Dopravné riešenie

Náklady na elektrické nákladné vozidlá: je elektromobilita drahá?

#JoinTheGoodMove

Electromobilita

4min
Renault Trucks E-Tech C en charge dans un entrepôt

Koľko stojí elektrické nákladné vozidlo? V súčasnosti je na kúpu elektrického nákladného vozidla stále potrebný vyšší obnos financií ako pri dieselovom vozidle. Prevádzka a údržba elektrického vozového parku je však menej nákladná. Náklady na energiu a palivo pri elektrických nákladných vozidlách sú tiež nižšie. To všetko, v niektorých prípadoch aj vzhľadom na možnosť využiť štátne dotácie spôsobia, že celkové náklady na vlastníctvo (TCO) sú konkurencieschopné.

Podpora šitá na mieru od Renault Trucks počas vášho prechodu na elektrické vozidlá

Prechod na elektromobilitu si vyžaduje starostlivé plánovanie. Poskytneme vám na mieru šitú podporu a pomôžeme s výberom produktov a služieb, aby ste si zachovali pokoj a náklady pod kontrolou, čím vám uľahčíme prechod na elektrické vozidlá. Môžeme zanalizovať váš vozový park, aby sme spoločne pripravili plán prechodu na niekoľko rokov a poskytli vám údaje o znížení emisií CO2.

Elektrické vozidlo nakonfigurované presne podľa vašich požiadaviek

Keď naši odborníci preskúmajú vaše požiadavky a špecifiká vášho podnikania, odporučia vám elektrické nákladné vozidlo, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Máme najrozsiahlejšiu ponuku elektrických vozidiel na trhu, ktorá pokryje vaše požiadavky:

  • Renault Trucks Master E-Tech  
  • Renault Trucks D a D Wide E-Tech 
  • Renault Trucks T and C E-Tech

Vhodné vozidlo odporučíme na základe: 

  • vašich požiadaviek na denný nájazd kilometrov
  • typu vášho podnikania
  • nabíjacích možností

Každé vozidlo je k dispozícii s tromi až šiestimi akumulátormi.

Poster de gamme Renault Trucks E-TECH pris lors des Electromobility Days

Cena elektriny pre elektrické vozidlá

Ľudia sa často pýtajú, či je skutočne lacnejšie jazdiť na elektrických nákladných vozidlách. Berúc do úvahy nedávne zvýšenie nákladov na naftu a elektrinu a na základe predpovede budúcich cien na finančných trhoch, predpokladáme, že náklady na energiu na km budú v Európe v priemere o 40 % nižšie pri elektrickom pohone v porovnaní s naftovými nákladnými vozidlami pre mestské použitie (a 60 % pre Francúzsko).

Cena elektrického vozidla: optimalizácia nabíjania a životnosti akumulátorov

Dobiť vozidlo sa môže vykonávať v sídle vašej spoločnosti, v čase mimo špičky cez noc, ale aj počas prevádzky. Počas dňa je možné vozidlo rýchlo alebo čiastočne dobiť, napríklad počas prestávky na obed. Naši odborníci vám poradia pri výbere a inštalácii nabíjacej infraštruktúry na základe typu vášho podnikania a spôsobu použitia vašich nákladných vozidiel.

Akumulátory pre elektrické nákladné vozidlá sa v súčasnosti vyrábajú vo veľkom. Ich hmotnosť a veľkosť sa zmenšuje a je jednoduchšie ich recyklovať. Výroba elektrických nákladných vozidiel je tak lacnejšia. Do roku 2030 budú TCO elektrického nákladného vozidla na 7 rokov nižšie ako náklady na dieselové vozidlo.

Roue de la décarbonation - étape 4 (nous pilotons la mise en œuvre et soutenons vos opérations) : un électricien intervient chez un client, à bord de son Renault Trucks E-Tech Trafic, pour la mise en marche de la borne de recharge
Renault Trucks E-Tech range outside

 

Renault Trucks E-Tech Master parked

Správa akumulátorov  

Ak chcete prejsť na elektromobilitu, môžu byť akumulátory dôvodom na obavy. Aby sme ich zmiernili, zaväzujeme sa prevziať zodpovednosť za správu akumulátorov počas celého životného cyklu vozidla; či už ide o údržbu, repasovanie, druhý život alebo recykláciu. Sme tiež jediným výrobcom, ktorý vám zmluvne garantuje použiteľnú úroveň energie po každom plnom nabití po celú dobu vlastníctva vozidla.

Zmluvy o údržbe  

Naše elektrické vozidlá sú ponúkané so zmluvou o údržbe Start & Drive Excellence, ktorá zahŕňa prediktívnu údržbu, náhradné diely podliehajúce opotrebovaniu, opravy a nepretržitú asistenciu pri poruche (vrátane odťahu), čo vám umožní rozložiť náklady na údržbu vašich vozidiel po celú dobu jej trvania. Nečaká vás žiadne nepríjemné prekvapenie alebo nečakané náklady. Elektrické vozidlá Renault Trucks majú dvojročnú záruku a servisná zmluva o údržbe môže byť v dĺžke trvania až desať rokov.

Prispôsobené zmluvy o údržbe 

K všetkým naším elektrickým vozidlám ponúkame balík Serenity - zmluva o údržbe, služieb dostupnosti a podpory údajov zákazníkov. Zmluva o údržbe vám ponúka plné pokrytie opotrebenia, opráv a údržby. K službám bezporuchovej prevádzky patrí prevencia odstávok a službami spravovanými na diaľku s ponukou odťahu, až na 2 bezplatné odtiahnutia v prípade nedostatku energie*. Zákaznícka dátová podpora spočíva v mesačných prehľadoch základných výkonov a možnosti stretnúť sa s našimi odborníkmi počas 1. roka zmluvy Serenity pre hladký prechod na elektrinu. Náš balík Serenity vám umožní rozložiť náklady na údržbu vášho nákladného vozidla na celú dĺžku vašej zmluvy. Neprekvapia vás tak žiadne neočakávané náklady. Elektrické vozidlá Renault Trucks majú dvojročnú záruku a môžu byť podporované balíkom Serenity až na desať rokov.

* podrobnejšie informácie nájdete vo všeobecných obchodných podmienkach

salesman talking with a client at his desk

V každom kroku vášho prechodu na elektromobilitu je tu spoločnosť Renault Trucks, aby podporila vaše podnikanie: vlastná analýza vašej činnosti, odporúčania najvhodnejších nákladných vozidiel, riadenie projektu nabíjacej infraštruktúry a každodenné používanie vašich nákladných vozidiel. Všetko zvládneme tak, aby ste sa mohli pokojne sústrediť na svoje hlavné činnosti. Neváhajte nás kontaktovať, aby ste získali individuálnu cenovú ponuku alebo radu od našich odborníkov na elektromobilitu.

Kontaktujte nás

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off