Referencie

Renault Trucks T High - Fínsko - Martom Oy

Diaľková preprava

4min
RENAULT TRUCKS T HIGH - FINLAND - MARTOM OY

V kabíne svojho  vozidla Renault Trucks T High, nazývaného aj „Diamond Devil“, Jani Martikainen brázdi každý deň fínske cesty zo severu na juh a z východu na západ. Pri teplotách od -30 °C do +30 °C sa jeho vozidlo stáva spoľahlivým, výkonným a povzbudivo bezpečným každodenným pracovným partnerom.

RENAULT TRUCKS T HIGH - FINLAND - MARTOM OY

Spoločnosť Martom Oy som so svojim partnerom Tomim Hjeltom založil v roku 2005. V súčasnosti máme deväť zamestnancov, konkrétne päť vodičov na plný úväzok a ďalších, ktorí pracujú na čiastočný úväzok. Sídlime v meste Vantaa, v blízkosti Helsínk, ale nemáme ozajstné sídlo firmy ani garáže. Celá „mágia“ nášho podnikania sa odohráva na ceste a moja manželka zvláda administratívu z nášho domu. Aj keď som vyučený mechanik, nikdy som túto prácu nerobil.

Ale nadšenie pre nákladné vozidlá ma dostalo na cestu. Naša „Devil fleet“ sa skladá z piatich ťahačov (Star Devil, Black Devil 666, SWE Devil, atď.) vrátane vlajkovej lode Diamond Devil, Renault Trucks T High, ktoré šoférujem ja. Máme tiež menšie vozidlo na prepravu potravín pri regulovaných teplotách. Pracujeme ako subdodávatelia pre Rahtikeskus, ktorý nám dáva úlohy na prepravu všetkých druhov tovaru.

Naše nákladné vozidlá najazdia 100 000 až 120 000 km ročne; menšie vozidlo okolo 40 000 km. Naša preprava pokrýva aj najvzdialenejšie časti Fínska a každý deň je iný. Rovnako ako tovar, ktorý prepravujeme: elektronické zariadenia, priemyselné komponenty, potraviny, papier a dokonca aj nebezpečné látky.

 

VÝKON VOZIDLA DIAMOND DEVIL V EXTRÉMNYCH POVETERNOSTNÝCH PODMIENKACH

Pred viac ako rokom sme museli veľmi rýchlo obstarať nové vozidlo. Predajca Renault Trucks vo Fínsku, s ktorým sme mali veľmi dobrú skúsenosť, nám ponúkol nákladné vozidlo Renault Trucks T High, ktoré už na prvý pohľad spĺňalo všetky naše požiadavky.

Tento prvý dojem sa do značnej miery potvrdil. Motor s výkonom 520 koní umožňuje bez námahy prepravovať ťažké náklady na všetkých druhoch cestných povrchov a za každého počasia. To, čo ma najviac prekvapilo, bol plný výkon motora, ktorý bol k dispozícii už po nájazde 30 000 km, zatiaľ čo ostatné vozidlá musia spravidla absolvovať 50 000 až 60 000 km než prejavia svoj plný potenciál. V mestských podmienkach, na otvorených alebo kopcovitých terénoch ma nikdy nesklame.

A tiež som si všimol, že spotrebuje menej ako ostatné „devils“ vo flotile, aj napriek tomu, že nemám obzvlášť ľahkú nohu na plyne! Ak by som sa viac snažil a jazdil optimálnejšie, myslím, že by som ušetril ešte viac.

5  ROKOV S VYSOKÝM VÝKONOM NA VŠETKÝCH TYPOCH CIEST

 

Od svojho uvedenia na trh v roku 2013 sa rad nákladných vozidiel Renault Trucks T rozšířill vo Francúzsku a po celom svete a rok čo rok opätovne potvrdzuje svoju silu, nízku spotrebu paliva a spoľahlivosť na každom druhu povrchu a v ľubovoľnej zemepisnej šírke. Jeho modulárny dizajn umožňuje uspokojiť každú potrebu diaľkovych dopravcov a súčasně zabezpečiť dokonalú rovnováhu medzi výkonom a úsporou paliva, ako aj pohodlnú jazdu a život na palube.

Od získania ocenenia International Truck of the Year v roku 2015 až po cenu German Design Award v roku 2018, Renault Trucks neustále zdokonaľuje výkonnosť svojich vozidiel: motor DTl 13 je teraz vylepšený  o vstrekovací systém Common Rail pre nižšiu spotrebu a zníženie celkovej hmotnosti zvyšuje jeho využiteľnú kapacitu.

PÄTHVIEZDIČKOVÝ KOMFORT PRE VÄČŠIU BEZPEČNOSŤ

Cesta je môj život, moja .. panoramatická kancelária .. a môj druhý domov. Pre bezpečnú cestu bez pocitu únavy je dôležité pohodlie. Keby som mal ohodnotiť Diamond Devil,  bez váhania by to bolo 10 z 10 za jeho po hodlie, výhľad spoza volantu a jazdné vlastnosti. Lôžko vyhovuje aj mojej výške, kabína je dokonale zvukotesná a vyhrievaná. To bola prvá vec, ktoru som v skutočnosti otestoval, pretože keď som sa vydal na svoju prvú cestu s Renault Trucks T, teplota bola -32 °C! Vo Fínsku sa často musíme vyrovnávať s extrémnymi poveternostnými podmienkami. Prudký dážď, polárna zima, teplo atď. Ale Renault Trucks T High, môj Diamond Devil, ma vždy dostanie do cieľa bezpečne, dokonca aj v najodľahlejších a neprístupnych častiach našej obrovskej krajiny.   

Set canonical URL
Off