Referencie

Elektrické vozidlo zásobuje každú noc 15 prémiových parížskych obchodov

#JoinTheGoodMove

Distribúcia

3min
Renault Trucks D ZE Guerlain

Spätná väzba - apríl 2020

Sandrine Sommer je riaditeľkou pre udržateľnosť v spoločnosti Guerlain od roku 2007. Táto prémiová značka vôní, starostlivosti o pleť a make-upu využíva od mája 2014 vozidlá Renault Trucks D so 100 % elektrickým pohonom. Pozeráme sa späť, na šesť rokov intenzívnych dodávok.

 

Renault Trucks D Z.E Guerlain Illustration

V máji 2014 sa spoločnosť Guerlain rozhodla prehodnotiť mestskú logistiku dodávok do našich 15 obchodov v centre Paríža, vrátane obchodu na Avenue des Champs-Elysées 68. Rozhodli sme sa pre elektrický pohon! Je dôležité si uvedomiť, že od roku 2007 sa naša spoločnosť plne zaviazala k realizácii stratégie udržateľného rozvoja prostredníctvom štyroch hlavných prioritných oblastí: ekodizajn, biodiverzita, ochrana klímy a sociálna zodpovednosť.

Guerlain: krása podporujúca spoločnosť vďaka udržateľnej mobilite

Ako riaditeľka pre udržateľnosť  a členka riadiaceho výboru spoločnosti Guerlain som veľmi hrdá na to, že všetkých našich 4 000 zamestnancov, z ktorých 2 500 pracuje na našich medzinárodných trhoch, je odhodlaných pracovať pre udržateľnejší svet. Príroda je našou inšpiráciou už od založenia spoločnosti v roku 1828 a pred viac ako 13 rokmi sme ochranu prírody učinili ústredným prvkom všetkého, čo robíme. Naším celopodnikovým cieľom je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2028. Znamená to zníženie hmotnosti obalov našich výrobkov - napríklad hmotnosť nádobky na krém Imperial Orchid sme znížili o neuveriteľných 60 % - a zníženie nášho uhlíkového dopadu pri preprave.

Aby sme tento cieľ splnili, oslovili sme v roku 2014 nášho poskytovateľa logistických služieb Speed Distribution, aby sme našli čisté a efektívne riešenie včasných dodávok pre našich 15 parížskych predajní. Spoločnosť Speed Distribution nám navrhla, aby sme vyskúšali vtedajší prototyp 16-tonového elektrického nákladného vozidla: Renault Trucks D. O šesť rokov neskôr stále používame to isté vozidlo - každý rok obnovujeme zmluvu o prenájme - a dokonca sme mu dali prezývku "Čmeliak", podľa nášho firemného znaku a nášho každodenného záväzku k ochrane včiel.

Dojazd 200 km s nulovými emisiami

Tým, že sme sa rozhodli používať elektrické nákladné vozidlo, sme nielen znížili naše ročné emisie uhlíka o 30 ton, ale zároveň sme dokázali zvýšiť efektivitu. Vďaka tomu, že je vozidlo úplne tiché, môžeme dodávať tovar do našich obchodov aj v noci. To znamená, že všetkých 15 predajní má istotu, že sú plne zásobené hneď po otvorení nasledujúceho rána. Naši predajní poradcovia tiež s hrdosťou informujú svojich zákazníkov o tomto systéme. Niektorí ho využívajú ako výhodu pri vysvetľovaní našich záväzkov zákazníkom, ktorí sa čoraz viac zaujímajú o ochranu životného prostredia.

Každú noc prejde vozidlo viac ako 125 kilometrov medzi naším výrobným centrom v Chartres, skladom Speed Distribution v Ivry-sur-Seine a našimi 15 obchodmi v centre Paríža. Na začiatku sme mali určité obavy z dojazdu vozidla, ale ukázalo sa, že dokonale vyhovuje našim potrebám. To nám umožnilo dosiahnuť skutočne priaznivý cyklus, keďže nulové emisie dosahujeme od začiatku až po koniec logistickej cesty, a nielen na poslednom kilometri.

Samozrejme, bez ohľadu na to, aké efektívne je elektrické nákladné vozidlo, nikdy nemôže samo o sebe znížiť všetky naše emisie CO2. Väčšina z nich totiž pochádza z leteckej prepravy našich výrobkov. Významne ale prispieva k zníženiu emisií CO2, oxidov dusíka (NOx) a jemných častíc, ako aj k zníženiu hlučnosti. V parížskom regióne sa to ukázalo ako skutočný úspech, a to aj z hľadiska imidžu našej spoločnosti. V novembri 2016 bol "čmeliak" dokonca použitý ako mobilný holičský salón pred našimi predajňami na podporu charitatívnej zbierky Movember.

Nepochybujem o tom, že udržateľná mobilita v mestskom prostredí má pred sebou svetlú budúcnosť, a už teraz pracujeme na podobných projektoch v Belgicku, Taliansku a Španielsku. 

Chemička a obalová inžinierka Sandrine Sommerová je riaditeľkou pre udržateľnosť spoločnosti Guerlain od roku 2007. Od svojho vymenovania do tejto strategicky dôležitej funkcie, je členkou riadiaceho výboru spoločnosti vyrábajúcej parfumy. Jej poslaním je znižovať vplyv slávneho Maisonu na životné prostredie a spoločnosť. Jej cieľom je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2028.

Set canonical URL
Off