Dopravné riešenie

Náklady na elektrické nákladné vozidlá: je elektromobilita drahá?

Electromobilita

4min
Deliver with a Renault Trucks Master E-Tech

Hoci obstarávacia cena elektrických nákladných vozidiel môže byť drahšia ako cena ich dieselových náprotivkov, vládne dotácie a znížené prevádzkové náklady počas životnosti vozidla majú celkovo pozitívny vplyv na zníženie TCO (celkových nákladov na vlastníctvo). V niektorých prevádzkach môžu elektrické nákladné vozidlá dosiahnuť paritu s alternatívami poháňanými naftou v priebehu niekoľkých rokov. S plnou podporou spoločnosti Renault Trucks môžete už dnes výrazne dekarbonizovať svoj vozový park bez toho, aby to ovplyvnilo vaše peňažné toky. Ako na to, sa dozviete nižšie.

Nákup elektrických vozidiel: zohľadnite celkové náklady na vlastníctvo

Prechod na elektromobilitu si vyžaduje oveľa viac pozornosti z hľadiska TCO ako z hľadiska obstarávacej ceny. Aj keď je dnes obstarávacia cena vozidla s naftovým motorom stále nižšia ako cena elektrického vozidla, rozdiel v nákladoch sa počas doby vlastníctva vozidla výrazne znižuje. Pri vyčíslení TCO sa berie do úvahy niekoľko faktorov. Môže sa použiť najmä obstarávacia cena, náklady na energiu, používanie, údržbu a hodnotu pri opätovnom predaji, financovanie a poistenie atď. A v mnohých prípadoch je elektrické vozidlo konkurencieschopnejšie ako dieselové.

Pomoc pri nákupe elektrických vozidiel

Podobne ako v prípade elektrických ľahkých úžitkových vozidiel, aj pri nákupe ťažkých úžitkových vozidiel na elektrický pohon sa poskytuje vládna pomoc na dotovanie predaja. Tá platí vo väčšine európskych krajín. Ďalšie informácie vám poskytnú naši špecialisti na prechod na energetiku.

Zníženie prevádzkových nákladov

Elektrické nákladné vozidlo generuje nižšie prevádzkové náklady ako nákladné vozidlo s naftovým motorom. V prvom rade už nemusíte platiť za naftu, a hoci elektrické vozidlo musíte stále dobíjať, vplyv na rozpočet nie je úmerný nákladom na naftu.

Okrem toho sú elektromotory konštrukčne jednoduchšie a ľahšie sa vyrábajú ako motory ICE. Náklady na ich údržbu sú preto výrazne nižšie. 

Podpora na mieru od spoločnosti Renault Trucks pri prechode na elektrické vozidlá

Prechod na elektromobilitu si vyžaduje dôkladné plánovanie: poradenstvo odborníka vám umožní hladký prechod. Poskytujeme na mieru šitú podporu pre vhodné produkty a služby, aby ste si zachovali pokoj a prevádzkový rozpočet, čo vám uľahčí prechod na elektromobily. Môžeme vykonať skutočnú analýzu vášho vozového parku s cieľom vypracovať plán prechodu na niekoľko rokov a poskytnúť vám údaj o znížení emisií CO2 vo forme výpočtu.

master ze crop plug

Elektrické nákladné vozidlo nakonfigurované podľa vašich požiadaviek

Po preskúmaní vašich požiadaviek a obmedzení vašej činnosti vám naši odborníci odporučia elektrické nákladné vozidlo najlepšie prispôsobené vašej činnosti. Máme najširšiu ponuku elektrických vozidiel na trhu. Náš sortiment dokáže pokryť vaše požiadavky od Renault Trucks E-Tech Master 3,1 T až po Renault Trucks E-Tech D Wide 6x2 26 T. Výber sa uskutočňuje podľa:

  • vašich požiadaviek na denný počet kilometrov

  • Vašej činnosti

  • Vašich obmedzení týkajúcich sa nabíjania vozidla.

