Dopravné riešenie

Náhradné diely pre nákladné vozidlá: ekonomická a ekologická údržba vozidiel

4min
Man repairing trucks

"Renovácia pre udržateľnosť": to je cieľom našej ponuky REMAN

V súčasnosti sa inovácie neobmedzujú len na vyrábanie niečoho nového. Všetko je to o udržaní konkurencieschopnosti pri súčasnom znižovaní nášho vplyvu na životné prostredie. Preto v Renault Trucks veríme, že kruhová ekonomika, ku ktorej sa zaviazali už mnoho rokov, má zmysel, a pokiaľ ide o náš zákaznícky servis, REMAN je v jeho srdci.

Náhradné diely Renault Trucks: výhody ponuky REMAN

 

Ponuka repasovaných náhradných dielov REMAN je dôkazom, že je možné ponúknuť dômyselné, konkurencieschopné a nákladovo efektívne riešenia, ktoré vám pomôžu vo vašom podnikaní pri zachovaní prírodných zdrojov a znížení dopadu na životné prostredie. Proces obnovy dielov sa vykonáva v špecializovaných továrňach podľa prísneho priemyselného postupu, aby sa splnili rovnaké technické požiadavky ako nové diely. S ponukou náhradných dielov REMAN od Renault Trucks sa môžete zamerať na udržateľnosť a zároveň ušetriť.

Obehové hospodárstvo, ktoré znižuje dopad vašich aktivít na životné prostredie

Renováciou náhradných dielov je možné ušetriť 80 % CO2, viac ako 85 % surovín a 80 % energie v porovnaní s výrobou nového dielu. Dokáže optimalizovať využívanie prírodných zdrojov a pomôcť vašej spoločnosti podporovať prístup obehového hospodárstva.

Až o 30% lacnejšie náhradné diely

Možnosť opravy vášho vozidla náhradnými dielmi, ktoré stoja o 30% menej, je tiež nezanedbateľná pre vašu finančnú bilanciu. Renovácia a opätovné použitie dielov namiesto výroby nových nám umožňuje ponúkať ich za konkurencieschopné ceny.

Rovnaká záruka ako na nové diely

Na náhradné diely Renault Trucks REMAN sa vzťahuje rovnaká dvojročná záruka ako na nové originálne diely. Počas procesu renovácie sa diely, ktoré už nespĺňajú najnovšie technické požiadavky, nahradia novými. Dvojročná záruka je záväzok, ktorý dokazuje vysokú spoľahlivosť našich repasovaných dielov REMAN.

Široký sortiment a optimálna dostupnosť 

REMAN by Renault Trucks je široký sortiment 2 000 typov repasovaných dielov pre všetky vozidlá našich modelových radov, ktorý je k dispozícii v našej sieti. Výberom tejto ponuky skrátite dobu odstávky vašich vozidiel.

Repasované diely – výkon bez kompromisov

Proces REMAN skutočne predlžuje životnosť vášho vozidla. Vďaka prísnemu priemyselnému procesu regulovanému európskymi orgánmi môžete dosiahnuť výkony identické s tými, ktoré ponúkajú nové diely.

Oprava vozidla: ako funguje REMAN?

Proces REMAN je založený na zbere opotrebovaných dielov prostredníctvom našej siete. Tieto diely sú potom analyzované, zabalené a odoslané na renováciu. Dodržiavame prísny priemyselný proces, aby sme zaistili, že opotrebované diely majú rovnaké vlastnosti ako nové. Tento proces pozostáva zo siedmich hlavných etáp.

 

REMAN PROCES

 

Fáza 1: Prijímanie opotrebovaných dielov

Diely podliehajúce opotrebovaniu nákladných vozidiel sa prepravujú a skladujú v špecializovanej továrni na renováciu.

Fáza 2: Demontáž

Každý diel je demontovaný podľa presného postupu as použitím prispôsobených nástrojov. Cieľom je zachovať komponenty, ktoré sa potom dajú opätovne použiť.

Fáza 3: Čistenie a povrchová úprava

Po prvej životnosti obsahujú niektoré komponenty zvyšky mastnoty alebo nečistôt. Preto je potrebné ich vyčistiť, aby sa vrátil ich pôvodný vzhľad. V závislosti od typu dielu je možné použiť priemyselné podložky, ohrev pece alebo techniky pieskovania.

