Referencie

Delanchy Group prevádzkuje elektrické vozidlá Renault Trucks

#JoinTheGoodMove

Distribúcia

Electromobilita

4min
Renault Trucks D Z.E. Delanchy

Brigitte Delanchy je generálnou riaditeľkou tohto rodinného podniku, ktorý bol založený roku 1968 v Loriente a teraz pôsobí v rámci celého Francúzska s 3 200 zamestnancami a 1 000 vozidlami. Spoločnosť, ktorú riadi, sa zaviazala k udržateľnému rozvoju, ochrane životného prostredia a prevádzkuje elektrické vozidlá Renault Trucks. Tu je príbeh, ktorý nám Brigitte rozprávala.

Renault Trucks Z.E Delanchy Illustration

Milujem svoju prácu! Riadenie logistiky, najmä pokiaľ ide o čerstvé výrobky s dodaním do 24 hodín. To si vyžaduje nielen efektivitu a pozornosť venovanú najmenším detailom, ale tiež realistický prístup k inováciám. Keď sme sa v roku 2017 rozhodli zaobstarať prototyp elektrického vozidla značky Renault Trucks, boli sme si dobre vedomí toho, že ide o investíciu do budúcnosti. Toto 100% elektrické a tiché vozidlo jazdí na trasách v Lyone a jeho okolí. Každú noc dodáva na trhy Les Halles Paul Bocuse v Lyone morské plody, ktoré boli ulovené predchádzajúci deň v Loriente a prepravené našimi "klasickými" chladiacimi vozidlami.

Prirodzene sme sa tak rozhodli nadviazať na tento úspech nákupom druhého elektrického vozidla - Renault Trucks D Z.E., ktorý prepravuje v rámci Paríža tovar z medzinárodného veľkoobchodného trhu Rungis. Táto investícia je pre nás, popri doplnení vozového parku, súčasťou stratégie trvalo udržateľného rozvoja a energetickej transformácie, ktorá začala v roku 2016 spoluprácou s Energy Observer na projekte zameranom na vodíkový pohon.

Energetická transformácia dopravy

Okrem spolupráce s Energy Observer sa teším na prvé vozidlo s vodíkovým pohonom. Môj otec Joseph, ktorý založil spoločnosť v roku 1968 s jedným z prvých nákladných vozidiel Saviem, vždy veril v budúcnosť vodíka. Svojím spôsobom tak pokračujem v rodinnej tradícii! Som naozaj veľmi pyšná, že aktívne prispievame k energetickej transformácii dopravy. V spoločnosti Delanchy to v praxi predstavuje dve elektrické vozidlá Renault Trucks, ktoré sú v prevádzke každú noc v Lyone a Paríži. Nepochybujem o tom, že sa jedná o riešenie pre budúcnosť a že sa rozšíri.

Dúfam, že v krátkodobom horizonte rozšíria náš vozový park ďalšie elektrické vozidlá Renault Trucks, aby sme zaistili dodávky tovaru v rámci veľkých miest, kde pôsobíme - Paríž, Lyon, Marseille, Bordeaux, Toulouse, Annecy atď.

Pre tento rok 2021 zvažujeme obstaranie asi 20 elektrických nákladných vozidiel! Bez ohľadu na finálny počet však zostaneme verní Renault Trucks. Od začiatku prevádzky prvého prototypu stál Renault Trucks po našom boku a prežíval toto dobrodružstvo spolu s nami. Osobne ma veľmi teší, že naša spoločnosť prispela svoju troškou k úspešnej sériovej výrobe tohto vozidla.

Plnenie záväzkov v oblasti sociálnej zodpovednosti firiem

Používaním elektrických vozidiel plníme záväzky sociálnej zodpovednosti firiem, ktoré Delanchy Group prijala. Prispievame k znižovaniu emisií oxidu dusičitého (NOx), CO2 a emisií jemných častíc, sme efektívnejší a zlepšujeme imidž našej spoločnosti. Skutočnosť, že naše elektrické vozidlá sú tak tiché, nám umožňuje dodávky v noci, bez prerušenia dopravného reťazca, vplyvu na životné prostredie a pohodlie obyvateľov.

Naši vodiči sú pyšní, že riadia elektrické nákladné vozidlá a veľmi nám uľahčili prechod z dieselových vozidiel. Potvrdzujú ich ľahkú ovládateľnosť, a tiež absenciu akéhokoľvek hluku, ktorá ich spočiatku trochu prekvapila. Tieto vozidlá, ktorá denne najazdia až 100 kilometrov vyžadujú menej údržby než ich ekvivalenty so spaľovacím motorom. To je potrebné vziať do úvahy pri výpočte celkových nákladov na prevádzku týchto vozidiel v priebehu času.

Set canonical URL
Off