Každé vozidlo je k dispozícii s tromi až šiestimi akumulátormi.

  Renault Trucks E-Tech Master Renault Trucks E-Tech D Renault Trucks E-Tech D wide
Kapacita batérie 52 kWh 200 až 400 kWh 200 a 265 kWh
Prevádzkový rozsah 200 km 400 km 180 km

Dobíjanie sa môže vykonávať na mieste, v čase mimo špičky cez noc, ale aj počas prevádzky. Je možné zabezpečiť rýchle alebo čiastočné nabíjanie, napríklad počas obedňajšej prestávky. Naši odborníci poskytujú dôveryhodné a pragmatické poradenstvo, ktoré vám umožní vybrať si najlepšie možnosti inštalácie infraštruktúry na základe vašej činnosti a spôsobu používania nákladných vozidiel.

Renault Trucks E-Tech range outside

 

Renault Trucks E-Tech Master parked

Zmluvná správa batérií

Ak chcete prejsť na elektromobilitu, batérie môžu byť dôvodom na obavy. Aby sme zmiernili akékoľvek obavy, zaväzujeme sa prevziať zodpovednosť za správu batérií počas celého životného cyklu vozidla; či už ide o údržbu, obnovu, druhý život alebo recykláciu. Sme tiež jediným výrobcom, ktorý vám na základe zmluvy garantuje použiteľnú úroveň energie po každom plnom nabití počas celej doby vlastníctva vozidla vďaka nášmu Battery Promise.

Súvisiace zmluvy o údržbe

Všetok predaj našich elektrických vozidiel podporujeme našou zmluvou o údržbe Start & Drive Excellence, ktorá zahŕňa prediktívnu údržbu, opotrebované diely, opravy a nepretržité odstraňovanie porúch (vrátane odťahu), čo vám umožní rozložiť náklady na údržbu vašich vozidiel na celú dobu trvania zmluvy. Nečakajú vás žiadne nepríjemné prekvapenia ani neočakávané náklady. Elektrické vozidlá Renault Trucks majú dvojročnú záruku a môžu byť podporené zmluvou o údržbe až na desať rokov.

Podpora financovania

Pri financovaní vašej investície sa môžete spoľahnúť na finančné služby Renault Trucks. Ako odborníci v oblasti nákladnej dopravy vám vieme ponúknuť riešenia na mieru s vhodnými podmienkami pre elektromobilitu, ktoré zohľadňujú všetko, čo potrebujete na optimálnu prevádzku vášho nákladného vozidla bez nepríjemných prekvapení.

S finančnými službami Renault Trucks môžete jednou pevnou mesačnou platbou pokryť podvozok, batérie, karosériu, zmluvu o servise a údržbe, financovanie a poistenie*. V závislosti od miestnej legislatívy môžeme zahrnúť aj nabíjaciu infraštruktúru. Riadime životný cyklus nákladného vozidla a jeho batérií, aby sme v prípade potreby mohli efektívnejšie predvídať obnovu.

Sme tiež plne informovaní o vládnych a miestnych podporných grantoch, ktoré sú k dispozícii v každej krajine, a môžeme vám pomôcť v potrebných procesoch na ich zabezpečenie.

*dostupné podľa krajiny

salesman talking with a client at his desk

V každom kroku vášho prechodu na elektromobilitu je tu spoločnosť Renault Trucks, aby podporila vaše podnikanie: vlastná analýza vašej činnosti, odporúčania najvhodnejších nákladných vozidiel, riadenie projektu nabíjacej infraštruktúry a každodenné používanie vašich nákladných vozidiel. Všetko zvládneme tak, aby ste sa mohli pokojne sústrediť na svoje hlavné činnosti. Neváhajte nás kontaktovať, aby ste získali individuálnu cenovú ponuku alebo radu od našich odborníkov na elektromobilitu.

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off