Fáza 4: Inšpekcia a triedenie

Nie všetky komponenty je možné použiť. Tie, ktoré sú príliš poškodené, opotrebované a tie, ktoré nespĺňajú najnovšie technické normy, sa vyhodia. Kontrola sa vykonáva vizuálne a v prípade potreby pomocou skúšok, ako je skúška tesnosti.

Fáza 5: Renovácia komponentov

Všetky opotrebované diely, ktoré sa dajú opätovne použiť, sa renovujú podľa prísnych podmienok, aby spĺňali rovnaké technické požiadavky ako nové diely. Diely ako kľukový hriadeľ alebo hlava motora sa renovujú a ošetrujú.

Fáza 6: Opätovná montáž

Po vyčistení, rekonštrukcii a testovaní sa komponenty znovu zmontujú na prestavbu prevodoviek alebo iných spojok. Vyradené časti sa nahradia novými. Procesy opätovnej montáže sú špecifické pre továreň REMAN. Nástroje, výrobné procesy a hodnoty krútiaceho momentu sú identické s novými originálnymi dielmi.

Fáza 7: Záverečné testovanie a kontrola kvality

Predtým, ako každý repasovaný diel opustí továreň a zamieri do našich skladov, podstúpi test na konci procesu na skúšobnom zariadení, ktorý simuluje extrémne prevádzkové podmienky, aby sa naň vzťahovala rovnaká záruka ako na nový originálny diel.

REMAN PROCES 01

Na ktoré použité diely sa vzťahuje ponuka REMAN?

REMAN

 

Katalóg dielov REMAN by Renault Trucks obsahuje viac ako 2 000 typov dielov zoskupených do šiestich kategórií:

  • hnacie ústrojenstvo
  • elektrické a elektronické diely
  • riadenie a brzdová sústava
  • chladenie motora
  • výfukové plyny a následné spracovania
  • hlavné diely a komponenty motora

 

HNACIA SÚSTAVA

klietka diferenciálu

sada spojok

ovládanie servospojky

koaxiálny ovládač

spojky

ovládanie valca spojky

regulačné tyče

 

ELEKTRICKÉ A ELEKTRONICKÉ DIELY

alternátor štartér  riadiaca jednotka prevodovky (GCU) systém riadenia motora (EMS) tachograf

RIADENIE A BRZDOVÁ SÚSTAVA

vzduchový kompresor

brzdový strmeň brzdové čeľuste brzdové ventily brzdový valec čerpadlo riadenia prevodovka riadenia

CHLADENIE MOTORA

čerpanie chladiacej kvapaliny

klimatizácia vodné čerpadlo ventilátor

VÝFUKOVÉ PLYNY & NÁSLEDNÉ SPRACOVANIE

filter pevných častíc močovinové čerpadlo tryska AdBlue®  snímač NOx chladič EGR 

HLAVNÉ DIELY A KOMPONENTY MOTORA

motor a vedľajšie komponenty

turbodúchadlo vstrekovač vstrekovacia jednotka

zotrvačník

Preto je možné vymeniť turbodúchadlo, vstrekovaciu jednotku, chladič EGR, filter pevných častíc, prevodovku alebo brzdový valec.

S REMAN sa postaráme o všetky vaše nákladné vozidlá, od tých najmenších, ako je Renault Trucks Master, až po tie najväčšie, ako je Renault Trucks T High. Znížte vplyv svojej spoločnosti na životné prostredie s úplným pokojom na duši.

Chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás!

Súhlasím s tým, že po odoslaní tohto formulára bude Renault Trucks spracovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na poskytnutie informácií a na to, aby ma mohla v tejto konkrétnej veci kontaktovať. Moje údaje môžu byť poskytnuté aj partnerom Renault Trucks, ktorí budú spracovávať moju požiadavku.
Súhlasím so zasielaním noviniek a informácií o produktoch a akciách Renault Trucks. Súhlas môžem v každom e-maili, ktorý dostanem odvolať.

Objavte naše modelové rady

Renault Trucks T High

Renault Trucks D Wide

Renault Trucks Master

Renault Trucks C

Set canonical URL
Off