Článok

Ako financovať elektrické vozidlo?

Electromobilita

4min
Renault Trucks E-Tech range

Koľko stojí elektrické nákladné vozidlo? Nie je príliš drahé? Renault Trucks odpovie na všetky vaše otázky, týkajúce sa skutočných nákladov na prevádzku elektrického vozidla.

 

Ako kúpiť a financovať elektrické vozidlo?

Kompletné vozidlo (vozidlo + batéria)
Kúpiť & vlastniť Prenajať & používať
Štandardný úver Finančný lízing: vozidlo bude vaše po uhradení poslednej splátky Operatívny lízing: po uplynutí doby operatívneho leasingu vraciate vozidlo späť

 

#SWITCHTOELECTRIC

Vieme, že jednou z prekážok "prechodu na elektrický pohon" našich zákazníkov je obstarávacia cena nákladného vozidla. Preto prichádzame s finančnými riešeniami, ktoré sú prispôsobené ich potrebám. Renault Trucks Financial Services ponúka rôzne možnosti financovania, ktoré je potrebné riešiť hneď na začiatku nákupného procesu, aby naši zákazníci mohli jednoducho uskutočniť svoj energetický prechod.

Možnosti financovania sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť. K dispozícii sú však hlavne tri ponuky podľa konkrétnych potrieb a činnosti zákazníka:

  • Štandardný úver: zákazník sa stáva majiteľom vozidla po uhradení poslednej splátky
  • Finančný lízing: zákazník zvolí prenájom elektrického vozidla, na konci zmluvného obdobia a po uhradení poslednej splátky sa vozidlo stáva jeho vlastníctvom
  • Operatívny lízing: zákazník zvolí prenájom elektrického vozila a na konci zmluvného obdobia vracia vozidlo späť

Náklady na elektrické vozidlo je potrebné riešiť z širšej perspektívy, pretože je potrebné brať do úvahy celkové náklady na jeho prevádzku a nielen obstarávacie náklady. Samotná prevádzka vozidla je veľmi ekonomická: vyžaduje minimálne operácie údržby a náklady na spotrebu paliva sú nízke. V mnohých krajinách je obstaranie elektrického vozidla navyše podporované napríklad štátnymi dotáciami, daňovými výhodami alebo možnosťou ďalších odpisov.

Renault Trucks Master E-Tech
Set canonical URL
Off