Tlačová správa

Akadémia dekarbonizácie

Electromobilita

2min
akademia deakrbonizacie
Akadémia dekarbonizácie

Hoci je potreba dekarbonizácie dopravy v súčasnosti všeobecne známa, medzi odborníkmi v oblasti dopravy a logistiky stále vyvoláva otázky. To viedlo spoločnosť Renault Trucks, odborníka na elektrickú mobilitu už takmer pätnásť rokov, k spusteniu Akadémie dekarbonizácie: bezplatnej e-learningovej platformy, prístupnej pre každého. Poskytuje odborné odpovede na väčšinu otázok, ktoré vznikajú, keď sa spoločnosť pustí do plánovania stratégie transformácie.

Značka Renault Trucks začala testovať elektronickú technológiu v doprave s vybranými zákazníkmi pred takmer pätnástimi rokmi. Francúzsky výrobca už viac ako tri roky vo svojej továrni v Blainville-sur-Orne sériovo vyrába elektrické nákladné vozidlá. Renault Trucks rozumie pochybnostiam a obavám, ktoré prináša spoločnostiam zdĺhavý prechod na novú technológiu Na pomoc pri ich strategickom plánovaní, vyvinul vzdelávací nástroj, ktorý prináša osvetu o problematike prechodu na batériovú elektrickú technológiu. Táto nová e-learningová platforma s názvom „Dekarbonizačná akadémia“, ktorá je bezplatná a dostupná pre každého, poskytuje vzdelávanie pod hlavičkou spoločnosti Renault Trucks.

Ľahko dostupný odborný obsah

Renault Trucks pri tvorbe obsahu vychádzal zo svojich odborných znalostí a informácií, ktoré denne zhromažďuje od svojich zákazníkov v teréne. Výrobca si vypočul pochybnosti dopravcov, ktorí sa zdráhajú urobiť zmenu, a zhromaždil aj odporúčania od tých, ktorí sa stretli s ťažkosťami a dokázali ich prekonať. Všetky tieto osvedčené postupy a skúsenosti výrobca zdieľa vo svojom e-learningovom programe zameranom na sprístupnenie elektrickej energie a alternatívnych energií.

Akadémia dekarbonizácie poskytuje prístup ku katalógu vzdelávacích kurzov s výukovými videami, odbornými informáciami a skúsenosťami dopravcov a nadstavbárov. Každý kurz pozostáva z niekoľkých modulov a je navrhnutý tak, aby nezabral viac ako tridsať minút.

Momentálne sú k dispozícii online štyri kurzy:

  • Úvod do dekarbonizácie, ktorý poskytuje prehľad o dekarbonizácii cestnej nákladnej dopravy vrátane porovnania alternatívnych energií verzus nafta.
  • Kurz venovaný elektrickým nákladným vozidlám, ktorý poskytuje prehľad o tom, ako fungujú a aký pozitívny vplyv majú na pracovné podmienky a kvalitu života. Tento kurz sa zaoberá aj zavedením zón s nízkymi emisiami.
  • Kurz špeciálne venovaný lítium-iónovým batériám, ktorý odpovedá na otázky o ich dosahu, životnosti, použitých materiáloch a recyklácii.
  • Príklady spoločností, ktoré sa vydali na cestu k dekarbonizácii dopravy, výzvy, ktorým čelili, ako ich prekonali a aké výhody získali.

Platforma je optimalizovaná na použitie na tabletoch alebo smartfónoch a je navrhnutá tak, aby sa používatelia mohli učiť kdekoľvek. Po vytvorení profilu je možné sledovať kurz svojim vlastným tempom a ďalšou výhodou je, že môžu kurz pozastaviť a vrátiť sa k nemu neskôr. Po absolvovaní kurzu si účastníci môžu otestovať svoje znalosti v kvíze a prečítať si ďalšie články na túto tému. Na konci kurzu obdržia certifikát.

Akadémia dekarbonizácie je dostupná vo francúzštine a angličtine a bude pravidelne aktualizovaná o nový obsah.

Set canonical URL
Off