Dopravné riešenie

Vyberte si udržateľné riešenie zo 100% elektrickej ponuky Renault Trucks 360°

Electromobilita

4min
zoom on the logo on a Renault Trucks E-Tech D

Voľba flotily elektrických nákladných vozidiel je najvýhodnejším a najefektívnejším spôsobom dekarbonizácie vašej prevádzky. Renault Trucks vám bude počas celej energetickej transformácie stáť po boku a umožní vám dokončiť túto cestu s úplným pokojom. Či už máte otázky týkajúce sa legislatívy, ziskovosti, spoľahlivosti a údržby elektrických vozidiel alebo inštalácie nabíjacích infraštruktúr, poskytneme vám všetky informácie a podporu prispôsobenú na to, aby sme vám pomohli pri prechode.

Aktuálne informácie o legislatíve

Zníženie emisií CO2 si vyžaduje prístup založený na environmentálnom, ekonomickom a sociálnom základe. V prípade nákladnej dopravy ide z legislatívneho hľadiska o súbor opatrení, ktoré môžu ovplyvniť aktivity na európskej, národnej a dokonca aj lokálnej úrovni. V niektorých prípadoch sú tieto predpisy povinné a sú definované ako nízkoemisné zóny (LEZ) miest, kde sú kritériá vstupu založené na úrovni znečistenia z vozidiel alebo na maximálnej úrovni emisií z vozidiel (normy Euro). V závislosti od krajiny potom môže byť motiváciou finančná podpora pri modernizácii vozového parku prostredníctvom elektrických nákladných vozidiel. Naši odborníci vám pomôžu pri podávaní žiadostí o dostupné vládne dotácie, ktoré môžu znížiť náklady spojené s nákupom elektrického vozového parku, prispieť k návratnosti investícií a rýchlejšej dekarbonizácii vašej činnosti.

Dekarbonizujte svoj vozový park a zároveň obmedzte svoje náklady

VV súčasnej dobe je obstarávacia cena elektrického nákladného vozidla vyššia ako vozidlá s dieselovým motorom. Z hľadiska prevádzkových nákladov je však elektrické nákladné vozidlo lacnejšie, pretože technológia elektrických vozidiel výrazne znižuje dodatočné a variabilné náklady na vozový park. Hlavnou nákladovou položkou, ktorej sa úspora týka, je palivo. Elektrické vozidlá vyžadujú tiež menej údržby: elektromotor má jednoduchšiu konštrukciu a menej opotrebovávaných dielov. Ak sa na to pozrieme z širšieho hľadiska a vezmeme do úvahy celkové náklady na vlastníctvo (TCO), rozdiel v nákladoch oproti nákladným vozidlám s dieselovým motorom sa výrazne zníži.

V neposlednom rade ponúkame zmluvy o servise a údržbe, kde poskytujeme transparentný a ucelený prehľad o skutočných nákladoch počas trvania vašej zmluvy (ktorá sa obvykle pohybuje medzi siedmimi a desiatimi rokmi). Naša ponuka sa týka aj finančných a poistných riešení, ktoré sú prispôsobené vašim požiadavkám. S Renault Trucks Financial Services môžete dekarbonizovať vozový park bez vplyvu na profitabilitu vášho podnikania.

Sens du service

Spoľahnite sa na osvedčenú technológiu

Technológia elektrických vozidiel nie je nová. V spoločnosti Renault Trucks predávame elektrické vozidlá, ktoré naši zákazníci používajú na dennej báze, už viac ako 10 rokov a vyrábame ich od roku 2020. Vďaka týmto skúsenostiam môžeme dnes ponúkať celý rad elektrických nákladných vozidiel, pričom naše Renault Trucks E-Tech Master, Renault Trucks E-Tech D Wide a Renault Trucks E-Tech D pokrývajú väčšinu požiadaviek na doručovanie a distribúciu. Veľké spoločnosti nám dôverujú a rozhodli sa pre 100% elektrický vozový park, ako napr. Švajčiarske družstvo Migros Aare, Feldschösschen, švajčiarska dcérska spoločnosť skupiny Carlsberg alebo spoločnosť Urby (Groupe La Poste).

Môžete sa spoľahnúť na odborné znalosti našich technikov, ktorí sú priebežne školení v oblasti nových technológií elektrických vozidiel. Naša servisná sieť disponuje potrebným vybavením pre servis elektrických vozidiel. V neposlednom rade garantujeme výkonnosť našich akumulátorov prostredníctvom zmlúv Start & Drive Excellence na zaistenie prevádzky vašich vozidiel po celý čas v úplnom pokoji.

Renault Trucks E-Tech D Wide plaque

Dokonalo prispôsobená nabíjacia infraštruktúra

Prechod na elektricky vozový park si vyžaduje dôkladné prehodnotenie logistického reťazca. Za týmto účelom vás podporíme nielen pri návrhu projektu, ale aj pri projektovaní a údržbe vašej nabíjacej infraštruktúry. K dispozícii sú riešenia pre inteligentné nabíjanie, ktoré vám umožnia čo najlepšie využiť vaše infraštruktúry. Optifleet, systém pre správu vozového parku a školenia vodičov o špecifikách riadenia elektrických vozidiel. Vďaka vhodne a efektívne navrhnutej infraštruktúre, vyškolenému personálu a našej podpore, budete schopní optimalizovať využitie, dojazd a spoľahlivosť svojich elektrických vozidiel, čo povedie k zvýšeniu vašej profitability. Aby sme urobili ešte niečo navyše, poradíme vám aj, ako optimalizovať spotrebu elektrickej energie, a na základe analýzy vašich trás vám poskytneme odporúčania pre maximálnu efektivitu nákladov. V neposlednom rade môžeme vyčísliť zníženie vašich emisií CO2.

Kontaktujte nás

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off