Dopravné riešenie

Ktorý z alternatívnych pohonov je tým najvhodnejším pre moju činnosť?

Zelené energie

3min
Renault Trucks Z.E.

Ako vybrať to správne vozidlo pre moje podnikanie? Aké kritériá musím uprednostniť na základe mojich obchodných cieľov? Ktorý typ alternatívneho pohonu by som mal zvoliť? Mnoho dopravcov si teraz kladie práve tieto otázky. Renault Trucks vám pomôže nájsť to najlepšie riešenie.

Podnikanie v sektore dopravy dnes nie je vôbec jednoduché. Akoby zdravotná kríza v roku 2020 nestačila, dochádza k neustálemu zvyšovaniu regulačných nariadení a finančných poplatkov. Obmedzenie prístupu do centier miest, tlak zo strany zákazníkov, ktorí chcú využívať iba dopravcov šetrných k životnému prostrediu, tvrdá konkurencia medzi dopravcami, cenové vojny ... táto a ďalšie obmedzenia zvyšujú zložitosť pri výbere najvhodnejších vozidiel pre vaše podnikanie, najmä ak chcete využívať alternatívne pohony.

Kritériá výberu... Otázky, ktoré by ste si mali položiť

Správna voľba vozidla a jeho pohonu sa bude líšiť v závislosti na zemepisnej polohe, miestnych predpisoch a trasách alebo najazdených vzdialenostiach. Pre diaľkovú prepravu, ktorá prekoná stovky kilometrov denne bez návratu do firmy, by bola najvhodnejšia voľba bionafty B100, ktorá prispieva k znižovaniu emisií CO2 až o 60%.

 

Pre regionálnu distribúciu s denným nájazdom menej ako 400 km a návratom do firmy pre nabíjanie batérií (6 až 12 hodín v závislosti od typu nabíjania) je voľba elektrického vozidla tým pravým riešením. Vozidlá s týmto typom pohonu sú vhodné najmä pre nočné dodávky v rámci miest, pretože sú veľmi tiché a počas prevádzky neprodukujú žiadne emisie. (S výnimkou častíc súvisiacich s brzdením, ktoré platia pre všetky vozidlá).

 

Tretím možným typom alternatívneho pohonu je stlačený zemný plyn (CNG). Môže pochádzať z podzemnej ťažby (fosílny plyn) alebo zo spracovania domáceho a zeleného odpadu (bioplyn). Vozidlá na CNG znižujú emisie CO2 až o 70%. Dojazd vozidiel môže byť až 800 km a vďaka konektorom kompatibilným so štandardmi VNG1 a VNG2, rovnako ako pri naftových vozidlách, trvá tankovanie len niekoľko minút. 

Celkové náklady na prevádzku a podpora Renault Trucks

Renault Trucks pomáha svojim zákazníkom pri výbere toho najvhodnejšieho vozidla pre ich podnikanie bez ohľadu na to, aký druh alternatívneho pohonu a paliva v rámci jeho obstarania zvažujú. Renault Trucks ponúka rad systémov, ktoré môžu zákazníci využiť pri schôdzke s našim obchodným zástupcom pre výpočet celkových nákladov na prevádzku vozidla. Tento výpočet zahŕňa rôzne kritériá ako kúpnu cenu, finančné poplatky (úver, lízing atď.), dotácie, daňové zvýhodnenie, náklady na palivo / energie a náklady na údržbu vozidla. Zákazníkom sa snažíme poskytovať maximálnu podporu pri rozhodovaní o voľbe vhodného pohonu pre konkrétnu aplikáciu v správny čas a na správnom mieste.

Range Simulator je nástroj používaný obchodnými zástupcami Renault Trucks, aby zákazníkom uľahčili prechod k elektromobilite. Môže simulovať používané trasy, prepravované náklady, počet najazdených kilometrov, poveternostné podmienky a odporučiť to najvhodnejšie riešenie. Je tak presný, že dokáže vypočítať, koľko energie na konci trasy dodania zostáva!

Všetky tieto riešenia pomáhajú dopravným spoločnostiam vyberať a prevádzkovať vozidlá, ktoré majú menší vplyv na životné prostredie, sú energeticky efektívnejšie a kompatibilné s obnoviteľnými zdrojmi energií. Vozidlá, ktoré vyhovujú ich podnikaniu a prispievajú k znižovaniu emisií CO2, oxidu dusíka (NOx) a jemných častíc. To je nevyhnutné pre budúcnosť, ktorá bude šetrnejšia k životnému prostrediu.

Set canonical URL
Off