vozidiel. Vďaka tomu budete môcť rozvíjať know-how svojich vodičov, čo z dlhodobého hľadiska prispeje k vašej ziskovosti.

Man standing next to a white board talking to other people seated

Preskúmanie výkonnosti

Zavedenie nástrojov na riadenie vozového parku umožní vodičom lepšie pochopiť metódy ekologickej jazdy, zapojí ich do dosahovania cieľov vašej spoločnosti z dlhodobého hľadiska a umožní vám vyhodnotiť prínosy vynaloženého úsilia. Aby bolo toto zníženie efektívne, odporúčame vám používať nástroj na správu vozového parku, ako je napríklad Optifleet. Bol navrhnutý a vyvinutý s profesionálmi v oblasti nákladnej dopravy a umožňuje vám monitorovať skutočnú spotrebu paliva vášho vozového parku podľa jednotlivých nákladných vozidiel a podľa jednotlivých jázd. Z desiatok dostupných údajov si môžete vybrať tie, ktoré sú pre vašu činnosť najdôležitejšie. Tieto údaje môžete použiť na identifikáciu najlepších postupov a zlepšení, ktoré je potrebné vykonať na podporu vašich vodičov pri ich ekologickej jazde.

Spotrebu paliva možno vždy zlepšiť, a ak sa budete riadiť týmito radami, rýchlo uvidíte, že sa vaše náklady a emisie CO2 výrazne znížia. Naši odborníci a špecialisti v týchto oblastiach vás vedia podporiť a usmerniť pri prispôsobovaní riešenia Optifleet vašej činnosti.

Využívajte výhody technológie vďaka nášmu palubnému softvéru

V priebehu rokov sme sa zaviazali vyvíjať a poskytovať veľké množstvo technologických riešení s cieľom znížiť spotrebu paliva našich vozidiel. Náš balík Fuel Eco obsahuje rôzne inovácie na zníženie spotreby paliva vašich vozidiel, ako sú konfigurovateľné funkcie zastavenia/štartovania motora, blokovanie režimu "power" a čerpadlá s premenlivým prietokom. Tempomat tiež integruje režim "Eco Cruise Control", ktorý optimalizuje radenie prevodových stupňov s cieľom uprednostniť úsporu paliva.

Okrem toho sú naše modelové rady T, T High, C a K vybavené novými motormi DE11 a DE13, ktoré v spojení s pokročilými technológiami, ako je "Turbo Compound" a špecializované služby, prinášajú výrazné zníženie spotreby paliva a emisií CO2 dosahujúce až -10 % (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou motorov DTI 11 a DTI 13). "Turbo Compound" umožňuje vyvinúť vyššiu úroveň krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach motora. Podobne riešenie "Inteligentné riadenie krútiaceho momentu" maximalizuje čas strávený v zóne ponúkajúcej najlepší výkon motora bez vplyvu na manévrovateľnosť. Okrem toho vylepšujeme náš prediktívny tempomat Optivision.

Okrem toho nový motor DE11 s výkonom 460 koní, ktorý bude k dispozícii na hnacích jednotkách D Wide a C 2.3, umožní znížiť spotrebu paliva až o 10 %.

Renault Trucks tiež odporúča maximálnu rýchlosť vozidla 88 km/h. Tá je predvolene nastavená v palubnom softvéri nákladných vozidiel, ktoré opúšťajú náš výrobný závod. Takéto obmedzenie rýchlosti ovplyvní čas jazdy len o niekoľko minút, ale predstavuje zníženie spotreby paliva o 1 % (pri rovnakej jazde rýchlosťou 90 km/h)!

Vyberte si najefektívnejšie riešenie na údržbu a servis nákladných vozidiel

Je nevyhnutné dodržiavať pravidelné servisné intervaly pre vaše vozidlá. Vynechaná výmena oleja, nízky tlak v pneumatikách alebo nedostatočné nastavenie geometrie kolies zvyšujú spotrebu paliva. Preto ponúkame služby pravidelnej údržby pre váš vozový park s použitím GENUÁLNYCH náhradných dielov, na ktoré sa vzťahuje originálna záruka výrobcu, vďaka ktorej budú servisované vozidlá dlhšie na cestách.

Renault Trucks T High being repaired

Používanie špecifickej konfigurácie, mazív a možností

Okrem zodpovednej jazdy a plánovanej údržby sme vyvinuli technické nástroje na optimalizáciu spotreby paliva vášho komerčného vozového parku. To zahŕňa používanie motorových mazív prispôsobených potrebám vášho nákladného vozidla. Môžete si vybrať z rozsiahleho sortimentu vysoko výkonných mazív, ktoré znižujú trenie hnacieho ústrojenstva a chránia motor vášho ľahkého úžitkového alebo nákladného vozidla.

Pri konfigurácii svojich vozidiel by ste mali zohľadniť dve hlavné kritériá:

  • priemerný náklad, ktorý vaše nákladné vozidlá prepravujú
  • a topografiu terénu, ktorý budú prekonávať.

V závislosti od vašich požiadaviek vás nasmerujeme na motor vhodný pre vaše použitie so správnym výkonom.

Podobne, s cieľom zlepšiť spotrebu paliva vašich nákladných vozidiel, je dôležité vybrať správny hnací hriadeľ a prevodový pomer. Vyvinuli sme výkonný nástroj, pomocou ktorého môžete zistiť najvhodnejší hnací hriadeľ v závislosti od uvedených dvoch hlavných kritérií a vášho použitia: maximálna požadovaná priemerná rýchlosť, montáž pneumatík atď.

Rozhodovanie o najlepšej konfigurácii pre vaše vozidlo zahŕňa aj zohľadnenie aerodynamiky, ktorá je síce často prehliadaná, ale je mimoriadne dôležitá. Renault Trucks T bol už od fázy konceptu navrhnutý tak, aby mal znížený koeficient odporu vzduchu. Z tohto dôvodu má kabína lichobežníkový tvar; vzadu je širšia ako vpredu a čelné sklo je o 12 % sklonené dozadu. Vozidlo je tiež štandardne vybavené integrovaným deflektorom, ktorý sa dá nastaviť do 5 rôznych polôh. Ak je vašou hlavnou prioritou zníženie spotreby paliva, môžete sa rozhodnúť pre silné aerodynamické komponenty. Môžete si vybrať zosilnené bočné deflektory, nadstavce kapotáže nad podvozkom alebo nadstavce dverí. V kombinácii by tieto komponenty mohli znížiť spotrebu paliva o viac ako 1 %. Po započítaní počtu najazdených kilometrov by to mohlo znamenať značnú úsporu.

Nech už sú vaše ciele v oblasti zníženia spotreby paliva akékoľvek, neváhajte nás kontaktovať.

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off