Tlačová správa

MODELY RENAULT TRUCKS D, D WIDE A C 2.3M S NIŽŠOU SPOTREBOU PALIVA A EMISIÍ CO2 AŽ O 10%

Distribúcia

2min
Renault Trucks D D Wide C 2.3m
MODELY RENAULT TRUCKS D, D WIDE A C 2.3M S NIŽŠOU SPOTREBOU PALIVA A EMISIÍ CO2 AŽ O 10%

Francúzsky výrobca v roku 2023 zvýši energetickú účinnosť svojich modelov určených na distribúciu a ľahký stavebný segment a zároveň zníži ich environmentálnu stopu. Vďaka optimalizácii motora, novej prevodovke a balíku Fuel Eco+ bude spotreba modelov Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m 2023 s tým spojených emisií CO2 nižšia až o 10 %.

Každodenná práca vodičov v preplnených centrách miest môže byť veľmi náročná. Stres im spôsobuje nielen samotné doručovanie, ale aj zachovanie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky a tlak na vysokú produktivitu. Značka Renault Trucks robí všetko pre to, aby im uľahčila ich úlohu a zvýšila výkonnosť vodičov aj ich vozidiel.

Až 10 % úspora paliva a nižšie EMISIE CO2 modelov Renault Trucks D, D-Wide a C 2,3m  

V roku 2023 budú modely Renault Trucks D Wide a C 2,3 m 2023 vybavené novým motorom DE11. Tento motor využíva technológiu tvarovaných patentovaných piestov s “vlnovým” efektom, ktorá zlepšuje účinnosť spaľovania zvýšenou tepelnou energiou v spaľovacom priestore, vďaka dokonalému využitiu kyslíka v palivovej zmesi. Nové motory sú tiež vybavené vstrekovačmi s vylepšenou presnosťou. Pre zvýšenie celkovej účinnosti sa Renault Trucks zameral na zníženie trecích strát: boli prepracované ojnice, piesty a kľukový hriadeľ a optimalizovaný system odvetrávania zmesi plynu a olejovej hmly.Vyvinuté bolo aj nové vysoko výkonné turbodúchadlo s guľôčkovými ložiskami so zlepšenou dobou odozvy a olejové čerpadlo s variabilným prietokom v kombinácii s olejom s nízkou viskozitou. V neposlednom rade sa Renault Trucks rozhodol aj pre ďalšiu optimalizáciu systému dodatočného spracovania výfukových plynov a novú riadiacu jednotku motora.

Renault Trucks D Wide a C 2,3 m sú vybavené prevodovkou Optidriver novej generácie. V doplnkovej výbave umožňuje režim Eco ďalšie zníženie spotreby paliva.

A napokon, ďalších 5 % zníženia spotreby paliva možno dosiahnuť voľbou balíka Fuel Eco+ Pack, ktorý zahŕňa strešný spoiler, bočné deflektory, odpojiteľný kompresor vzduchu a automatické vypnutie motora po troch minútach.

Kombináciou všetkých týchto technológií je možné dosiahnuť úsporu paliva až o 10 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Renault Trucks D Wide a C 2,3 m.  

Renault Trucks D: nová hnacia sústava a automatická prevodovka OPTISHIFT

Renault Trucks D s motormi s objemom 5 a 8 litrov je vybavený novou 8-stupňovou prevodovkou Optishift. Plne automatický systém Optishift ponúka vynikajúci jazdný komfort s lepšou ovládateľnosťou pri nízkych rýchlostiach a nižšou spotrebou paliva. Nová automatická prevodovka Optishift je k dispozícii ako voliteľná výbava aj pre Renault Trucks D 4x4. Nový režim Eco pre ďalšie zníženie spotreby paliva je k dispozícii ako voliteľná výbava.

Kombináciou všetkých týchto technológií je možné dosiahnuť úsporu paliva až o 9 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Renault Trucks D. 

Zvýšená bezpečnosť a pohodlie na palube

Komfort vodiča bol vždy jednou z hlavných výziev výrobcu, a preto bol vylepšený aj v rade distribučných vozidiel Renault Trucks.

Pre zvýšenie bezpečnosti sú vozidlá Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m vybavené systémom BirdView: štyri kamery umiestnené mimo vozidla, ktoré poskytujú panoramatický pohľad zobrazovaný v reálnom čase na 7" LCD obrazovke. To poskytuje vodičovi všestranný prehľad o okolí na jednej obrazovke a bez slepých miest, čím sa znižuje riziko kolízie.

K vylepšenému dizajnu a komfortu na palube vozidiel Renault Trucks D, D Wide a C 2,3 m prispievajú nové látky na poťahoch sedadiel, lôžok a lavíc. V súlade s novou harmóniou kabíny majú ovládacie tlačidlá nové biele podvsietenie.  

Služby na mieru a úplná kontrola nákladov na prevádzku

Pre zvýšenie ziskovosti prepravcov znížením ich prevádzkových nákladov je možné vo vozidlách aktivovať službu Optifleet, nástroj Renault Trucks na monitorovanie a správu vozového parku v reálnom čase.

V praxi Optifleet umožňuje optimalizovať trasy z hľadiska času a prejdenej vzdialenosti vďaka monitorovaniu v reálnom čase – modul Map.

Modul Check monitoruje spotrebu vozidiel, zatiaľ čo funkcia Ecoscore umožňuje vzdialené sledovanie jazdného štýlu každého vodiča (spotreba paliva, percento času voľnobehu, zošliapnutie brzdového pedálu atď.). Cieľom je optimalizovať spotrebu paliva a znížiť emisie CO2 prostredníctvom analýzy jazdného štýlu vodičov a v prípade potreby ich preškolenie v zásadách hospodárnej jazdy.

Značka Renault Trucks tiež ponúka pre svoje vozidlá servisné zmluvy Start & Drive na mieru, ktoré umožňujú prepravcom maximalizovať prevádzkyschopnosť vozidiel a udržať náklady na údržbu a opravy pod kontrolou.

Set canonical URL
Off