Referencie

RENAULT TRUCKS D CAB 2.1 M - ŠPANIELSKO - FANDIÑO

Distribúcia

6min
RENAULT TRUCKS D CAB 2.1 M - SPAIN - FANDIÑO

FANDIÑO

 

Fandiño je jedna z referenčných spoločností v obchodovaní a distribúcii mrazených jedál na severozápade Španielska. José Luis, vodič Renault Trucks D 2.1 m vybaveného chladiarenskú nadstavbou, rozváža každý deň tieto produkty. 

RENAULT TRUCKS D CAB 2.1 M - SPAIN - FANDIÑO
Môžete nás zoznámiť s vašou profesiou u spoločnosti Fandiño?

José Luis — Som vodič distribučného vozidla. Každodenné rozvážku po celom regióne Asturies zaisťujem za volantom Renault Trucks D Cab 2.1 m. Už takmer šesťdesiat rokov spoločnosť Fandiño obchoduje a distribuuje mrazené potravinové výrobky pre spoločnosti a reštaurácie. Práve tu v Avilés riadime všetky aktivity našej distribučnej siete do oblasti Asturies, Cantabria, León, Zamora, Valladolid atď. Ponúkame širokú škálu produktov prispôsobených potrebám našich zákazníkov, od predjedál až po dezerty. Doprava je určujúci článok našej práce, pretože musíme v každej etape zaručiť kvalitu produktov, a teda dodržať reťazec bezpečného chladenia. Môj deň začína o 7:00 ráno. Ja a moji kolegovia chystáme vozidlá podľa ich trasy. Odpojíme ich od nočného nabíjania, ktoré udržuje mrazené výrobky, pripravíme si potrebné dokumenty a potom sa vydáme na cestu. Každý týždeň realizujeme vopred dané trasy, väčšinou k pravidelným zákazníkom. Náš deň končí okolo 18-19 hodín. Po návrate do sídla naložíme vozidla objednávkami na ďalší deň.

 

 

Ako je Renault Trucks D Cab 2.1 m prispôsobený vašej práci?

J.L — Vozidlo perfektne zodpovedá našim potrebám, čo sa týka ovládateľnosti, spoľahlivosti a robustnosti. Umožňuje nám vykonávať našu každodennú prácu v úplnom pokoji a dodržiavať naše záväzky ku klientom. Stačí nám dodržiavať servisný plán, aby sme sa vyhli poruchám, ktoré by bránili hladkému priebehu našej práce a oneskorili by dodávky. Takže nám dáva vo veľkej miere bezpečie a kľud. Tento model ma tiež prekvapil svojou nízkou spotrebou, či už jazdím po meste, na vidieku i na horských cestách, kde je obvykle tendencia k vyššej spotrebe.

Za šesťdesiat rokov pôsobenia a pre zaručenie kvality produktov ovládla spoločnosť Fandiño kompletný chladiaci reťazec. Jej vozidlá najazdia 60 000 až 70 000 kilometrov ročne. Umožňujú svojim vodičom jazdu v pokoji a dodržiavanie záväzkov voči klientom.

RENAULT TRUCKS D CAB 2.1 M - SPAIN - FANDIÑO
NÍZKA SPOTREBA

Technológie, aerodynamika a inteligentné riadenie umožňujú značně znížiť spotrebu paliva.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ NADSTAVIEB

Početné mechanické a elektrické predprípravy uľahčujú montáž nadstavby.

OVLÁDATEĽNOSŤ

Zmenšený polomer otáčania, predný previs a kompaktná kabina robia vozidlá radu D dobre ovládateľné.

Ako sa správa v mestskom prostredí a ako na horách?

J.L — V mestách a dedinách, kde sa pohybujem každý deň, mi Renault Trucks D Cab 2.1 m  naozaj uľahčuje život. Je ovládateľný, s dobrým výhľadom, jednoducho s ním zastavím a napriek svojej dĺžke sa s ním ľahko manipuluje. Umožňuje mi ľahko prechádzať frekventovanými miestami alebo zápchami. A hlavne, čo je veľmi dôležité, môžem zastaviť v miestach s limitovaným alebo obtiažnym prístupom. Na horských cestách mi jeho ovládateľnosť spolu s výkonom umožňuje prekonávať kopce, aj keď vozovka v zime alebo za dažďa kĺže. Tiež sa jednoducho riadi, pretože všetko je na dosah ruky. Disponuje robotizovanou prevodovkou, veľmi jednoduchou na ovládanie a početnými asistentami riadenia, čo uľahčuje jeho riadenie.

ZAMERANÉ NA ...

DOPRAVA CHLADIARENSKÝMI VOZIDLAMI V ŠPANIELSKU: ROZKVITAJÚCI SEKTOR

Vzhľadom k boomu exportu ovocia a zeleniny neprestávajú španielski dopravcovia modernizovať a zväčšovať svoje flotily vozidiel na prepravu s riadenou teplotou.

RASTÚCI TRH

V roku 2015 vzrástla registrácia chladiarenských prívesov a návesov o 36%. Podľa oficiálnych čísiel dodaných profesijnou asociáciou špecializovaných výrobcov tieto predaje predstavovali iba 40% zo segmentu. Čísla, ktoré hovoria sami za seba o dobrom stave transportu s riadenou teplotou na Pyrenejskom polostrove.

OBNOVENIE ČINNOSTI

Výkon je bezpochyby podporený všeobecným oživením ekonomickej aktivity a dominantnou pozíciou španielskeho exportu ovocia a zeleniny, dopravovanej a dodávanej do celej Európskej únie. Dnes je tak Španielsko prvým vývozcom skorej zeleniny v Európe a tretí na svete, hneď po Číne a Spojených štátoch.

REFRIGERATED TRANSPORT IN SPAIN - Renault truck D
PRIAZNIVÁ SITUÁCIA

Dopravné spoločnosti povzbudené touto situáciou teda navýšily svoje kapacity aj svoje flotily, a udržujú tak svoju konkurencieschopnosť na európskom trhu.

Ako hodnotíte pohodlie v kabíne?

J.L — Za volantom Renault Trucks D cab 2.1 m, trávim veľa času a komfort je pre mňa synonymom bezpečnosti. Čím menej sa unavím, tým som ostražitejší a výkonnejšie. Sedadlá sú veľmi pohodlná. Poloha volantu je nastaviteľná a dobre sa reguluje aj do hĺbky. Opierka hlavy, područka aj poloha riadenia sú prispôsobené dlhým jazdám. Toto vozidlo ponúka veľmi jednoduchý prístup do kabíny. V našej práci musíme počas dňa nespočetnekrát vychádzať a schádzať kopca. Ale práve pri týchto náročných situáciách, ako pri núdzovom brzdení alebo vyhýbacích manévroch, som si overil vysokú kvalitu ABS systému rovnako ako systém elektronickej kontroly stability trajektórie vozidla. Na záver by som povedal, že Renault Trucks D cab 2.1 m predstavuje bezpečný pracovný nástroj vo všetkých oblastiach: spoľahlivosť každý deň a v každej situácii, ovládateľnosť a robustnosť.

Set canonical URL
Off