Tlačová správa

INTERAKTÍVNA TURISTIKA

Renault Trucks Bourg-en-Bresse

PREHLIADKA TOVÁRNE RENAULT TRUCKS V BOURG-EN-BRESSE... Z POHODLIA VÁŠHO DOMOVA!

 

Značka Renault Trucks, ktorá nadväzuje na viac ako storočné know-how v oblasti nákladných vozidiel, je súčasťou francúzskeho automobilového dedičstva. Výrobca sa teraz rozhodol, podeliť sa so širokou verejnosťou o to, čo sa deje v zákulisí výroby nákladných vozidiel, a na svojich internetových stránkach ponúka virtuálnu prehliadku montážneho závodu v Bourg-en-Bresse.

Od roku 1894 má spoločnosť Renault Trucks svoje sídlo a továrne vo Francúzsku, kde sa navrhujú a vyrábajú všetky jej stredne ťažké a ťažké nákladné vozidlá. Francúzsky výrobca, ktorý je nástupcom spoločnosti Berliet, má vo Francúzsku štyri výrobné závody v mestách Lyon, Blainville-sur-Orne, Limoges a Bourg-en-Bresse.

Renault Trucks teraz ponúka pohľad do zákulisia výroby nákladných vozidiel. Výrobca otvára brány svojho závodu v Bourg-en-Bresse, vlajkovej lodi francúzskeho priemyslu, kde sa vyrábajú vozidlá diaľkového a stavebného charakteru.

Táto prehliadka je zadarmo k dispozícii na webových stránkach značky Renault Trucks.

360°prehliadka montážnej linky

Táto prehliadka ponúka návštevníkom možnosť sa interaktívnym spôsobom oboznámiť s rôznymi fázami montáže nákladných vozidiel. Návštevníci majú možnosť sledovať linku z uhla 360°, kde operátori používajú ergonomické nástroje a zariadenia. Toto know-how je jedinečné, pretože každé nákladné vozidlo je vyrábané na mieru podľa špecifických požiadaviek zákazníka.

Návštevníci majú k dispozícii  audiokomentár ku každej z 13 kľúčových fáz výroby nákladných vozidiel, a to vo francúzštine alebo angličtine. K dispozícii je aj ďalší obsah, ktorý umožňuje ďalšiu prehliadku stránok, vrátane rozhovorov s operátormi a technikmi pracujúcimi na trati.

Závod v Bourg-en-Bresse v číslach

- Montáž nákladného vozidla trvá 4,5 hodiny

- Každých 8 minút zíde z trate jedno vozidlo

- Na zostavenie jedného nákladného vozidla sú potrebné 3 kilometre hadíc a elektrických káblov a 6 500 skrutiek.

- Montážna linka v závode Bourg-en-Bresse je dlhá 500 metrov

- Závod v Bourg-en-Bresse má rozlohu 117 hektárov a zamestnáva 1 350 ľudí