Tlačová správa

ELEKTRICKÉ NÁKLADNÉ BICYKLE V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU KLEUSTER

3min
Kleuster
RENAULT TRUCKS SPOLUPRÁCA SO SPOLOČNOSŤOU KLEUSTER

RENAULT TRUCKS VYRÁBA A DISTRIBUUJE ELEKTRICKÉ NÁKLADNÉ BICYKLE V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU KLEUSTER

Značka Renault Trucks spojila svoje sily so spoločnosťou Kleuster, výrobcom elektrických nákladných bicyklov so sídlom v Lyone, aby urýchlili výrobu a distribúciu elektrických nákladných bicyklov Freegônes. Renault Trucks bude tieto bicykle vyrábať vo svojom výrobnom závode vo Vénissieux a distrubuovať ich v rámci svojej európskej siete. Vďaka tomuto partnerstvu pridáva Renault Trucks do svojej ponuky elektrických vozidiel tiež riešenie pre doručovanie na poslednú míľu.

Spoločne s rozširovaním nízkoemisných zón (LEZ), rastúcim dopytom po dodávkach na poslednú míľu a zvýšeným povedomím o životnom prostredí je tento spôsob dekarbonizácie dopravy jednoznačne budúcnosťou v mestských oblastiach. Ako riešenie tejto potreby Kleuster pred 8 rokmi uviedol na trh svoj elektrický nákladný bicykel Freegônes..

Silné partnerstvo

Spojením síl so spoločnosťou Kleuster Renault Trucks zdieľa svoje odborné znalosti, priemyselnú infraštruktúru a rozsiahlu výrobnú kapacitu. Montáž a logistika bicyklov Freegônes je umiestnená do budovy s rozlohou 2 100 m2 v areáli Renault Trucks vo Vénissieux, čo tiež podporuje regionálnu ekonomiku.

Renault Trucks už vyčlenil produkčný tím, aby uspokojil rastúci dopyt. V krátkom časovom horizonte sa výrobná kapacita v porovnaní s rokom 2022 päťnásobne zvýši. Toto partnerstvo odráža snahu Renault Trucks posilniť svoju pozíciu v mestskej logistike a pripraviť svoje závody na nové aktivity.

Spoločnosť Kleuster ponúka s modelom Freegônes  zrelý produkt, ktorý je výsledkom dlhoročného výskumu a vývoja založeného na spätnej väzbe s aktívnym portfóliom kľúčových zákazníkov pôsobiacich v oblasti doručovania na poslednú míľu. K dnešnému dňu je v prevádzke takmer 200 nákladných bicyklov Freegône, niektoré už viac ako 7 rokov, čo je dôkazom ich spoľahlivosti a odolnosti.

Integráciou produktov Kleuster k svojmu radu elektrických vozidiel poskytuje Renault Trucks efektívne a inovatívne riešenie pre dodávky na poslednú míľu. Renault Trucks je teraz jediným európskym výrobcom s takým širokým sortimentom elektrických vozidiel, s celkovou hmotnosťou od 650 kg do 44 ton.

Partnerstvo v službách mestskej mobility

Renault Trucks a Kleuster tiež vytvorili obchodné partnerstvo na distribúciu elektrobicyklov prostredníctvom siete Renault Trucks. DIstribučná sieť  výrobcu nákladných vozidiel v niekoľkých európskych krajinách umožňuje spoločnosti Kleuster naplno využiť hustú sieť s viacerými pobočkami na zaručenie špičkového predajných a popredajných služieb. Renault Trucks sa naopak otvára novým zákazníkom pokrytím celého logistického reťazca. Eletrické bicykle Freegônes preberajú štafetu tam, kde sa už nákladné vozidlá nedostanú.

„Elektrické bicykle môžu byť skvelou voľbou pre zákazníkov v mestskom prostredí, ktorí potrebujú prístup do zón s nulovými emisiami. Vďaka tomuto partnerstvu sa Renault Trucks odlišuje a ujíma sa vedenia v ponuke ešte komplexnejších riešení našim súčasným a budúcim klientom,“ hovorí Bruno Blin, prezident Renault Trucks.

Kleuster Freegônes: Spoľahlivé, odolné, nákladovo efektívne

Elektrický bicykel Freegônes má prístup nielen na cesty, cyklistické pruhy, pešie zóny a LEZ, ale vďaka malým rozmerom a obratnosti sa môžu dostať čo najbližšie k miestam dodania, k zákazníkom. So svojim dojazdom 80 km môže byť tento elektrický nákladný bicykel produktívnejší ako úžitkové vozidlo a vďaka nízkym nákladom na prepravu aj ekonomickejší.

Elektrický bicykel Freegônes, postavený na jednom type rámu, ponúka 5 rôznych modulov (prevoz suchého či chladeného tovaru, potravín a nápojov, valník a zvoz odpadu) a je určený pre široké spektrum použitia. Zatiaľ čo modul na prevoz suchého tovaru Freegônes má bezkonkurenčnú nosnosť (350 kg užitočného zaťaženia a 2 m3 užitočného objemu), modul na prepravu chladeného tovaru ponúka reguláciu teploty v rozsahu od -25 °C do +4 °C schválenú ATP. Modul na zvoz odpadu sa dokáže automaticky vyprázdniť do sklápača alebo kontajnera za menej ako 20 sekúnd.

Vďaka tejto modulárnosti je tento elektrický nákladný bicykel ideálny pre rôzne použitia, od zberu alebo doručovania balíkov alebo potravín, kuriérskych služieb, odborných remeselníkov, zberu odpadu, údržby zelene až po potravinársky sektor.

„Renault Trucks je ideálnym partnerom na podporu rastu spoločnosti Kleuster. Obe spoločnosti sa zaviazali poskytovať najlepšie možné riešenia mestskej mobility vo veľmi husto obývaných zónach. Spojenie síl s Renault Trucks prispieva k dosiahnutiu cieľov v oblasti ochrany životného prostredia a zároveň spĺňa potreby našich súčasných a potencionálnych zákazníkov,“ hovorí Gérard Têtu, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Kleuster.

 

O spoločnosti Kleuster

Gérard Têtu založil spoločnosť Kleuster na výrobu elektrických nákladných bicyklov Freegônes v roku 2012. Francúzska spoločnosť so sídlom v Lyone má so svojimi zamestnancami jasné ambície: poskytnúť profesionálom pracujúcim v husto obývaných oblastiach spoľahlivý, odolný a nákladovo efektívny nástroj. Elektronický nákladný bicykel Freegônes postavený na jednom type rámu s 5 rôznymi modulmi (prevoz suchého či chladeného tovaru, potravín a nápojov, valník a zvoz odpadu) je určený na široké spektrum použitia. Elektrobicykle Kleuster boli testované už viac stovkou profesionálov, napríklad spoločnosťami Véolia, Intermarché, Leclerc Drive, Lime, Cityscoot, Métropole de Lyon, atď.

Set canonical URL
Off