Dopravné riešenie

Zber komunálneho odpadu

Distribúcia

5min
p041110

Vozový park prispôsobený špecifickým požiadavkám mestských centier, periférií alebo priemyselných areálov pri zbere odpadov je nevyhnutný. Objavte vozidlá Renault Trucks, ktoré poskytujú vodičom dostatok jazdného komfortu a rozsah služieb, ktoré prispievajú k efektívnej správe vozového parku. Náš ponuka 100% elektrických vozidiel na zber odpadu Renault Trucks D E-Tech Renault Trucks D Wide E-Tech.

Správne vozidlo navrhnuté pre konkrétnu činnosť

Odpadové hospodárstvo zahŕňa rôzne situácie. Či už ide o zber v centre mesta, na okraji mesta alebo odpadové hospodárstvo v priemyselných oblastiach a je dôležité, aby ste mali správne vozidlo špeciálne navrhnuté pre túto činnosť.

Renault Trucks vám ponúka svoje bohaté skúsenosti a know-how, uznávané zákazníkmi, aby vám pomohlo vybrať si správne vozidlo: náš trhový podiel vo Francúzsku je v tomto segmente medzi 60% a 70%. Naša predajná sieť spolupracuje s rôznymi výrobcami nadstavieb a pomôže vám vybrať najvhodnejšiu možnosť pre vaše podnikanie. Ponúkame vozidlá s dieselovým alebo 100% elektrickým pohonom: pre modely Renault Trucks Master a Renault Trucks Master E-Tech vo variante podvozok s kabínou a pre modely Renault Trucks D, D Wide a Renault Trucks D E-Tech a D Wide E-Tech a D Wide je k dispozícii niekoľko desiatok možných rázvorov kolies a konfigurácií s celkovou hmotnosťou od 3,3 do 32 ton.

Vozidlá na zber odpadu D a D Wide od Renault Trucks ponúkajú vysoké užitočné zaťaženie, ľahkú manévrovateľnosť a výbornú viditeľnosť. Napríklad Renault Trucks D Wide v konfigurácii 6x2*4 je ideálnym nástrojom na zber odpadu.

p039861

 

Ak vaše podnikanie súvisí s nakladaním s priemyselným odpadom a vyžaduje vyššie užitočné zaťaženie a výkon, rad Renault Trucks C je ideálny pre montáž rôznych typov nadstavieb, ako sú sklápače, hydraulické ruky alebo nosiče kontajnerov. Renault Trucks C ponúka užitočné zaťaženie až 22,8 ton a motory s výkonom až 520 koní.

p027419

 

Jednoduchá montáž nadstavby na zber odpadu

Zber odpadu má rôzne formy a vyžaduje si špecifickú nadstavbu. Renault Trucks úzko spolupracuje s výrobcami nadstavieb, aby vám pomohol vybrať ten správny typ, ktorý vyhovuje vašej činnosti. Vozidlá sú pripravené na montáž rôznych typov nadstavieb a zariadení vďaka širokej škále konfigurácií a veľkému množstvu mechanických a elektrických predpríprav (predvŕtané bočné nosníky, upevňovacie dosky a upevňovacie konzoly na výstuhách alebo zadný previs s upevňovacími otvormi každých 55 mm). Tieto konštrukčné prvky a špecializovaná webová stránka pre výrobcov nadstavieb pomáhajú skrátiť čas potrebný na montáž karosérie a dodanie vozidla.

Dekarbonizujte svoje prevádzky s našimi 100 % elektrickými alebo CNG vozidlami

Spoločnosť Renault Trucks sa zaviazala k nulovým emisiám a ponúka 100% elektrické vozidlá na zber odpadu: Renault Trucks D E-Tech a Renault Trucks D Wide E-Tech. Elektrická technológia je ideálnym riešením pre zber komunálneho odpadu, pretože táto činnosť je náročná na spotrebu paliva, ktorá môže dosiahnuť až 100 litrov na 100 kilometrov. Prechod na vozový park elektrických vozidiel na zber odpadu má preto zmysel a zvýšené obstarávacie náklady sú rýchlo kompenzované úsporami, ktoré prináša každá jazda.

Vozidlá sa veľmi často prevádzkujú v mestách a ich centrách, kde sú environmentálne obmedzenia oveľa prísnejšie. Okrem nižších emisií CO2 sa elektrické nákladné vozidlá používajú z dôvodu nulovej hlučnosti a môžu byť prevádzkované neskoro v noci alebo skoro ráno bez rušenia obyvateľov. Vodiči elektrických vozidiel na zber odpadu potvrdzujú, že ticho zvyšuje ich jazdný komfort a uľahčuje pracovné podmienky.

100% elektrické vozidlá umožňujú prístup do oblastí s obmedzenou premávkou a do nízkoemisných zón.

p01_p037334

 

Waste collection vehicles running on natural gas

We also offer vehicles that run on natural gas. Many local authorities have already chosen natural gas propulsion for waste collection. With a 239 kW engine (320 hp) and a range of up to 800 kilometres, the Renault Trucks D Wide GNV can be used in urban or suburban conditions and can be used with the same body as other vehicles from our D range.

až 800 za smenu Priemerný počet zastávok a rozjazdov pri zbere odpadu

Optimalizujte správu vozového parku

Výber trasy zberu odpadu je  z hľadiska efektívnosti obzvlášť dôležitý a je možné ju pravidelne meniť. Systém na správu vozového parku Optifleet umožňuje efektívne plánovanie trás a monitorovanie polohy každého z vašich vozidiel v reálnom čase. Ak vaša spoločnosť zabezpečuje subdodávky, softvér umožní vášmu partnerovi zhromažďovať a integrovať údaje do svojho vlastného systému bez ohľadu na model alebo značku vozidla.

Optifleet vám umožňuje zhromažďovať informácie o spotrebe a používaní zariadenia: používanie sklápača pri státí, voľnobehu, počet stlačení brzdového pedála atď. Umožňuje tiež nastaviť upozornenia v prípade nadmernej spotreby vozidla alebo hodnotenie vodičov na základe objektívnych technických údajov. Ako príklad môžete využiť školenie o úspornej jazde, ktoré ponúka spoločnosť Renault Trucks.

Ideálne pracovné podmienky pre posádku

Pri zbere odpadkov posádka pravidelne nastupuje a vystupuje z vozidla. Preto ponúkame vozidlá s nízkym schodíkom a dverami s uhlom otvárania 90° pre ľahší prístup do kabíny. Vozidlá boli navrhnuté tak, aby poskytovali vynikajúcu viditeľnosť a menší polomer otáčania pre ľahšiu manipuláciu.

Interiér kabíny bol navrhnutý tak, aby poskytoval pracovníkom všetko, čo potrebujú na prácu v najlepších podmienkach. Priestranné kabíny sú vybavené pohodlnými sedadlami a vo verzii kabíny pre posádku môže odviezť až 7 osôb.

Posádka má v interiéri k dispozícii množstvo úložných priestorov a mimo vozidla je možné uložiť pracovné náradie do priehradiek umiestnených na podvozku.

Vozidlá sú vybavené robotizovanou prevodovkou a kabínou s ovládacími prvkami na dosah ruky. Pre optimálnu bezpečnosť ponúkajú vozidlá Renault Trucks D a D Wide:

  • Dvere typu Vision pre lepší výhľad zboku
  • Automatické núdzové brzdenie
  • Asistenta rozjazdu do kopca
p041175

Znížte náklady na údržbu vášho vozového parku

Vozidlo na zber odpadu je významnou investíciou. Preto je potrebné zabezpečiť jeho maximálnu prevádzkyschopnosť v priebehu času. Ponúkame personalizované plány údržby prispôsobené konkrétnemu použitiu vozidla. Napríklad v prípade vozidiel na zber odpadu budú intervaly výmeny kvapaliny založené skôr na trvaní ako na počte najazdených kilometrov.

Aby sme minimalizovali nepredvídané prestoje vozidiel, ponúkame zmluvu o prediktívnej údržbe: Start & Drive Predict, ktorá monitoruje prevádzku a skutočné využitie vašich vozidiel prostredníctvom digitálnej platformy. Ak je potrebný zásah alebo výmena dielu, platforma upozorní príslušný servisný personál, ktorý vás bude kontaktovať a naplánuje servisný zásah skôr, ako sa vozidlo pokazí. To vám umožní optimálne spravovať váš vozový park a znížiť riziko porúch.

Ak potrebujete vymeniť diel, Renault Trucks vám môže ponúknuť repasované diely REMAN. Táto alternatíva k novým originálnym dielom vám umožňuje kúpiť diely renovované v našom špecializovanom závode za nižšiu cenu ako nový diel. Repasované diely sú testované a kontrolované, spĺňajú rovnaké požiadavky ako nové diely a dodávajú sa s dvojročnou zárukou.

Financovanie vozidiel na zber odpadu

Poznáme vaše podnikanie a rozumieme obmedzeniam spojeným s odpadovým hospodárstvom. Preto prichádzame s ponukou financovania vašich vozidiel. Naši odborníci vám pomôžu nájsť najlepšie riešenie financovania a poistenia pre váš vozový park. S all-in-one financovaním (vozidlo, zmluva o údržbe a poistenie) máte transparentný prehľad o svojich nákladoch.

Kontaktujte nás pre viac informácií.

Súhlasím s tým, že po odoslaní tohto formulára bude Renault Trucks spracovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na poskytnutie informácií a na to, aby ma mohla v tejto konkrétnej veci kontaktovať. Moje údaje môžu byť poskytnuté aj partnerom Renault Trucks, ktorí budú spracovávať moju požiadavku.

Spoznajte naše 100% elektrické vozidlá

Renault Trucks D E-Tech

Renault Trucks D WIDE E-Tech

Renault Trucks Master E-Tech

Set canonical URL
Off